Gvozdi

Experimentální / Horor / Drama
Rusko, 2003, 62 min

Surrealistický horror Rusa Andreje Iskanova, vyprávějící o muži, který trpí těžkými bolestmi hlavy a halucinacemi. Aby se zbavil těchto nepříjemností, začíná si vtloukávat do hlavy hřebíky, což zpočátku přináší uspokojivé výsledky. (LIVINGDEAD)

TERRORDROME

Alebo ruský Tetsuo, to bolo to prvé čo ma napadlo keď som to začal pozerať, inšpirácia kultovou japonskou industriálnou halucináciou je tu zjavná. Profesionálny zabiják trpý bolesťami hlavy a tak si do nej nakoniec začne zatĺkať klince. A funguje to, predtým čiernobiely svet je zrazu nádherne farebný, dokonca až moc. Jeden klinec ale nestačí a vedľajším efektom sú halucinácie. Konzervy sú plné všakovakého hnusu, priateľke vyčuhujú z hlavy špagáty, treba pritlačiť! Keď nepomôže ani vŕtačka, príde na rad konečné riešenie - cirkulárka a kliešte. Mozog v prdeli a konečne je pokoj!!! Ak by som mal odporučiť nejaký ruský film bola by to táto klincovačka aj keď je to záležitosť pre úzky okruh ľudí. ()

LIVINGDEAD

Ačkoliv neuvěřitelné, horror má skvělé hodnocení! V Rusku : 8/10, V Polsku : 7,91/10, imdb : 6,4/10 PODLE MNE JE TO ALE, DEPRESÍVNÍ FILM PRO ÚCHYLÁKY! Brrrrr....ještě teď mne bolí hlava! Co to bylo???? Surrealistický horror Rusa Andreje Iskanova, vyprávějící o muži, který trpí těžkými bolestmi hlavy a halucinacemi. Aby se zbavil těchto nepříjemností..... začíná si vtloukávat do hlavy hřebíky, co zpočátku přináší i uspokojivé výsledky..... ()

eraserhead666

Nájemného vraha sužují noční můry a bizarní nechutné představy. Muž zjistí, že od nepříjemného tlaku si pomůže tím, že si do hlavy začne zarážet hřebíky. Zápletka prostá, přesto šílená. Film tak staví hlavně na surrealistickém zpracování a psychicky velmi nepříjemném hudebním doprovodu. Amatérský přístup v některých případech nebývá na škodu. Místa to má dobré (obědová scéna, rozhovor o ptácích), filmu však strašně škodí jeho středometrážní délka, která má přímý vliv na spoustu nudných a bezvýznamných scén u nichž jsem usínal. Patnáct, maximálně dvacet minut by tomu slušelo mnohem více. ()

Pauliee

Tak to bolo niečo. Šialený film od šialeného rusa. Na začiatku nám ukazujú muža, pravdepodobne policajta, ktorý sa vrátil domov zo služby a popadli ho silné bolesti hlavy, ktoré nemohli prestať. Tabletky nepomáhajú a tak si vyberie radikálnejšiu možnosť ako sa tej bolesti zbaviť. Pribíjať si klince do hlavy... Film je to totálne depresívny, najmä prvá čiernobiela časť, ktorá nemá najmešiu chybu. Vidno ešte, žiaľ, istý amatérizmus, čo bolo asi to jediné čo mi vadilo. Zaujímavá hra s farbami a podivnými obrazmi doplnená hudbou, ktorá tu hrá skutočne dôležitú úlohu. Miestami to znie ako v Mulholland Drive od Badalamentiho. Inokedy je tam parádny dubstep. No proste Andrey Iskanov sa má ešte čo učiť, ale je na veľmi dobrej ceste. ()

sochoking

Shevčenko s Iskanovom sa dali dokopy a výsledkom je ťažko premakaný industriálny morbid , na ktorého pozadí sa premietajú husté obrázky podmazané podmanivou zvukovou stopou, až máte pocit k vyvrhnutiu. Je to další zo série huminoidných (rozumej humusných) filmov, pričom záverečný akt s muzikou skutočne stoja zato! ()