Gayové Goran a Sven Skooghovi jsou zcela idylický pár. Už delší dobu žijí ve velmi harmonickém manželství, mají půvabný dům na předměstí a jejich domácnost překypuje láskou a vřelostí. Navíc vše nasvědčuje tomu, že jejich štěstí ještě poroste, protože jim právě byla kladně vyřízena žádost o adopci a jejich domov by se měl brzy rozrůst o nového obyvatele - jeden a půlletého chlapce Patrika. Jenže ejhle, nesmíme zapomínat na to, že celý tento proces má v pařátech úřad, a to občas znamená dost podstatné komplikace. Proto také do poklidné čtvrti místo mrňavého dareby přichází dareba patnáctiletý, s kriminální minulostí, a návdavkem homofobní, až to není hezké. A teď co s tím. Kupodivu i v tomto případě může pomoci jenom přesně, za to intenzivně dávkovaná láska. Jenže milujte někoho, kdo vám dává takové kapky. V hlavních rolích švédské komedie z roku 2008 vystupují Gustaf Skarsgard a Torkel Petersson. (oficiální text distributora)

klukluka

Pěkný, uvěřitelný, lidský, raději bych to viděl v televizi než v kině, ale mělo to kvalitativně vzestupnou tendenci, vtáhlo mě to, zajímalo mě to, bavilo mě to...totální finále top....jo, moc prima. ()

danielosbourne

O tom, jak špatná interpunkce a neomylnost počítačů dokáže převrátit život vzhůru nohama. Film mě nenudil a zabavil po celou hodinu a třičtvtě. Ze začátku je to docela zábava a ke konci začne přituhovat. Další důkaz, že státy severní Evropy umí natočit dobré drama. ()

bloodcountes

Klišé a póza, póza a klišé. Anebo už jsem těch ufňukanejch filmů o gayích viděla přespříliš. Ano, i tato komédie byla ufňukaná, plná bolestínství a sebestředné sebelítosti. Každý ten prvek, ehm, komedie, byl nasáklý obviněním normální společnosti, že není celá nakřivo z nenormálních věcí. Jako by se většinová společnost měla pořád cítit zahanbená, když si myslí, že normální je táta s mámou a dva tátové jsou "trapas" ( jak se odvážila říci jenom pubertální emo-dcera:]]] ()

EllienPM

O filmu jsem dlouho věděl, dlouho se mi do něj nechtělo. Teď jsem si ho konečně pustil a... Jo, za pět. Jasných pět. Prostě mě dostal, nadchl. Nebyl jsem zvědavej na předpokládané téma - dva kluci dostanou mimino, i proto to odkládání. Naštěstí můj předpoklad byl mylný a film jsem hodně prožíval. Jedna z hodně povedených záležitostí - má všechno, nechybí nic. ()

Addam

Ja sem se bavil...parada :)) Prvni pulka dobra komedie, druha pulka spise drama, ale porad si to udrzuje svoje tempo. Rozhodne nenudi. ()

daduza

Barvotiskově podaná komedie s jasným cílem a poselstvím. Ale to neznamená, že by tím nějak tratila na hodnotě. Mezipatra 2009 ()

IvcaSammet

Krásný film s krásným tématem. Příběh mě opravdu dostal, v některých scénách i dojal. Konec tak jak má být, co víc si může člověk u romantického filmu přát. ()

Saur.us

Taková pěkná homoromantika, který se ale zaobírá i problémem netolerance mezi lidmi ale i úřady. Ale pokuď hledáte komedii, zde se jí nedočkáte. Jen pěkně romatickou slaďárnu. ()

Danqo

Film bez zubov a bez gúľ, kamera, hudba a príbeh nemali ani jedno, no v piatočný večer s vínom po náročnom týždni celkom dobre padnúci film. Trochu som sa strácal v postavách a motiváciách, v skutkoch i následkoch, asi trikrát som sa zasmial na akomsi vykastrovanom vtipe, avšak do mesiaca si na film nespomeniem. ()

B.e.n.Q

Docela jsem na tento film těšil, ale nějak extra mi to nenadchlo, ale to neznamená, že si mi to nelíbilo. Dva gayové dostanou k adopci místo mimina ,,drsného'' teenagera :D Ale jo, je to docela dobrý :) 3 hvězdy s klidným svědomím. ()

Adiemus

Zpočátku to vypadalo nadějně: neotřelá zápletka, kterou ale tvůrci nevyužili. Film plynul bez vzrušení, ačkoliv postava Svena pravděpodobně měla vnést do onoho poklidu prvky dramatu (drama se záměnou mimina za teenagera veškeré žádné). Předvídatelný konec - suma sumárum nuda, která si příliš nezadá s německým Z lásky k Tomovi. Jediným oživením byl vztah bývalé Svenovy rodiny ke Göranovi. Na švédský film trochu málo. ()

Franc1s

To si tak žije manželská pár dvou dvou teplých chlápků, co se jednoho dne rozhodnou že si zažádají a adoptují nějakého chlapečka, který bude mít 1,5 roku. Bohužel/bohudík jim přidělí 15-letého kluka, který nemá zrovna čistý rejstřík. Přichází pár vtipných i smutných momentů.Také pohled do života nechtěných dětí z děcáku a lidí(sousedů), kterým se do ulice přistěhuje 4% páreček. Čekal jsem více nařachanou komedii, ale jde spíš o drama s trochou vtipu. Vůbec to nevadí, ještě když jste fanoušek Vikingů a sledujete zde mladého Flokiho :) 8/10 ()

ToJaNe

Skvělá podívaná do života gay páru, který si adopotuje dítě ne zrovna podle jejich představ. Myslím, že Švédové opět nezklamali. ()

dacek

Sympatický film, kde se neřeší ve filmech tisíckrát ohraná témata jako coming out nebo vyrovnání se s orientací, ale posunuje nás rovnou k fungujícímu páru, který se chystá adoptovat dítě. Díky originální zápletce a nenucenému zpracování jsem si film užil od začátku do konce. Prostě skvělej film, chtělo by to víc takových. ()

jafuska

jak já tytofilmu tuto tématiku miluji, je mě hrozně blízká, par gayeů chtěli malé dítě a ejhle dostali pubertáka, tak co ted? nebylo to pro nikoho z nich jednoduché, dokonce se rozpadlo i manželství gayů, ale nakonec si na sebe zvykly, a vše dobře dopadlo, další nádherný film, z tohoto prostředí, kdyby takových filmůbylo víc, je to to nejskrásnější comůže býtlaska mezi homosexuály, ale i jejich trápení. ()

PeterFLJilek

Severské filmy sa nikdy nebáli otvárať témy, ktoré sa v ostatnom svete zdajú byť kontroverzné alebo nevhodné. Adopcia detí homosexuálmi je však asi to jediné, pre čo sa tento film oplatí vidieť. Scenár totiž neponúka nič viac, kĺže sa po povrchu. ()

Barghest

Kdo by to byl řekl, že se od seveřanů dočkáme dramatu o páru gayů, které neutápí diváka v depresi, ale naopak ho oblažuje hřejivým pocitem? Přestože se snímek zabývá tak závažnými tématy, společností stále ještě vnímanými jako kontroverzní, oplývá "feel good movie" nádechem. Pod povrchem ústřední dějové zápletky nebublají jen otázky týkající se homosexuálů, ale i předsudků obecně, odmítání, strachu a přirozené lidské touhy po lásce. Smekám před ústředním párem, každý muž, který dokáže přesvědčivě zahrát zamilovaného gaye, má můj obdiv. ()

Luciee113

Jej to bylo hezký... Vůbec jsem nevěděla, co od toho filmu očekávat. Ale tak švédská komedie by nemusela zklamat. A taky nezklamala. Je to přesně tak, jak je to napsané - Komedie/Drama/Romantický - a taky hezké, citlivé, chytlavé, smutné, veselé, napínavé .... joooo je v tom filmu vše. Dobrá volba na pátek odpoledne. Cítím se skvěle :D A to, že hlavní hrdinové jsou už spolu žijící pár a neřeší svou orientaci a smíšené pocity je příjemná změna od ostatních filmů, co jsem zatím viděla :) ()