Cuba Gooding Jr. ztvárnil v tomto biografickém dramatu neurochirurga Bena Carsona. Film vypráví inspirativní příběh chudého chlapce, který překonal množství nelehkých překážek, aby se stal jedním z nejlepších světových chirurgů. Cuba Gooding Jr. si zahrál v biografickém filmu, který vypráví strhující životní příběh Bena Carsona, muže který toužil stát se lékařem. Pocházel z nuzného prostředí, ve škole měl slabý prospěch a navíc vznětlivou povahu, což jsou velké překážky k dosažení tak vysokého cíle. Ovšem díky své matce, jenž dvě děti vychovávala sama, ovšem vedla je k houževnatosti a snaze dosáhnout úspěchu navzdory nepřízni, se Carson nakonec stal jedním z nejuznávanějších dětských neurochirurgů na světě. A od prezidenta Geoge W. Bushe za to získal Medaili cti, nejvýznamnější civilní vyznamenání. V rodině Carsonových zkrátka nepovažují za odpověď, že něco nejde. (HBO Europe)

JohnCoffe

Černý kluk v Americe , který se prosadí na vrchol svého oboru, přestože podmínky k tomu měl ty nejtěžší. Mnohokrát viděné téma v tomto případě ne až tak rasistické jak jsem si na začátku filmu myslel, že to bude. 65% ()

executive

Skutočný príbeh černošského chlapca, ktorý je pre každého až na svoju matku, úplne obyčajný mladý chlapec, ktorý zrejme vo svojom živote nič nedokáže. Avšak vďaka svojej matke, ktorá ho prinúti niečo so svojim životom robiť sa stane jedným z najlepších a najuznávanejším neurochirurgom Ameriky. Každý týždeň musí prečítať dve knihy a napísať o tom obsah, aby mala matka istotu, že tie knihy naozaj prečítal. Jeho matka si ich však nikdy neprečítala pretože ona sama čítať nevie. Naozaj emotívny príbeh rodičovskej lásky spojený s húževnatosťou mladého človeka, ktorý chce v živote niečo dokázať. Odporúčam! ()

mocart

Předvídatelné, okoukané ze stovky podobných příběhů, dokonce až nudné, hezky po emericku vedené mezi slzami dojetí a pokusem o napětí (jak že ona ta operace vlastně dopadne?!!). Takto udělané filmy a příběhy už asi není potřeba točit, leda tak pro televizi ke kafíčku po nedělním obědě. (Snažím se odůvodnit si ty 2 hvězdy, které jsem nerozvážně přidělil ... Moc mi to nejde.) ()

Starejsi

Cuba dokázal, že nie je len komik ale vie aj hrať, buď nedostáva veľa ponúk a berie čo mu príde, alebo si ozaj vyberá "céčkové" filmy. Celkom fajn film, pekný, čitateľný a neprekvapivý, chýbal mi tam nejaký wow moment. Na vysokej by som ale volil ešte iného herca, Cuba tam bol ako profesor medzi spolužiakmi. ()

mataloxxl

Skvele natočený film s výborným výberom hudby. Raz za čas sa treba odreagovať od akčných filmov a pozrieť si aj niečo dramatické a dojímavé. 100% ()

quokam

Nechme stranou, zdali je pribeh pravdivy, trochu prikrasleny nebo uplne lzivy, to v podstate neni problem toho filmu jakozto uzavreneho dramatickeho dila. Samo o sobe to bylo inspirujici, zajimave vypraveni, zvlast pro rodice snazici se nejak uchopit vychovu sveho potomka ci potomku. Jen se to misty vleklo, a presto neco zustalo nedopovezeno(napr jak dopadly domaci finance ve sprave mladeho Bena?) Taky se nepovedl moc navrat z fashbacku do "soucasnosti." Clovek nevedel, zdali oddeleni dvojcat prislo do situace potratu a operace poloviny mozku, nebo tam byla nejaka casova rezerva. Zacatek byl tedy rozvlacny, aby se konec prehustil a trochu nestihal.  Celkovy dojem za mne 7.5/10 ()

zuzadamoby

Milý a dosť motivačný film. Všetko je možné pokial sa tomu človek podriadi a nechá si poradiť a sem tam niečo riskne :) ()

Marrakech86

Tak tenhle film se opravdu povedl a pokud opravdu vycházel podle skutečné události, tak o to byl ještě větší zážitek. Určitě doporučuji. ()

Karel99

Úžasný film o úžasném nourochirurgovi co provede několik úžasných operací které překoná oddělením siamských dvojčat a jako jedinému na světě se to povede, samozřejmě s obrovským týmem doktorů a sester. Vynikají film. ()