Měsíc 44

• Západní Německo Moon 44 (více)

V roce 2038 jsou přírodní zdroje na Zemi vyčerpány a nadnárodní korporace provádějící těžbu na vzdálených planetách spolu vedou nevybíravou konkurenční válku. Agent Felix Stone (Paré) je vedením jedné ze společností vyslán na strategicky důležitý Měsíc 44, aby ve zdejší napjaté atmosféře mezi drsnými piloty z řad vězňů a jejich mladými navigátory, vypátral její záhadně zmizelé těžební lodi. Napětí houstne a to ještě nikdo netuší, že se k Měsíci blíží plavidlo konkurenční firmy, která jej má v úmyslu zabrat... (choze)

YURAyura

Pro me jeden z prvnich zapadakcych scifaren s charismatickym beckarem Parem. Kdyby si kluk drzel aspon takovouto uroven i nadale - to same plati i o reziserovi ()

Dexter1

"Kvalitné" sci-fi béčko. Drsné a zároveň nezmyslené hlášky, pekné lacné prostredie a vysvalení chlapíci. Tak takto sa má robiť dobrý film katogórie B. Len my nie je presne jasné ako sa Emmerich vďaka tomuto filmu mohol dostať do Hollywoodu. Ale v rámci svojho žánru je to dobré a hraje tam Malcolm. ()

honajz2

A tady už je Emmerich v té podobě, v jaké ho celý svět zná. Je to hloupé, je to hlavně akční a moc se tam toho neděje, je to celé dost jednoduché včetně charakterů postav, je tu spousta klišé scén... A stejně jako u Dne nezávislosti nemůžu říct, že by mě to bavilo sledovat. Nejzajímavější na tom je asi fakt, že to má na poměry Západního Německa solidní kulisy (a je vidět, že Emmerich byl megaloman vždycky), ale kromě toho a pár zajímavě natočených scén ani nevím, co za klady bych v tom ještě hledal. Vlastně jsem ani nepochopil, kdo a proč ty měsíce chtěl... No asi mi poznávání začátků tohohle režiséra stačí, jenom Princip Noemovy archy měl něco do sebe a přišel mi svojí snahou skutečně zajímavý, byť ne úplně dokonalý. Tohle už je jak béčkový Michael Bay a to mě zrovna nebere. 2* ()

kagemush

Zhruba ve stejný lajně jako ostatní evropský kousky páně Emmericha.Ale neskutečně nad všemi těmi amerikánkými opusy které následovaly. Ale co ,za ty prachy..... ()

lekr

Nebylo to vůbec špatné...ačkoliv film je téměř neznámý s neznámými herci dokázal mě pouhý obal DVD v trafice uchvátit natolik abych si ho koupil...příběh je napínavý a místy akční a celkem se mi líbil a to i když se všechny scény točili jen na pár místech.....hlavní hrdina mi byl taky sympatický a to i když je to něco mezi Jamesem Bondem a Ethanem Huntem..ale tohle celý by patrně bylo lepší jako počítačová hra než film...možná pak by to ode mě dostalo plný počet!!!! ()

-Bomba-

Sci-fi příběh by docela šel, není to žádný zázrak ale zároveň ani přímo blbost, je ovšem nepochopitelně nerozvinutý. Celý film se děje na základně s tím, že občas nějaký ten letec vyletí na zkoušku a i ta je poněkud... nedostačující. McDowell dostal nevýraznou roli a ostatní herci byli taky nic moc. Fandům sci-fi by se to možná mohlo líbit, mně ne. ()

matrosh

nadsazené nostalgické hodnocení. pro někoho kdo už videl snad 1000krat všechny díly vetřelců, terminátorů, predátorů, robocopů atd. je to velice přijemná retropodíváná za pár kaček, která připomene, že sci-fi béčka dnes nejsou to co byli sci-fi béčka tehdy (80. léta až začátek 90. let). a jsem sci-fi fanda :) ()

Mol

Starší sci-fi béčko, kde jsou ještě krásné modely vesmírných lodí a helikoptér. Kam se hrabou všechny ty dnešní digitální triky proti tomuhle. Nechybí nic co byste od tohohle filmu očekávali. Hloupé hlášky, hlavní hrdina hulí jedno cíčko za druhým a ten drsňák O'Neill nakonec taky vyměkne. Kdybych někdy hrál ve filmu, tak určitě v takovém. Old but Gold. ()

majo25

Pohodové, nijak nenáročné sci-fi béčko. Síce s klišovitým príbehom a lacnými efektami, zato ale rýchloubiehajúcim príbehom a sympatickými hercami. Hodnotenie: 55% ()

angel74

Na dobré sci-fi filmy se vždycky ráda podívám, ale Roland Emmerich mě dosud svou režisérskou prací nijak zvlášť neuchvátil. (40%) ()

okkac

Povedené sci-fi béčko. Rozhodně lepší, než třeba Patriot nebo 10,000 BC. Líbila výprava, kde se místo digitálních efektů ještě požívaly propracované kulisy a na efekty propracované miniatury. Tím, že je na Zemi i na Měsíci 44 stále tma mi to i díky těm miniaturám připomnělo mix Blade Runnera (dokonce si myslím, že část kulis z něho opravdu pocházela) a Cameronových Vetřelců. ()

Ryuuhei

Asi jsem na tom nepochopil „skrytou genialitu“, nebo nevím. Chvíli se to tvářilo, jako vězeňské drama, kde dochází ke vzpouře těch slabších, do toho probíhaly nesmyslné letecké souboje a nakonec se do toho všeho zapojila zrada. Popravdě, na chuť jsem tomu určitě nepřišel. Co se mi hodně líbilo, tak takové to typické osmdesátkové zpracování, které vypadá vždy s větším rozpočtem skvěle (i když ty opakované záběry bych vytkl). Koukat se na to dalo, ale s tím, že si mezitím člověk udělal večeři, druhou večeři... ()

lennyd

Felix Stone (Michael Paré) je vyslán na poslední planetu ovládanou těžební společností, Měsíc 44. Ostatní planety byly napadeny konkurenční firmou Pyrit a těžební stanice byly zabrány. Felix je poslední možností, jak zjistit jakým způsobem Pyrit tak lehce získal nadvládu nad ostatními měsíci. Aby nebyl podezřelý, je na planetu vyslán ve skupině amnestovaných vězňů, kteří se zde mají živit jako bojoví piloti při ochraně stanice. V náročných podmínkách, kde za nulové viditelnosti se musí piloti spolehnout na pokyny mladičkých navigátorů, Stone rozplétá nitky spiknutí, které vedou do nejvyšších míst ... Před mnoha a mnoha lety se mi poštěstilo tento snímek vidět v kině. Tenkrát (ve svém náctiletém věku) jsem z něj byl naprosto unešený (vrtulníky létající v kaňonech na cizí planetě, bomba). Nyní se mi podařilo dostat se k filmu znovu, a původní nadšení velmi rychle vyprchalo. Když se to vezme kolem a dokola, tak kromě výše zmíněných vrtulníků není na filmu nic, proč by jej člověk měl (nebo chtěl) vidět. Efekty jsou na dnešní dobu opravdu přežité (možná i na tehdejší, když bych to srovnal například s prvním Vetřelcem), zápletka o ničem, herecké výkony veškeré žádné. Za zmíňku snad stojí jen to, že za filmem stojí "největší" ničitel zeměkoule - Roland Emmerich ... ()

Beky

Ano, už tento film napověděl, jakým směrem se bude ubírat kariéra německého režiséra!! Výborná práce s trikama, výplň katastrofálně nudná!! Jednou větou: Tady to ještě ,,jen,, triky utáhnout prostě nešlo!! ()

Javad

Béčkový herci, béčkový scenár v béčkovom sci-fi zo zápandného nemecka zo začiatku deväťdesiatych rokov. Efekty sa dajú prekúsnuť, dej a akcia úbohé. ()

noriaki

Slabší příběh, jednoduché postavy, sázka na primitivní emoce, ale slušné efekty a ucházející zábava. Emmerich svůj rukopis nezapřel ani v počátcích kariéry. Moon 44 není ničím světoborným, protože podobných sci-fi v 80. letech Amerika vychrlila za rok tři tucty. Film je pozoruhodný jen tím, že je natočený v Německé produkci, i když na první, druhý, třetí či čtvrtý pohled to poznat nejde. Evropské hard science fiction filmy se dají spočítat na prstech jedné ruky a proto se každý podobný pokus cení. A to i když jde o takové stěží průměrné béčko. ()