Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva gangsteři středního věku Paulo Berger a Charles Binnaggio řídí mezinárodní pašerácký gang a hledají nové lidi na pašování ilegálního zboží přes Evropu. Na výpomoc přijmou mladého nezaměstnaného novináře, který je ve skutečnosti agentem americké vlády. Má zjistit, zda jeho noví nadřízení nepracují pro šéfa americké zločinecké organizace, který ilegálně prodává zbraně na Kubu. Agent zjistí, že nespolupracují s mafií… Panama se v argotu označuje Paříž a její okolí. Názory na původ tohoto pojmenování se liší. Podle historika a novináře Claudea Duboise, se tento termín objevil po tzv. Panamském skandálu, který propukl v souvislosti s úplatky při stavbě Panamského průlivu, který poskvrnil reputaci řady francouzských politiků a průmyslníků. Podle jiného francouzského lingvisty Panama znamená nádherné elegantní město, ve kterém je plno skandálů a neřestí, a i když se nad ním vznáší duhový lesk, je plné iluzí a deziluzí. Možná proto si tvůrci filmu zvolili název Rvačka v Panamě. (Česká televize)

(více)

Recenze (50)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Připravené na profesionální úrovni a z kvalitních surovin, pěkně naservírované i správně dochucené, se všemi přísadami, které máte rádi - ale STUDENÉ jako ... jako psí čumák - to je asi to nejvýstižnější, co mě napadá. V podstatě se jedná o stav ne nepodobný setkání Jeana Gabina a jeho čtyřnohého filmového partnera hned v úvodu snímku. Protože sebetalentovanější psí hvězdu nepřimějěte k nadšenému vítání, pokud k němu nevidí žádný důvod. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tuctový gangsterský pásový výrobok. Už prvá "rvačka" bola tak diletantsky natočená, akoby predznamenala úroveň celého filmu. Dejový miš maš, samozrejme množstvo scén v autách a kopec mŕtvol, že sa v ich identitách ani gangstri nemohli vyznať. Scény s Frőbem boli ako z iného filmu a naznačovali jeho nevyužitý potenciál. Najväčšie pozitívum je striedanie lokácií, chvíľu sme v Tokiu, potom všelikde v Európe atď. ()

Reklama

Lupes 

všechny recenze uživatele

Vlastně docela slušná gangsterka. Trochu naivní režie, to když si ohrožení profíci podsvětí nevšimnou ani jednou nenápadně stojících mužů na ulici, trochu pitomý scénář, to když poněkud kulhá motiv chování hlavních záporáků. Ale Jean je výborný, má to spád a především (!) - voní to nostalgií let šedesátých, kdy každý pořádný chlap kouřil a ženský se nepraly (to neznamená, že neumělý být nebezpečné). Sexuální revoluce je cítit ve vyvedení interiérů bordelu, francouzský příklon k levičáctví zase v uchopení politického motivu příběhu. Jako studijní retro oddechovka na nedělní večer to ujde. Co zarazí je spojlerování v obsahu oficiálního textu distributora. Kdybych to byl četl před filmem, mohl bych si to pustit od půlky. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Opravdu byl zpočátku problém se orientovat, ale vliv na to mají i francouzská jména a méně známé tváře. Překvapila mě účast Mireille Darc, kterou jsem, myslím, ještě tak mladou neviděl. Potěší retro gangsterka, nádech špionážního filmu, stará francouzská tvrdost. Neobvyklý byl i výlet do Tokia. Francouzi si u kriminálek většinou vystačili doma. Není žádným klenotem, ale dobrý výlet do minulosti. ()

bloom 

všechny recenze uživatele

Gangsterská lahůdka podle románu autora Sicilského klanu Augusta Le Bretona, typická pro 60.léta. Svým způsobem je to bondovka, ale bez Jamese. Agenta hraje Claudio Brook známý z Velkého flámu, ale není moc sympatický, což je nejspíš záměr, abyste fandili gangsterskému bossovi v geniálním podání Jeana Gabina (vynikající dabing Josefa Vinkláře!). V menších rolích je výkvět hereckých hvězd francouzské kinematografie: Daniel Ceccaldi jako komisař, Mireille Darcová jako prostitutka, Marcel Bozzuffi jako Gabinův bodyguard a Claude Brasseur málem zabitý v telefonní budce. A co teprve Goldfinger Gert Fröbe a psí dečka Colombo George Raft. P.S. Ačkoli se film odehává v Paříži, Tokiu, Mnichově a Londýně zároveň, z Panamy není ani jeden záběr. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama