Režie:
Vlasta JanečkováScénář:
Vlasta JanečkováKamera:
Milan DostálHudba:
Zdeněk MaratHrají:
Naďa Konvalinková, Josef Somr, Jiří Sovák, Petr Štěpánek, Karel Augusta, David Schneider, Věra Bublíková, Jana Preissová, Otto Lackovič, Otto Šimánek, Vlastimil Hašek, Luba Skořepová, Josef Bek (více)Obsahy(1)
Pohádka o mládenci, který si vzal do hlavy, že je princem.
Švec Janek leží od rána do večera v pohádkových knížkách a sní o tom, že se stane pohádkovým hrdinou. Pracovat se mu nechce a vydává se do světa, aby konal hrdinské skutky. Jeho bujná fantazie mu ale působí řadu nesnází. Zásluhou Barči, dívky, která ho miluje, pochopí, že jeho místo je na pevné zemi a rád se vrací ke své ševcovině.
V režii Vlasty Janečkové uvidíte Davida Schneidera, Naďu Konvalinkovou, Josefa Somra, Jiřího Sováka, Petra Štěpánka, Karla Augustu a další známé herce.
(oficiální text distributora)
Hrají
Naďa Konvalinková
Československo
Nejlepší filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Adéla ještě nevečeřela (1978)
Noc pastýřů (1993) (TV film)
Josef Somr
Československo
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Naši furianti (1983) (divadelní záznam)
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Jiří Sovák
Československo
Nejlepší filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Světáci (1969)
Kolja (1996)
Petr Štěpánek
Československo
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Noc pastýřů (1993) (TV film)
Karel Augusta
Československo
Nejlepší filmy:
Vrchní, prchni! (1980)
Všichni dobří rodáci (1968)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
David Schneider
Československo
Nejlepší filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Po stopách krve (1969)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Věra Bublíková
Československo
Nejlepší filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)
Paní z Izieu (2007) (TV film)
Jana Preissová
Československo
Nejlepší filmy:
Bratři Karamazovi (1981) (divadelní záznam)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)
Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)
Otto Lackovič
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Balada z hadrů (1960) (divadelní záznam)
Otto Šimánek
Československo
Nejlepší filmy:
Vajíčko (1968) (TV film)
Světáci (1969)
Vynález zkázy (1958)
Vlastimil Hašek
Československo
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Údolí včel (1967)
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)
Luba Skořepová
Československo
Nejlepší filmy:
Kočičí hra (1982) (divadelní záznam)
Vyšší princip (1960)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Josef Bek
Československo
Nejlepší filmy:
Světáci (1969)
Láska jako trám (1967) (TV film)
Bílá paní (1965)
Milan Mach
Československo
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Dobrý voják Švejk (1956)
Nelly Gaierová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Orfeus v podsvětí (1980) (TV film)
Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)
Fešák Hubert (1984)
Lída Roubíková
Československo
Nejlepší filmy:
Jako kníže Rohan (1983) (TV film)
Scapinova šibalství (1980) (TV film)
Smuteční slavnost (1969)
Josef Langmiler
Československo
Nejlepší filmy:
Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (TV film)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Antonie Hegerlíková
Československo
Nejlepší filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelní záznam)
Gazdina roba (1992) (divadelní záznam)
Dnes naposled (1958)
Zuzana Šavrdová
Československo
Nejlepší filmy:
Naši furianti (1983) (divadelní záznam)
Rok na vsi (1995) (divadelní záznam)
Nezralé maliny (1980) (TV film)
Alena Frimlová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Skřivánci na niti (1969)
Nikdo se nebude smát (1965)
Což takhle dát si špenát (1977)