Manželství po italsku

• Itálie Matrimonio all'italiana (více)

Italská domácnost: bývalá prostitutka se srdcem na pravém místě a její zámožný samolibý milenec, kterého by po letech ráda donutila k sňatku, aby tak zajistila budoucnost svým třem synům. Kdo je otcem kterého z nich, ví jen ona. Nikoli jediné, ale nejpamětihodnější setkání výbušné dvojice Lorenová/Mastroianni v De Sicově bezchybné režii. (NFA)

charles3

Žádná třeskutá legrace, spíš melodrama s prvky hořké komedie. Nicméně SL i MM hrají výborně. Po prvním vidění 68 %, příště možná ještě nějakých 5 % (a tím i jednu hvězdu) přidám). Jsem zvědavý na původní znění nebo na ten starší český dabing. ()

Leila75

Trochu jsem se obávala,že to bude pretty women po italsku,ale mé obavy nebyly na místě,vtipná podívaná a možná návod pro všechny"druhé ženy"jak docílit manželství! ()

Janette789

Kombinace Sophii Loren a Marcella Mastroianniho je bezkonkurenční! Nebo-li Domenico a Filumena.Miluji italské filmy.Celkově mě vkus Sophii Loren fascinuje.Je to vynikající herečka!Tento film mě obzvlašt nadchnul. Filumena je krásná a silná žena která je bezhlavě zamilovaná do Domenica...který lásku k ní ba naopak moc neobětuje.Časem mu ale dojde že je tomu jinak.Jejich humor nemá chybu.Je to přesně žánr mého humoru."Domi já jsem tady!Ta chudinka je tady a je živá!Panennka Maria se nade mnou slitovala a jsme manželé! Hahahah" Je to nádherný příběh.A film mě vždy potěší.At se na něj kouknu ted nebo za 10let!Hodnotím 5 hvězdičkami. ()

Tucne.prasa

Aj po polstoročí má film čo povedať. A to sa máloktorému dielu podarí. Zo začiatku frivolná komédia, od polovice to naberie vážnosť, ktorá tomu svedčí a zabezpečí, že vám film na druhý deň nevyšumí z hlavy. Výborní herci, pôtavé prostredie. Raz ste na strane muža, inokedy zas chápete ženu. Výborné. ()

mischa

Ach ta Lorenka! Už jen toto jméno zaručuje dobrou podívanou. A k tomu výborný Mastroianni s nechybným De Sicou a skvost je na světě. Další z mých oblíbených filmů. ()

Sejkorka

Klasika bez nutnosti dalších komentářů. Snad jen , že Sofii Loren je zde necelých 30 a vypadá spíše na 40. Ale třeba je to tou rolí, protože je to věk Filomeny. ()

Generi

Sophie Loren opravdu není má oblíbenkyně. Jednak se mi vůbec nelíbí a druhak její uřvané polohy se opravdu děsím ()