Dvaja priatelia Carl Taylor (CHARLIE SHEEN) a James St. James (EMILIO ESTEVEZ) sa živia na inteligenciu nenáročným povolaním pracujú ako smetiari. Každý deň obchádzajú svoju trasu, vysypú odpadkové kontajnery a odvezú smeti do mestskej spaľovne. Carlovou najväčšou zábavou je teleskopom pozorovať svojich susedov. Jedného večera vidí akéhosi muža v hádke so svojou príťažlivou susedkou Susan Wilkinsovou (LESLIE HOPEOVÁ), manažérkou firmy Berger. Keď Susan odíde, ktosi muža postrelí. Spolu s Jamesom Carl vidí dvoch mužov, ktorí odnášajú telo. Na druhý deň ráno sa pokojný život oboch kamarátov rapídne zmení. V jednom smetiaku totiž objavia telo mestského komisára, muža, ktorého zastrelili v predchádzajúci večer. Čo s ním? Ak to nahlásia, môžu ich obviniť z vraždy a pravého vraha skorumpovaná polícia hľadať už nebude. A tak sa rozhodnú telo ukryť, kým neodhalia pravých vinníkov. To je však pre dvoch jednoduchých mládencov mimoriadne ťažká úloha. Našťastie, pomocnú ruku im podá bláznivý vietnamský veterán Louis Fedders (KEITH DAVID) a tajomný rozvážač pizze (DEAN CAMERON). Zistia, že v pozadí je znečisťovanie životného prostredia a obrovská korupcia... Príjemná, nenáročná komédia je v poradí druhým režisérskym počinom Emilia Esteveza. Znalci kinematografie však určite vedia, čím iným sa snímka vyznačuje je to herecká účasť bratov Charlieho Sheena a Emilia Esteveza (ten si nechal meno po matke). S chuťou si zahrali smetiarov, ktorí prejdú cez rozum nielen mafii, ale aj polícii. (oficiální text distributora)

boni

Fillm, jenž mám zafixovaný pod mnohem příznačnějším názvem Muži v práci, se pro mě postupem času stal v podstatě kultovním. Jedna z těch perel, které většina lidí ani neobjeví, protože někoho odradí starší datum vzniku, někoho zase hodnocení 65%. Ono to jako celek není žádná pecka, ale to pochopitelně kultovní film ani být nemusí. Dočkáme se zde velkého množství skvělých hlášek a neopakovatelně pohodové atmosféry, a když se do toho přidá ještě n**r, co nesnáší policajty, tak máme před sebou opravdu skvělou komedii s typicky osmdesátkovou zápletkou (akorát tedy z roku 1990). ()

Rex Mundi

Príšerná komédia s ešte príšernejším slovenským dabingom, ktorú milujem. Roky som ju mala na videokazete. Podľa komentárov vidieť, že nie som sama, koho očarilo vynikajúce debil-duo bratov Estevezovcov (aj Charlie je koniec-koncov rodený Carlos ;-) a neopakovateľné gagy ako frenológia, "neznášam polišov", mŕtvola v bareli alebo naschvály, ktoré si smetiari medzi sebou vyvádzajú... Najklasickejšia najgiltovatejšia pležr! ()

Ivec

ˇUplná paráda. Dvojka Emilia a Charlieho bola super voľba a námet priam dokonalý. Rehotal som sa v kuse. Scéna za scénou ma dostávala do kolien a prejav oboch hlavných postáv bol tak strašne uveritelný a sympatický, že na to nikdy nezabudnem. Jedna z najlepších komédií natočená v danom roku. Jednoducho originálne. ()

Quint

Osmdesátkové filmy si vyloženě libovaly v toxickém odpadu (Toxic Avenger, C.H.U.D., Návrat oživlých mrtvol, Želvy ninja), ale na komedii o popelářích, kteří rozkryjí konspiraci týkající se zbavování toxického odpadu, jsme museli čekat až do roku 1990. Jde zřejmě o jediný hvězdně obsazený film o popelářích, který toho pro popeláře udělal asi tolik, co Pobřežní hlídka udělala pro pobřežní hlídku. Najdete v něm bezesporu nejlepší montáže z vynášení odpadků v dějinách kinematografie. Charlie Sheen a Emilio Estevez vám vedle toho ukáží, že dělat popeláře je těžká pohoda. V práci se bavíte prohlížením cizích odpadků, kterými po sobě házíte, nebo soupeříte se svými popelářskými rivaly. A jelikož končíte brzy, tak můžete po zbytek dne surfovat, pařit nebo souložit na pláži. A koneckonců i sledovat sousedy dalekohledem. Zčásti je totiž i velmi infantilní variace na Okno do dvora, utopená v doslova fekálním humoru. Libový komediální trash (o trashi). ()

kingik

Těžko něco chválit na této komedii. Vyskytují se tady přesně dva povedené gagy a tím to hasne. Spíš to vypadá jako by neexistoval žádný scénář a vše se vymýšlelo až na place. Odpovídá tomu i velmi podprůměrná režie a ochotnické výkony všech herců, které zavánějí improvizací. Jedná se spíše o jakýsi sled více či méně zábavných scének, které ale jako celek vůbec nefungují. 20% ()

• Predstavitelia hlavných úloh, herci Charlie Sheen a Emilio Estevez, sú súrodenci. Ich biologickým otcom je legendárny Martin Sheen. (MM_Ramone)