Kdyby švec Prokop (J. Schwarz) neuměl šít tak báječné střevíčky, sotva by se seznámil s tajemnou dívkou jménem Serpencie (M. Bočanová). Prokop má před svatbou se svou Verunkou (E. Horká), ale záhadná Serpencie jej okouzlí a když ho pozve na ples, mládenec neodolá. Omámen její krásou si neznámou dívku nastěhuje domů. Prokopova matka (J. Jirásková) však z téhle nevěsty není vůbec nadšená. Největší záhadou pro ni je, kam Serpencie v poledne odchází. Když však nakonec náhle zmizí i její syn, vydává se matka do světa, aby ho z moci tajemné krásky vysvobodila… (Česká televize)

Bozvav

Pohádka, jejíž největší předností jsou zdařilé taneční choreografie, krásné písnička a nádherná Mahulena Bočanová a největším záporem unylá Verunka a poněkud nelogické počínání všech zúčastněných. Za mne tři a půl hvězďule. ()

wictoria

Velmi známá televizní pohádka hlavně díky "profláklé" Serpencii v podání Mahuleny Bočanové a známých písniček :-) Bohužel, v TV vysílaná naposled někdy v roce 2002 :-( ()

Schlierkamp

Podivná československá televizní pohádka o podivné nevěstě. Mladý švec Prokop, uhrančivý J. Schwarz, je očarován krásou tajemné Serpentie (M. Bočanová), jež ho požádala o ušití střevíců, zapomene na svou snoubenku, mdlou a těžce nevýraznou Verunku E. Horkou a omámen zvláštním citem je plně ovládán neznámou atraktivní návštěvnicí. Během společného soužití se nová nevěsta projevuje velmi prapodivně a jedovatě. Je s podivem, že po zmizení Prokopa a Serpentie, jde svého syna hledat jeho ustaraná matka J. Jirásková a nikoli stále doufající, avšak fatálně pasivní E. Horká. Po spojení zoufalé matky s pohádkovou mocí půlnočních vil vedených K. Fialovou jsou síly zakletých nebezpečných plazů prolomeny a může nastat pohádkový happyend. Tento televizní film dle mého názoru nedosahuje ani průměrného hodnocení, neboť mizerný scénář, nepohádkově přespříliš tragický projev J. Schwarze, dementní ústřední song, nudné dialogy hovoří za vše. Z hudebního hlediska mě v této Karlíkově neveselé podivnosti zaujala pouze melodie doprovázející závěrečné titulky a jakýsi exotický půvab či vzezření ´Mahu´, jejíž herecké schopnosti bohužel zaostávají. ()

DAPDO

Podivná nevěsta je podivná pohádka. Protože dát přednost Verunce před Serpencií (Horké před Bočanovou) je jak upřednostnit masturbaci před zásunem. Švec Prokop v téhle “pohádce” si to holt radši udělá sám. ()

DadysGirl

No teda nic moc... Písničky divný, zachránit si ho musí maminka... Taková česká televizní pohádka lehce pod průměrem... ()

Pitryx

Hezká pohádka s ještě hezčí Mahulenou Bočanovou. Dokonce i pár pěkných písniček zde zaznělo. Dějově je to zbytečně roztahané s nevýrazným tempem. Přesto za čtyřicet. ()

ostravak30

Já těmto pohádkám dávám přívlastek abstraktní. Jak Mahulena Bočanová tančila se svými kolegyněmi - respektive hyperaktivně máchaly s rukama - to se ani jinak nazvat nedá. Jinak to bylo docela nuda. Přesně to, co mají rády ženy. Hodně tance a krásných šatů, ale opravdu nezáživné. Bohužel tomu nepomohla ani temno-smutně zírající Jiřina Jirásková. ()

sharka.68

už to jméno - Serpencie...a chutnala jí syrová vejce...volit mezi ní a Verunkou-Evou Horkou, jednoznačně Mahu a její Serpencie...vždyť v té ukňourané Verunce nebyla žádná jiskra.....pěkná pohádka, měli by ji opakovat.. Tak jsem se včera 12.5.219, dočkala. No, co Vám budu povídat...Mahu to prostě jako zmiji moc sluší..jen půlnoční víla Stašová,to je snad protimluv ne? Nic proti Simoně, ale slušela by jí Bludička nebo tak něco....ševce Schwarze bych za ten výběr umlátila verpánkem..co na tý unylý vzdychající Horký viděl????? ()

honzic

Ó Serpensie z hadího těla. Tohle si pamatuji ještě z dětských let, tehdá se mi to docela líbilo, Mahuleně to tam se Schwarzem slušelo. Hodnocení: 50 % ()

nickymilka

Nj, je to špatný, co si budeme povídat. Tolik písniček tam bejt fakt nemuselo. Jirka a Eva docela dobrý, ale Mahulenka moc dobře neintonuje, spíš vůbec... zas na druhou stranu se ale do role hada hodí. ()

reccal

Jedna hvězda za hadí téma - dobřeeeee, ten překrytý obraz zmijí na konci skousnu:), druhá za fešáka Schwarze, který měl sakra charizma a krásné oči. A jakým způsobem z tak pěkné Bočanové mohla vyrůst taková travesti, to je mi záhadou. ()

Peabody

Mahulena je jako proutek a sekne jí to, Eva Horká podobně. On Jiří Schwarz taky neuměl hrát byl jenom pěknej chlap (říkaly mi), ale u těch holek mi to vcelku stačí, u něho nějak ne. Paní Jirásková to je jen šarže, standardní výkon, celkově mi to jako pohádka přišlo nanic.  Režie nemastná neslaná hudba rovněž a scínář k ničemu, taková rutina unavená od všech autorů ()

milos.bradik

Serpencie byla v podání Bočanové naprosto neodolatelná a jen hlupák by si vybral unylou a nevýraznou Verunku. Ovšem zase z pohledu matky je určitě lepší snacha nevýrazná, která je zcela pod jejím vlivem a ne snacha, která si umí prosadit svou. Schwarz a Horká jako vždy nepředvedli nic, Mahulena je zcela vymazala a Jirásková s Fialovou odehrály svůj obvyklý velmi slušný standard. ()