Publicistická relácia o udalostiach prvých dní nežnej revolúcie. Rozhovory a udalosti prvých dní nežnej revolúcie v Bratislave. Film vznikol v prvých dňoch po 17. novembri 1989 a zachytáva bezprostredné udalosti a atmosféru týchto dní: manifestáciu na námestí SNP v Bratislave, vystúpenie Milana Kňažka, manifestáciu študentov na Hviezdoslavovom námestí, míting dramatických umelcov v SND v Bratislave, výpovede a príhovory Ladislava Chudíka, Jána Budaja, Miroslava Kusého, Magdy Vášáryovej, Stanislava Štepku a Mariána Labudu. Dokument je popretkávaný spomienkovo - konfrontačnými výpoveďami Ľubomíra Feldeka, Iľju Zeljenku a Andreja Rudavského. (STV)

Arsenal83

Dnes je už pohľad iný, ale dokument je z roku 1991. Vtedy bola ešte nádej a entuziazmus. Preto by som ho nehodnotil zle. Vtedy sa ešte aj Kňažkovi dalo ako tak veriť. Dnes už vieme, čo je zač. ()

WANDRWALL

Dokument se tváří, že vybírá kousky z něžných dnů, ale moc se mu to nedaří. Václav Havel je smutnou figurkou zdejších dějin, který měl dělat prezidenta ze dva roky a pak se věnovat něčemu jinému, jenomže když ono se mu to zalíbilo a vše ostatní už pro něho nebylo tak přitažlivé. Kde jsou jeho mnohahodinové kecy z Hrádečku? Škoda, nevěděl, že je zneužíván, anebo ano, ale přesto hrál svoji postavu dál, asi proto, že se mu líbila. ()