Příběh královských dvojčat a jejich rozdílných povah... Já – anebo ty…? Je šťastný ten, kdo myslí především na sebe? Nebo štěstí poznáme v pomoci druhým? Dokážeme myslet i na ty, které nemáme přímo na očích? Otázky tolik blízké dnešní uspěchané době… Odpovědi na ně se snaží nalézt pohádka Petra Janiše o královských dvojčatech – Amélii a Janovi. Princ Jan (M. Preiss) je obdařený kouzelnou mocí, splní se mu jakékoliv přání. Nad tím, aby to byla přání moudrá, bdí jeho sestra, princezna Amélie (L. Slezarová). Zdá se, že nic nemůže ohrozit štěstí královské rodiny a celé země, když do jejich, zatím tak jasného a bezproblémového života, vstoupí králův bratr (J. Schmitzer). Královské rodiče si v pohádce zahráli Hana Maciuchová a Viktor Preiss. (Česká televize)

Nonna

Můj bóže, můj bóže.......to zas natočili umění, že ho nechápou nejen moje děti v rozpětí 3-13 let, ale ani já. Šla jsem na půl minuty zamíchat polívku a už jsem se absolutně ztratila. Takové nějaké celkově zmatené to bylo. Na tuhle pohádku fakt nemám a důvod k tomu si ji pustit znovu také ne. ()

EddieIron

Mladý Preiss s parukou á la nordický bůh vypadá ještě hůř, než starý Preiss s parukou á la frontman metalové kapely. :-) A to je tak asi všechno, proč to stojí za to vidět. ()

Winster

Hodnoceni odpovida kvalite. Slatanina s podivnym pribehem. A držkošmitzrem co krici jak neveri v boha a v zapeti rekne ,,sbohem"..:-D ()

FireBlader

Když pominu fakt, že mi tohle dílko příliš pohádkově nevyznělo, a trochu nelogický, překotný koncový zlom, jde o film plný zajímavých nápadů a myšlenek. Ale pohádku si představuju jinak. Nevím, co by si z tohohle dílka odneslo malé dítě. Nejspíš jen strach a zmatení myšlenek, které nemůže nezkažená, nezkušená dětská duše pochopit. Proto POHÁDKU o splněných přáních nemůžu hodnotit výš, navzdory skvělému Schmitzerovi. ()

milos.bradik

Dávám tři hvězdy, ale pouze za vynikajícího Schmitzera, jinak to herecky od ostatních za moc nestálo, Viktor Preiss a Maciuchová sice odvedli standardní výkon, ale nic víc a ostatní vůbec nic, ty mladé herečky byly pouze pro okrasu. Pěkně se zde ukázalo to, že jeden lump dokáže ovlivnit více než celé stádo dobráků a dokáže s nimi obratně manipulovat. Námět opravdu zajímavý, ale herecké výkony to  srážely. ()