Manželství po italsku

• Itálie Matrimonio all'italiana (více)

Italská domácnost: bývalá prostitutka se srdcem na pravém místě a její zámožný samolibý milenec, kterého by po letech ráda donutila k sňatku, aby tak zajistila budoucnost svým třem synům. Kdo je otcem kterého z nich, ví jen ona. Nikoli jediné, ale nejpamětihodnější setkání výbušné dvojice Lorenová/Mastroianni v De Sicově bezchybné režii. (NFA)

Greg25

Kultovní italský film patřící k tomu nejlepšímu co italská komedie může nabídnout - bohužel.... Nemůžu říct, že by se mi Manželství po italsku nelíbilo, jen mě nezaujalo. Důvod je prostý, mě prostě nesedí neustále křičení a ječení, které se ve filmu na můj vkus vyskytuje až příliš. A milovník Marcello Mastroianni, svého času idol milionů žen, to je taky další "věc", která mi poměrně vadí, jeho pitvoření není to co bych msuela vidět. Nápady a pár vtipů to má solidních, melodramatická vložka taky ujde a Sophie Loren je herečka s velkým H, ale jinak znova to vidět nemusím. 60% ()

Gagner

První zhlédnutí filmu, kde bok po boku hrají úžasní herci Sophia Loren a Marcello Mastroianni. Na to, že takový typ komediíí nemám rád (jelikož jsem z tohoto žánru většinou viděl samé novější kousky, které jdou s dobou a většinou nestojí za nic), tak u této jsem se nesmírně bavil a hlavně i nasmál. Hádka po předstírané smrti byla parádní ! ()

Vesecký

Klasický Mastroianni a veliká hvězda Lorenová, to je základ skvělé a slovníkem dnešní mladé generace "kultovní" filmové komedie, která je skutečně i dramatem matky, která vyšla z prostředí nevěstince, odkud si ji čas od času "půjčuje" bohatý obchodník Domenico, a svého práva na lásku se domáhá, byť marně, předstíráním umírání. De Sica prakticky neumí zklamat. ()

PhillM.

Já vím, že je to taková plochá moralitka s bídně na- i pro-kreslenými postavami, že je to takové do očí bijící, hlavně ten konec. Nu ale což? MM a SL v jednom filmu prostě táhnout tento snímek do filmové historie mezi legendy. Co naplat? ()

nonick1

Film zobrazující dramatické peripetie vztahu chudé Filumeny a bohatého Domenica. Sophia Loren coby krásná Filumena musela ve své roli zvládnout čtvrt století trvající vztah od bezstarostné zamilované prostitutky přes milující matku tří dětí až po realisticky uvažující manželku stárnoucího záletníka - a s touto rolí se popasovala se ctí a neuvěřitelnou grácií. ()

Meteorista

Snímek, který si na nic nehraje. Stejně jako život je mnohdy hořký, semtam humorný a přišlo mi to jako perfektní a nejrealističtější dramatický manželský "simulátor". Koukalo se na to skvěle. A i když mi přišel konec ("..zabiju tě!..." "..vždycky jsem tě milovala..") trochu vykonstruovaný, líbilo se mi to. Hezké herecké výkony nejen ústřední dvojky všemu dodávají ten správný šmrnc a podporují uvěřitelnost celého filmu.Jen to žánrové zařazení do komedie mi nesedí, je to spíše ryzí drama. ()

zdeny99

Lorenová, Lorenová a její prdel, Lorenová a její boky, Lorenová a její nohy, Lorenová a její prsa, Lorenová a její šaty a zase ta Lorenová. Jak by řekl básník, úplná femme fatale. Jo a ještě trošku toho jižanského půvabu s romantickým vyobrazením tamních měst. [1955. hodnocení, 106. komentář, 79%] ()

Evander

Manželství po italsku mne zklamalo. Navzdory mému očekávání nabídlo humorných momentů opravdu poskromnu. Zdejší hodnocení vypovídá spíše o hereckém obsazení než o kvalitě snímku. ()

wata

Film pre tých, ktorí majú radi rozprávanie o vážnych témach podaný odľahčeným spôsobom. A k nim sa ja určite radím, takže s Manželstvom po taliansky som strávila príjemnú hodinku a pol. Nedeje sa tu nič neočakávané, ale tempo filmu neposkytne divákovi žiadny moment, v ktorom by zíval od nudy. ()

horovska

Výborný příběh a excelentní Mastoianni a Lorenová. Není to jen pohádka o tom, kterak chudá holka ke štěstí přišla, ale od začátku do konce je film nabitý překvapením. A natočeno je to s lehkostí a nadhledem. Dokonce bez obvyklé křečovité ukřičenosti, která mi na italských filmech často vadí. Jednoznačných pět hvězdiček. ()

IXOXI

Manželství po italsku dnes nemá co nabídnout. Po 30 minutách jsem se raději přestal dívat. Film mě nijak zvláště nevadil, bohužel byl nudný a nezajímavý. ()

tranquill

"Kde jsem byla já, chodil jsi i ty!" Romantika po italsku? Ano, a tedy dostatečně dramatická a prolhaná :-) A s výbornými hereckými výkony. A to manželství je jen vyvrcholením... ()

alanP

Ve fikčním světě tohoto filmu je nejzajímavější to, že oproti skutečnosti se zde pije káva, když je člověkovi špatně. ()

closed.eye

Děj zbytečně rozvláčnej a oba hlavní představitele už jsem viděla v lepších filmech, člověk srovnává... Pozitivně vnímám poněkud tragikomický pojetí humoru v tomto filmu, mám ráda scény, kdy nevím, jestli se smát nebo brečet :-)... ()

winstonik

Dojáčik s vari všetkými postupmi, skečmi, málo uveriteľnými hrdinami a dejovými skratkami, ktoré sa neskôr objavili v Pretty Woman. Lenže ruku na srdce: je to veľmi milý film. ()

Amonasr

Naprostá filmová klasika, která nezestárne. Smích občas střídá až dojetí a naopak, jde o inteligentně vtipný a přitom hluboce lidský snímek. Jen skutečný mistr dokáže tancovat s takovou jistotou až na hranici kýče a přesto ji ani jednou nepřekročit. Když se k tomu přidá tak úžasné herecké charisma, jakým disponují Lorenová i Mastroianni, nemůže vzniknout nic jiného než filmový skvost. ()