Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě

• USA Tales of the Black Freighter

Animovaný příběh podle fiktivního komixu "Marooned", který si čte chlapec v komixu Watchmen, o námořníkovi, jehož loď je přepadena Černým škunerem a on jediný přežije na opuštěném ostrově. Jeho jediným cílem se stane varování rodného města… (xxvasa)

ConanVJ

Povedenej krátkej hororovej animák, kterej je součástí prodloužené verze watchmenů. Hlavní hrdina s hlasem G. Butlera přežije po útoku Černého škuneru na svoji loď a dělá vše pro to, aby se dostal do rodného města za svou rodinou a zachránil je před zlem, které se k nim blíží. Filmek má zajímavej konec. Za mě 80% :) ()

mysiak

Veľmi zaujímavý doplnok k Watchmenov ktorý je úplne odlišný od filmu a ako samostatný anime film je pekne nakreslený, dobre krvavý a Butlerov hlas ktorí tam presne pasuje...dobré spestrenie ()

PKD

Velké překvapení, neb pro mě osobně, byl tento comics v comicsu občas dosti obtěžující. Ale ta pointa, přátelé! Shrnuto...řekl bych, že jako animák, ještě lepší jak předloha. ()

Vojcl

Excelentní krátký film, který se bohužel nevešel do celovečerních Watchmen. Výborná animace i příběh! ()

ext_

Dal jsem 5 hvězd filmu, musím dát i tady. Je tady ale drobný rozdíl. Zatímco film Watchmen může stát samostatně více než dobře, tak s Příběhy Černé lodě (je to defacto fiktivní komiks, který si ve Watchmenech čte jedna z postav) už je to trochu jiná liga. ToBF ti, kdo nečetli komiks, těžko pochopí do všech důsledků, a tak pro ně trochu postrádá smysl, resp má smysl pouze jako hodně drsná podívaná. Obsahuje totiž mnoho paralel a protivah příběhu, jednotlivých epizod a detailů, které film nepobral a ani pobrat nemohl. Nosná myšlenka ToBF a její spojitost s filmem, potažmo komiksem, třeba hodně lidem dojde (mně na první přečtení nedošla :), ale hodně věcí zůstane jaksi za oponou. V kontextu s komiksem 5*/ samostatná věc 4*. ()

topi

" More blood, more blood, more blood, more blood, more blood, more blood, more blood, more blood, more blood....." ()

Colby Sawyer

Dlouho jsem nebyl tak znechucen, tohle bylo trochu moc i na mě. Příběh je nechutný a brutální, a když si vezmu jak brilantní je film Strážci od Snydera tak je toto ještě horší. 1* za animaci. ()

M.i.k.e

vynikající animace,spolus velmi dobrou hudbou a "dabingem" Gerarda Butlera.Sice na konci lehce předvídatelné,ovšem to příběhu neubíra nic na síle...škoda,že pro nezasvěcené to bude opravdu trošku vyznívat do prázdna...80% ()

selviskhed

Watchmeni v malém. Film jsem viděl na dvakrát (po desetiminutovkách, poprvé se mi z něj začala točit hlava a šel jsem spát) za okolností kdy jsem se cítil podobně jako kapitán. Po prohraném boji, rozlícený, na pokraji nervového zhroucení, plný velmi expresivních pocitů a sám. Všechny dialogy a monology jsou napsané výborným poetickým jazykem, myšlenka příběhu je výtečná a ten kapitánův vor mi bude ještě dlouho ležet v hlavě. ()

Rocky88

Viděl jsem jako součást Extended Cutu (= Director´s Cut + Black Freighter), a ač je příběh alegorií na to, co se děje ve filmu, přítomnost přímo ve filmu mi nepřišlo jako něco, bez čeho bych nemohl žít. Příběh je pochmurný, brutalitou se nešetří, a i přes předvídatelný konec je ten konec pro diváka (hlavně pro ty s rodinou) nepříjemný. Ale přednost dávám vidění jakožto samostatného kousku, než přímo ve filmu. ()

-Bomba-

Parádní jednohubka ze světa Watchmenů, která potěší především ty, kteří četli comics. Temný a drsný příběh je nekompromisní a tím, že je kreslený, se nebojí ukázat i nechutné scény. Závěr, kdy se Captain dostane do města, nemá chybu. Akorát se mi celkový konec zdál uspěchaný a narychlo ukončený, to se dá ale přežít. ()

C0r0ner

Watchmeny považuji za jeden z nejlepších filmů všech dob a to i (vlastně především) v ultimate verzi. Proto pro mě bylo povinností tuhle výplň filmu (psychický vývoj Rorschacha) vidět. Tak jako celý zbytek filmu je každý záběr dotažen do dokonalosti a příběh je celou dobu mrazivě brutální. V kontextu celého filmu je to ještě větší zážitek. 90% ()

WolfR

Super věrná adaptace Příběhů Černé lodě se vyvedla. Je dočista to stejné co v knize. Zdařilá animace, hororový nádech a účinný, avšak předvídatelný konec, 4 hvězdy. ()

SoolenJV

Animovaný film, ve kterém se nešetří krví a brutalitou a který zároveň vypráví drsný příběh zakončený existenciální, filozofickou tečkou. až tohle bude vloženo do režisérské verze Watchmen, tak to bude něco. ()

Hafran

No vida, že i komerční animovaný film z produkce Walta Disneyho může navodit syrovou atmosféru Poa. Jedna hvězda za to že jde o produkt main-streamu a tudíž o větší překvapení ()