Příběh filmu ukazuje životní cestu Uxbala, konfliktního bývalého narkomana, který hledá smíření se svým otcovstvím, láskou, duševnem, zločinem, vinou a smrtelností, obklopený nebezpečným podsvětím moderní Barcelony. Jeho obživa stojí mimo zákon a oběti, které je ochoten položit pro své děti, neznají hranic. Uxbalovi díky rakovině zbývají pouhé dva měsíce života, během nichž se snaží zajistit budoucnost svých dvou potomků, kteří bezcílně proplouvají životem. Zároveň se konfrontuje s přítelem z dětství, který je nyní policistou, se svojí bývalou manželkou, která je maniodepresivní prostitutkou, a dalšími výraznými postavami. Uxbal ztělesňuje velmi rozporuplného muže - oddaný otec, zhrzený milovník, pouliční zločinec, duchovně založený člověk. Jako život samotný, i tento příběh končí tam, kde všechno začíná. Obklopen osudem a překračující hranice, začíná Uxbal vidět svoji dosud mlžnou cestu jasněji a uvědomuje si svůj otcovský odkaz dětem. (oficiální text distributora)

david666

hodně nepříjemně působící film. Myslím, že překonal i Amores Perros. Všude jen špína, bordel, beznaděj. Dodívat tento film byl téměř fyzický výkon. ()

Laci

Dojemný príbeh odohrávajúci sa vo velmi pochmúrnom prostredí, aké by som v Barcelone určite nečakal. Navyše už tak dosť pochmúrnu atmosféru dotvára dobrá hudba. Podobne ladené filmy mám veľmi rád a Biutiful nie je výnimkou. Niektoré scény mi však pripadali hluché, čo spolu s neúnosnou stopážou vytvára pocit nudy. ()

Borin.P

Další ze zástupu snímků, co se na povrchu tváří, že jsou něco víc, ovšem uvnitř jsou jen další nezáživnou, nudnou a ve výsledku nic neříkající podívanou. Přišlo mi, že Iñárritu se tu snaží ukázat až moc problémů najednou, což se mu nakonec nepovedlo ukočírovat. Délka stopáže mohla být klidně o hodinu kratší a děj více utříděný. Za práci s kamerou a jednotlivé scény ponurého předměstí Barcelony 60%. ()

terka_v

Filmy A. G. Iñáritta jsou pro mě srdeční záležitostí. Vše začalo silným Amores Perros, pokračovalo 21 gramy a přes trochu slabší Babel jsme dospěli až k Biutiful. Čekala jsem, že to opět bude silný zážitek, ale stejně jsem byla zaskočená. Především představou, že se opravdu na světě najdou lidi, kteří třeba všechno tohle prožijí. Protože jak se říká – když se má něco pokazit, tak se pokazí úplně všechno. A to se přesně stalo Uxbalovi. Přes veškerou snahu dát věci do pořádku, se mu hroutila jedna věc za druhou. Okouzlující byl především výkon Javiera Bardema, kterému lze v tomhle filmu věřit každý jeho pohyb, každé slovo. Prostě hraje tak, že vás vtáhne do děje a vy nemůžete vystoupit, dokud neskončí poslední titulky a nevyhazují vás z kina. Jeho výkon byl samozřejmě podpořen dokonalou kamerou a excelentní režií. Biutiful je prostě ten typ filmu, který dokoukáte a nemůžete se pak alespoň na týden zbavit pocitu, že něco na tomhle světě je špatně. A že byste měli děkovat za každý normální den, který žijete. Musíte na ten film myslet a některé záběry vám z hlavy nevymizí nikdy. A to je podle mě dobrý a silný filmový zážitek. Takový, který si zaslouží pět hvězdiček. ()

Mikalos

Mám rád javiera Bardema ta role mu sedla. Příběh trošku depresivní, ale moc to se mnou nezahejbalo. Tak nějak sem to skouknul a už bych to vidět nemusel. Tři hvězdy za herecké výkony. ()

tomino28

Zajímavý námět a příběh zasazený do současné Barcelony, která je zde podána bez turistického pozlátka a naopak ukazuje svou odvrácenou tvář. Tato tvář však toho o Barceloně vypovídá mnohem více, než nablýskaná Sagrada Familia nebo La Rambla. I díky tomu, že jsem Barcelonu opakovaně navštívil jsem rád, že není ve filmu nějak idealizována nebo přikrášlována, a tak celý příběh Uxbala působí uvěřitelně. Není to dokonalý film, ale určitě stojí za vidění - a to doporučuji v originále. ()

VLADEK

Tak po dlouhé době film s nímž si nevím rady jak hlasovat. Plno silných momentů a Bardem je úžasný, ale film měl být o půl hodiny kratší. ()

bonovox

Svojím spôsobom krásny film o mužovi, ktorý sa musí vysporiadať so svojím osudom a zároveň musí zabezpečiť svoju rodinu po svojej smrti. Barden je top herec... ()

ludovit14

González Iñárritu nám predviedol veľmi krásnu drámu o chudobnej vrstve,kde hereckým výkonom koncertoval Uxbal (Javier Ángel Encinas Bardem).Biutiful rozpráva príbeh z každej ľudskej tragédie niečo:drogy,o ilegálnych imigrantov,skorumpovaný policajti-ale hlavne príbeh o Uxbalovi,ktorého EX manželka bola,,šlapka’’ a sám sa musel postarať o 2 deti.HOD:75%.Scénka s Číňanmi v sklade bola veľmi hustá-kde prišli všetci o život vďaka Uxbalovi-ktorý im chcel iba pomôcť(ale kapánek mu to nevyšlo).PS: ak by Iñárritu dokázal zahrať viac na emočnú strunu,tak by to bol pre mňa film roku! ()

DonFrolimo

Takže klasická depka až na dno, někdo se holt z toho masochismu nikdy nevybabrá, navíc mu to připadá jako vrcholně dobový umění. Cvhíli mi trvalo, než mi docvaklo, že se to odehrává v Barceloně a ne v nějakým mexickým slumu, jak se kamera soustředí jen na tu největší špínu města. Aspoň hezky vidět pseudovyspělost Španělska a netřeba ve všem závidět "Západu". Jenže to neni sociální dokument, ten se většinou točí pro nějakou naději, tady jí není ani špetka. Budiž, jen už mě to nudí a hromadění svrabu na jednu velkou hromadu ještě nevytváří dramatickej oblouk, maximálně tragickej oblouk, jenže i tragédie většinou něco sděluje. Nebejt naprosto skvělýho Bardema, nechal bych toho v půlce. Napříště už budu vědět, že Iñárritu se nezmění a je lepší trávit čas něčim zábavnějším než přes dvě hodiny trvající non plus chandrou. ()

jarmil8

Je zajímavé srovnat, jak stejné město vidí moji oblíbení režiséři (tím druhým je Woody Allen) totálně jinak, přestože oba pohledy jsou pojednány s jistou stylizací. Obávám se, že Iñárritův film je daleko blíž realitě. Je to drásavý pohled na současné evropské předpeklí. ()

surprise

To není film, ale sociologická sonda mezi vyděděnce moderní společnosti. Nevím jaký záměr měl tvůrce s divákem, ale na konci mě nečekal soucit a porozumění chudým, ale spíše uvědomění si, že takový boj o přežití vede každý, jen se pohybuje v jiném prostředí a používá jiných prostředků. Podstata zůstává stejná. Stejně tak jako ta láska. Kurva jedna. ()

montel

Uxbal (Javier Bardem) zjišťuje od svého lékaře hrozivou diagnózu. Rakovina prostaty se mu rozšířila dále do těla a do konce života mu nezbývá víc než pár měsíců. Za tu dobu se snaží rozloučit se s životem a nezanechat po něm žádné průšvihy. Nelegální cestou vydělává peníze pro své děti, ale také pro černošskou kamarádku, kterou musel opustit manžel. Jeho odchod se blíží a na cestě je také jeden obrovský průšvih pod kterým se svým jednáním podepisuje...Nejnovější počin mého nejoblíbenějšího režiséra má opět velmi silný příběh a navíc vyníkajícího Bardema. Jedná se ale bohužel o jeho zatím nejslabší film. V konkurenci se staršími Amores Perros, 21 gramů a Babelu to sice neobstálo, ale i tak se jedná o velmi slušný film, opět se skvělou hudbou Gustava Santaollaly. 60% ()

Kivis

Tenhle film jsem si musel nechat uležet den v hlavě, než jsem se pustil do hodnocení, ale nakonec se přikláním ke třem hvězdičkám. Obrazová stránka je úchvatná, děj docela zajímavý. Kolem jednoho člověka se skládá několik zajímavých příběhů, přičemž by se ze všech linek dal natočit samostatný celovečerák. Dávkování jednotlivých dějových linií mně ale nesedělo. Některé linky se rozmazávaly zbytečně moc, jiné bych zase rozmáznul mnohem víc. Důsledkem toho bylo, že mě umírající Uxbal nevzal za srdce tak, jak by mohl. Završené to bylo jeho loučením, které bylo hodně otřepané. Orámování filmu scénou na začátku a na konci může být taky velice zajímavé, ale v tomto případě jsem vůbec nepochopil jeho smysl, připadalo mi to dost prvoplánové. Vystihující je komentář Morlotha – film vás okouzlí spíš tím, JAK se to dělá, než CO se dělá. Po rozplizlém Babelu je to určitě zase krok vzhůru, ale Amores Perros a 21 gramů zůstávají daleko vpředu. ()

dratkovani

Po přečtení recenzí jsem moc nečekala,ale musím konstatovat,že jsem byla mile překvapena,film o takovém životním srabu,že po skončení jste vděční za cokoli.Smutný příběh byl úplně jiný než jeho ostatní snímky ,sice není jedním z nej,ale je to kvalitní snímek a stojí za to,ho shlédnout. ()

Shaman::..

Cisterna plná depresivních motivů, které však nedrží při sobě. Zatím nejslabší film tohoto mexického režiséra, co jsem viděl. Méně by bylo více. Spodina, černoši, Číňani, drogy, padělky, rakovina, plus ještě nesmyslné mluvení s mrtvými… Bohužel, ne vždy se to povede. ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky