Skoročtyřicátník Bruno Hamel žije poklidný šťastný život v městečku Drummondville s manželkou Sylvií a osmiletou dcerou Jasmine. Bruno je chirurg a život mu probíhá každý den podobně. Jeho rodina není ničím výrazná a moc se neliší od ostatních. Hamelovi si žijí svůj spokojeně jednotvárný život, dokud jednoho podzimního odpoledne není Jamsine znásilněna a zavražděna. Od té chvíle se Brunovi celý svět zhroutí. Aby ne, když přišel o vše, pro co doteď žil. Jeho jediná dcera, kterou tak miloval, je mrtvá a on nemyslí na nic jiného, než jak ji pomstít. Když je vrah zatčen, v Brunově zatemněné mysli plné nenávisti a pomsty se začne tvořit plán, jak dostat dceřina vraha a krutě ho potrestat za zločin, jenž spáchal. V den, kdy se vrah objeví u soudu, Hamel začne svůj podrobně promyšlený plán uvádět v realitu. Vraha unese ze soudní budovy a později pošle policii krátkou zprávu o tom, že násilník a vrah jeho dcery bude mučen po dobu 7 dní a poté popraven. Jakmile Bruno dokoná své dílo pomsty, jež se mu promítalo v mysli od smrti Jasmine, si pak sám vezme život. (petrzelka)

ecceHOMMO

Neviem........pomerne realistické ( možno až na ten doktorov únos - to by také lážo plážo nebolo ).....a inak mrazivé pre rodičov..... ()

oveckaoa

Hodně slabý film na téma pomsta. Otec má jít ven se svou dcerkou ale je unavený a nejde tak jde dcerka sama a vrah ji zabije. Když se otec probudí zjistí že jeho dcerka se pohřešuje po několika dnech ji najde mrtvou a policie zatkne pachatele, kterému hrozí ale jen 25 let. Zdrcený otec z toho proč může dostat tak málo jej unese a mučí. Když přišla část na pasáže tak sem se těšil (byl to taky jeden z důvodu proč jsem tento film chtěl vidět) bohužel to mučení nestojí za nic. Film pak mapuje 7 dní toho vraha do kterých ho chce ten otec zabít a pak se vydat policii bohužel ani toho mučení tam moc není (respektive nic co by stálo za zmínku). Je tu jen bouchnutí kladivem do kolene (strašně zpracované) a jedna scéna mlácení jakýmsi předmětem. Více než na mučení se zde jde na psychiku a konec je úplně zbytečný novináři se ho ptají zda toho svého činu lituje on řekne že ano načež se ho ptají zda by ho zabil i příště načež on řekne že ne. Podobný film na dané téma je Tortured který má daleko lepší zpracování i gore. ()

ghatos

Znepokojivé, psychologické a minimalistické. Velmi se mi líbil ořezaný styl, kde nebylo místo pro zbytečný patos. Každý si musí odpovědět no otázky kolem trestu smrti, pomsty a mučení. Trest smrti - ano, pomsta - spíše ano, mučení - spíše ne. Takový Josef Fritzl se svým bytím vysmívá pokřivenému evropskému humanismu, takže dlouhé a bolestivé mučení by mělo být v jeho případě naprosto přípustné. Trest smrti by měl být samozřejmostí. 76%. ()

skinnee

niekto vám znásilnil a zavraždil dcéru...nechať to na justíciu alebo zobrať spravodlivosť do vlastných rúk a nechať ho trpieť a tým sa pomstiť...čo to však vyrieši, čo to zmení a komu to vlastne pomôže...dnes mi tento minimalistický snímok celkom sadol aj keď by sa dalo ešte lepšie rozpitvať psychiku postáv...u mňa medzi 3-4* ()

Forsberg11

Nahnevaný otec sa rozhodne pomstiť smrť svojej osemročnej dcéry. Unesie jej vraha pri prevoze v policajnej dodávke a zabarikáduje sa s ním v opustenej lesnej chate. Tu sa má rozpútať pre hriešnika hotové peklo. Bruno ho plánuje mučiť celých sedem dní, kým ho nakoniec zabije. Začalo to celkom zostra, kálačka na koleno, no nič príjemné. Horšie však je, že potom sa náš doktorko trochu zastavil. Zrejme v ňom zvíťazila prirodzená vlastnosť každého NORMÁLNEHO človeka, ktorý jednoducho nie jej schopný týrať iného tak dlhú dobu. Viac ako absencia väčšieho gore mi však na filme vadilo až neuveriteľne pomalé tempo, ktoré má miestami doslova uspávalo, a na druhej strane absolútna absencia hudby. Po tom, čo sa snímok pekne rozbehol a mal som z neho vynikajúci pocit, postupom času akoby strácal dych a dej namiesto toho aby gradoval, bol stále nudnejší a pomalejší. 40 %! ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...velmi uvěřitelně i vkusně natočený začátek ze kterého zamrazí...člověk si uvědomí co je to za hrůzu když se tohle stane. Film se dál odvíjí taky v celku dobře, akorát ke konci trochu ztrácí dech. A doktor není bohužel moc zajímavej a charizmatickej chlap aby film utáh sám, tudíž ke konci jsem se už i trochu nudil. Poslední dny se ani mučení už nestupňuje oproti očekávání, žádné velké finále jako u Seven se nedočkáme. No týpka docela šetřil, myslím, že být na jeho místě a být chirurg, vymyslel bych daleko nápaditější způsoby mučení. Takže i v tomto ohledu má film velké rezervy... ()

MareT.

Kazdopadne zajimavy pribeh, srdceberouci nestesti, ale jako film se taha jako 14 dni a proste se mu nepovedlo me udrzet celou tu dobu. ()

El_Rabbit

Velice hutné a povedené drama... bohužel zbytečné dlouhé nudné sceny, kde se nic neděje u mě sráží hodnocení při nejmenším o hvězdičku. Je mi jasné, že tyhle záběry měly pravděpodobně divákovi pomoci vžít se do situace otce a tak nějak pořádně vykreslit jeho psycholgii. Nicméně si myslím, že by toho bylo dostatečně docíleno i kdyby měl film o 20 minut méně a nebyl zbytečně protáhnut do bezmála dvou hodin. Potom bych při sledování nejspíš neusínal, film by na mě zapůsobil o mnoho více a mohl bych dát s přehledem vyšší hodnocení. ()

Flopik

Extrémne surový ? Tak to ani omylom.Strašne som sa tešil na poriadne drsnú vec, kde si konečne niekto zlý odnesie všetko čo si zaslúži.A pravda je že to bola strašná nuda.Neskutočne dlhá stopáž film zabíja.Veľa hluchých miest, strašne zbytočné naťahovanie deja a hlavne celému filmu by sa zišiel nejaký soundtrack.Čo sa surovosti týka, tak tam nieje nič od čoho by ste otočili zrak.Úprimne , nieje tam naozaj vôbec nič.Zlomenie kolena , troška rezania(naozaj troška) , a bytie reťazou.To je celé.A nebolo to intenzívne to ani náhodou.Jedna scénku nasledovala pol hodina nič nerobenia.Psychologický film, ktorý asi chcel byť drsný no nezvládol to. ()

mala_kea

Další z řady pomstichtivých filmů, ve kterém jednoznačně sledovat pouze herecké výkony. Samotná režie a příběh jako takový je prachpouhá vykrádačka dávno lepších a zapomenutých bratrů, kteří měli aspon zájem trochu si pohrát s časovou osou. Tohle je jen průměrná mučící fáze, která určitě na jeden večer pobaví. ()

Charlie84

Rozumím záměru filmařů, pár dlouhých záběrů a vyškrtnutí hudby ale k jeho naplnění nestačí. Film postrádá jakoukoli gradaci a cokoli, co by ho pozvedlo z vod naprosté průměrnosti. Divákovi je leccos ze standardních filmových propriet sebráno pod záminkou "aby to bylo jako ze života", aby film nenudil, bylo by ale na místě něco nového také nabídnout, což se neděje.. Celková stopáž je za těchto okolností smrtící.. ()

Kingjiri

Snímek svým tématem velice neoriginální. Přece jenom pomsta vrahovi od jednoho nebo více lidí za smrt někoho blízkého s přesvědčením, že vězení není dostatečný trest, to už tu bylo mnohokrát. Jenomže tenhle snímek se přece jenom od ostatních jemu podobných v něčem výrazně liší. Čekal jsem, že se tu bude většinu času mučit a nakonec jsem byl vcelku příjemně překvapen, že se nemalá část filmu věnovala spíše pocitům člověka, který se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou. Čili výsledkem není ani tak thriller, jako drama, ve kterém rozhodně neplní hlavní roli brutalita. Technická stránka snímku byla velice slušná a zvláštní bylo, že zde nebyla použita vůbec hudba (ani v titulkách). Vážnější výhradu mám však ke stopáži, ta mohla být v klidu kratší o 20 minut, což by určitě příběhu trochu přidalo na jeho spádu, občas byly nějaké scény vážně zbytečně zdlouhavé. Jde tedy o slušně natočené a netradičně pojaté (avšak neoriginální) téma a já dávám tři průměrné hvězdy. ()

vojtik

Dávám ji pusu na tvář, objímám ji a vážu ji vlasy do hedvábné stužky. Netuším však, že to bude naposled. Uvidím ji ještě jednou - ležící v trávě, s vyhrnutou sukýnkou, s bezbarvou kůží, s krví na stehnech a s ručičkami pevně svázanými tou samou hedvábnou stužkou, kterou jsem ji tak láskyplně vázal cop. Bůh stvořil Zemi za 7 dní. Dr. Hamel se za 7 dní promění z milujícího manžela a starostlivého otce v bezcitnou, chadnokrevnou a surovou bestii. Les 7 jours du talion nemusí sednout každému - je to totiž snímek, který teží z příliš známých pomstychtivých pohnutek. Naštěstí se děj začně vyvíjet odlišným směrem. Takovým, který je těžce čitelný, ale v jádru zcela opodstatněný. Opodstatněný svou nejistotou konání, jelikož v takovéhle situaci už nemáte co ztratit - snažíte se konat, ať už ve jménu dobra, zla, spravedlnosti, hrdosti nebo z vlastní bezradnosti. ()

kittyMITTY

Začátek vypadal docela nadějně. Jenže pak už to začalo být zbytečně zdlouhavé a nějak takové bez nápadu. Možná, že to mělo ukázat "mučitelovu" bezradnost, ale mě to chvílemi spíš přišlo jako bezradnost režisérova. ()

Solverino

Strašně dlouhé a nudné. Velmi rychle to začne ztrácet dynamiku, nic se neděje a pak už jen nuda, nuda, nuda! Proč to není lépe sestříhané a mnohem kratší? :( ()

jafuska

Další film o pomstě člověka mohl to být opravdu celkem dobrý film, kdyby opět nebylo hrubé zacházení s člověkem a jeho týrání na něm, pak by se na to dalo dívat až do konce, ale podobé žánry těchto filmů prostě vidět nemusím, podobných filmů bylo taktéž natočeno dost, a tak je těžké se posunout někam dál a natočit něco lepšího s lepším námětem, ale asi každý z nás toužil někdy po pomstě a dá se možná lecos pochopit i z tohoto filmu, jen kdyby to bylo na hranici lidskosti a ne naopak,. ()