rivah

Ve filmu mluví Fricke a jeho spolupracovníci o natáčení filmů Chronos a Baraka. Bohužel nikde žádné titulky, s nimi bych film hodnotil asi výše,. ()

kinej

Baraku jsem viděl tolikrát, že jsem si myslel, že už mě nemůže ničím překvapit. Než jsem si ji koupil na Blu-ray. Samotný záznam je naskenován z filmového pásu v 8K a údajně se jedná o technologicky nejdokonalejší disk co existuje. No a je něm i tenhle dokument, která obsahuje docela slušnou nálož informací z natáčení, které, vzhledem k tomu že stálý štáb tvoří cca 5 lidí, muselo být dost dobrodružné. Fricke a spol. vypravují o tom jak se obtížně museli dostávat na téměř zakázané lokace v Kambodži, jak museli někde uplácet, jinde málem havarovali s letadlem atp. Svým krátkým komentářem dokument obohatila i samotná Lisa Gerrard a z jejího krátkého monologu téměř mrazí v zádech. Jinak mám moc rád tento film včetně dvojky (Samsara) i Qatsi trilogii a nikdy nevím, který z těchto projektů je lepší. Po shlédnutí tohoto dokumentu ale lehce pro Frickeho hraje jeho technokratický perfekcionismus, díky němuž je v restaurované verzi k vidění neviděné. ()