Draculovy nevěsty

• Velká Británie The Brides of Dracula (více)

Z legendární hororové dílny Hammer Film pochází dnes již klasický upírský kousek. Když mladá učitelka Marianne osvobodí pohledného muže z okovů, ve kterých ho drží jeho matka, netuší, že vypustila do světa nevídané Zlo. Baron Meister, jeden z následovníků mrtvého hraběte Draculy, začíná opět šířit svou nesmrtelnou moc celou Transylvánií. Naštěstí se na scénu vrací také nejslavnější bojovník proti silám zla – slavný doktor Van Helsing. Ve svém boji je však osamocený, a Meister tak ze studentek dívčí školy tvoří, jednu po druhé, své nemrtvé nevěsty… (Řitka video)

Raziel_cz

Z tohohle filmu mám hodně rozporuplné pocity. Opět se soustřeďuje na postavu Van Helsinga, ale navzdory názvu nemá s Horror of Dracula nic společného. Proslulý hrabě (ani nikdo s jeho jménem) tu vůbec není a na události prvního snímku se nedočkáte žádného odkazu. Van Helsing mi dokonce přišel, jako by je vůbec nezažil. David Peel je jako baron Meinster poměrně děsivý, nicméně snímek sráží příliš jednoduchý scénář, až na pasáž, v níž zahrají monumentální varhany, absence pořádné hudby a nezajímavé finále. Atmosféra Hammer hororů zůstala a technicolor zajistil opravdu krásné barvy, ovšem z průměru The Brides of Dracula tentokrát nevytáhne ani jako vždy výborný Peter Cushing. ()

helraiser

Brides of Dracula je klasická upířina od Hammeru což samo o sobě už zajišťuje kvalitu. Jedná se samozřejmě o nadprůměrnou upířinu z doby kdy se točit upířiny uměly bez digitálních triků a hektolitrů krve. Chuťovka pro všechny milovníky starých upířích filmů. Má to charismatického hlavního padoucha, pěknou přírodu, pořádnou atmosféru. No má to prostě vše co mít má, aby se divák bavil a divák se zaručeně bavit bude. Já se bavil náramně od začátku až do konce. ()

upas

docela slušně zpracované upíří téma. proč by nemohl být hlavní padouch - upír modrooký blonďák? vkus na nevěsty měl poměrně slušný, takže mu jako vždycky chybělo jen trochu štěstí, v tomto konkrétním případě mu přebývalo na obličeji svěcené vody, což se ukázalo rozhodujícím. vzhledem k roku vzniku odpouštím i netopýra, který nejspíš na vedlejšák fungoval v maňáskovém divadle... 70% ()

Psycho.R

Hammer se chytil a začal natáčet jak na běžícím páse. Trošku mi to připomíná éru, kdy se natáčela jedna Mayovka za druhou a kvalita kolísala. I zde je zvláštní koukat se na film, který se jmenuje Dracula a jediná chvíle, kdy je zmínka o Draculovi je v první větě filmu. Ale proč ne, všichni víme, že jde o béčkovou produkci. Jen je škoda, že když už je tady Van Helsing, že už se nevsadilo na větší náváznost a nějaký rozvoj. Ps. Svěcená voda na krk, to je vážně zvláštní lék :D. ()

Marty_v.S.

Musím říct, že na podobných filmech si ulítávám, tudíž budu asi jen těžko objektivní. Je to jeden z těch lepších upírskejch horůrků, kde sice Drákulu nenajdete a hlavní záporák je uhrančivej asi jako dveře od chlíva, ale Peter Cushing jako Van Helsing je výbornej. Hlavní představitelka je v dobovém negližé "k nakousnutí". Točit film o 10 let později, možná by jsme z ní viděli i více ;) Vzhledem k době vzniku filmu dávám 75%. ()

Knor

Opět nádherně stylové, skoro až pohádkové :-) Peter Cushing je jako upírobijec naprosto neodolatelnj a dívat se na něho je radost. Jediným velkým nedostatkem je absence Christophera Lee, jinak je to klasická nádherná podívaná s krásnýma holkama a strašidelným pohádkovou atmosférou. ()

MonarC

Vcelku slušný film. Jen škoda těch křiklavých umělých kulis, i když ty jsou právě pro studio Hammer typické. ()

Scaevola

S prominutím bych využil tohoto prostoru ke krátkému zamyšlení, proč že by vlastně kdo chtěl být upírem? Vezmeme-li informace z komentovaného snímku, pak má nemrtvý výhodu ve svém matoucím pohledu, díky němuž mu k nohám padají lepé ženštiny bez ohledu na věk či postavení, leč jiná výhoda mne nenapadá a naopak minusů je až dost: Upír nemůže ven za světla jsa nucen spát v truhle bez čalounění, musí neustále shánět dosti problematickou surovinu k přežití, přepere ho i postarší gentelman, který zjevně strávil většinu života v knihovně, jakékoli upírovy nevěsty jsou jen přihlouple se smějící bledá trdla, jež utíkají, ještě než se dostanou do nebezpečí, a konečně upíra zastaví i sebemenší náznak dvou kolmic (jak může přejít silnici, je mi záhadou)... Z řečeného tedy nutně plyne následující - atmosféra prologu je více než podařená plynouc na kouzelném jádru brakových historek o nebohých pannách a zlu v mlze. Ale jakmile se zjeví první z dětí noci, film se mění na taškařici bez náboje. ()

marek.kral

Velmi zdařilý klasický horor, velká škoda, že už dnes tohle nikdo neumí. Výborná napínavá atmosféra. Oceňuji, že ani po 50 letech nestranil film "šmrnc". Pěkná podívaná. ()

zekon

Jeden z mnoha nudných Draculů té doby. Dnes nedívatelný naivní film kde je pouze překopáno a znovu poskládáno to co bylo v původním Draculovi. Jediný slušný Dracula i dnes zkousnutelný je Christopher Lee. Tady je Dracula vzhledu hošana spíš úsměvný než strašidelný :) ()

abrat

Pokračovanie filmu Dracula z roku 1958, ktorý sa stal klasikou. Tentokrát bez Christophera Lee v hlavnej úlohe, čo je škoda. Film patrí k tomu najlepšiemu z Hammer studia. ()

Plechovka95

Tohle se trošku nepovedlo...zuby jak šavlozubý tygr, nechci nic vyčítat,alespoň role staré baronky (matky) je asi nejlepší pro mě...Jinak nejvíce kýčovitá scéna mi přijde v tom mlýně,kde udělají z lopatek obří kříž. ()