EA - 714 má být běžný prázdninový let z francouzského Nice do Berlína. Jako jedinou nepříjemnost pociťuje zkušený kapitán Michael Winkler mladého samolibého druhého pilota Niclase Sedlazceka. Do sedadel usedá téměř 170 cestujících, mimo jiné studentka medicíny Nina, která se neodvážila říci rodičům, že neudělala zkoušky, rozhádaní Anna a Claus či plachý expert na elektroniku Hub. Krátce poté, co Winkler zvedne stroj ze země, však jeho dráhu zkříží malé nákladní letadlo. Přes veškerou snahu zabránit strážce dojde ke kolizi, kterou letadlo odnese třímetrovou trhlinou v trupu. Přes ztrátu tlaku zůstává stroj ve vzduchu, nárazem však byla poškozena elektronika řízení, a tak neovladatelný letoun nabírá výšku a řítí se oblohou nad Německem. Zatímco se Nina snaží s pomocí letušek Miry a Steffi zklidnit paniku, Winkler s Niclasem si uvědomí skutečný rozměr katastrofy. Pokud se jim nepodaří uvést do provozu kormidlo, zřítí se letadlo za 90 minut do centra Berlína. Snaží se najít řešení a na zemi je svolán krizový štáb. Evakuace města je nemožná, a tak je ministerstvo vnitra připraveno stroj sestřelit dřív, než se dostane nad město. Zatímco manažer aerolinek Lars Jensen je ochoten letadlo i cestující obětovat, technický expert Ralf Moldau věří, že naděje na záchranu tu stále ještě je. Když se po boku letadla objeví jako smrtící doprovod dvě stíhačky, Moldau s Winklerem a Niclasem horečně hledají způsob, jak dostat stroj pod kontrolu. Zdá se, že jedinou možností je vydat se do zničeného nákladového prostoru a poškozenou mechaniku kormidla opravit. (oficiální text distributora)

Pharlap odpad!

Nevim,jak jinak ohodnotit tento film.. :( Naprostá stupidita,která se jiz neda zaradit mezi beckove, ale spise céčkové filmy. A ja se jen divim, kdo na tohle vyplajznul tolik penez, a lidi, kteri na to koukaji.. a chteji koukat.. Tim narazimna to, ze dale a dale vznikaji podobne brakove s*racky.. :( Nemecko je na tom asi ekonomicky fakt dobre, ze si muze dovolit podporovat podobne filmove propadaky.. :( ()

jafuska

mám ráda katastrofický filmy, a tento film byl docela dobrej, i když některé situace byli směšné, tohle by se v reálu takto nestalo, ale budiž, hlavně, že se na to dalo koukat ()

pe3czech odpad!

v letadlech vážně nevedou vůbec žádné padáky? že si tam všichni vesele hupskají přes(nebo v lepším případě kolem) díry v podlaze a nemají vůbec žádný strach.... dialogy nesmyslné dialogy pilotů filmu plnému nelogičností taky nepomohly... ať žije německá kinematografie!! ()

nula87

Německý televizní katastrofický film. To vystihuje myslím vše. Příběh jakoby vygenerovaný počítačem, obsahující všechny myslitelné i nemyslitelné klišé podobných kousků. Navíc spoustu logicky ďábelských scén. Takže proto je to místy neuvěřitelná legrace. 30% ()

Pitryx odpad!

Mocná blbinka. Obyčejný film. Ničím neoslní, jen je děsivě nudný. Podívat a DVD obloukem zahodit. 201310059224/0 ()

darth_swan

Další příspěvek do sbírky "kvalitní" německé kinematografie. A já si myslel, že špatný německý filmy točí jenom Uwe Boll... Ale zase na to, že to bylo z Německa a že to byl TV film, tak to suma sumárum dalo 2*. // Co mě zaujalo: Kvalitní letecký parking. ()

vilusinska

Musím říct že mě se tenhle film moc líbil a na to, že já moc německý filmy moc nemusím tenhle byl docela zdařilý.Určitě stojí za zkouknutí. ()

zigy

Průměrný uživatel této databáze postupuje při hodnocení takto: Film z Německa? - hvězda dolů, Neznámí herci a režisér? hvězda dolů. atd....až dojde k odpadu. Já proti Němcům už skoro sedmdesát let nic nemám, takže OK. A herci mi přišli v pohodě, minimálně zajímavá dvojka dvou odlišných pilotů. Jedná se o naprosto standardní katastrofický film. Navíc ke kladů bych připočetl úplně minimální dobu rozjezdu, protože se začne něco dít už asi po pěti minutách, což nebývá obvyklé. A ani trochu dopředu netušíte, kdo to přežije a jak to dopadne. Jasně, dalo by se to natočit líp, a to po všech stránkách (hlavně kamera by nemusela být tak roztřesená), ale je to napínavé, vypjaté a dramatické, tak, jak správný katastrofák má být. ()

joywork

Čekal jsem málo, i když podle ukázek to vypadalo, že půjde o katastrofický megafilm.Na desítky nesmyslů v ději jsem zvyklý z amerických akčních slátanin, takže mě v tomto německém balení nic nemile nepřekvapilo. ()

0linA

Těžká blblost, ale na druhou stranu to byla neuvěřitelná sranda a film mi rychle uběhl. Alespoň, že se na konci netleskalo. ()

jxr

Jako komedie docela dobrý. Za těch pár minut, co jsem se na to vydržel dívat, jsem se nasmál až až :-) Jinak film, který popírá veškeré zákony - jak fyzikální, tak zákony logiky. ()

Sa.sa

Joj na odpad to rozhodně není teda ;) Docela to ušlo, až na pár blbostí, ale díky bohu to nebyla šílenost od Asylum :)))) 2 hvězdy a 25% PS: ten sladkobolnej konec teda byl ten nejhorší na tom filmu, to mě málem jeblo :/ to teda fakt nemuselo být ()

tmx odpad!

To je tak neskutečně strašný film!!! Jeho stupiditu snad nejvíc ze všeho dokumentuje to, když na závěr letuška a druhý pilot (protože kapitán vypadl dírou v podlaze) vypnou motory (běžící na volnoběh), aby zpomalili, přestože jim přestanou fungovat přístroje... A protože jediná letuška je asi ta v kokpitu, nikdo neevakuuje lidi z vraku a ti se místo toho uvnitř objímají... ()

Zaruba

Je zajímavé, jak většina uživatelů podléhá masové psychóze a hodnotí filmy podobně jako ostatní... jako by neměli vlastní názor. Po shlédnutí tohoto filmu neshledávám podstatnější rozdíly od podobných snímků americké produkce. Klasický katastrofický film se všemi atributy, které má takový film mít. Ano, na trikových záběrech je vidět, že jde o trikové záběry - to je dáno menším rozpočtem, který by kvalitnější 3D animaci nezaplatil, ale jinak ? Klasická pohádka pro dospělé s napětím a happyendem. Co od toho čekali ti, kdo dali odpad, či jednu hvězdičku nevím. Píšou, že děj je moc předvídatelný. No, to u těch amerických filmů taky. Nebo banální rozhovory plná klišé. Stejná situace - v amerických filmech u nich herci a herečky navíc tak přehrávají, až jsou směšní. To Němci působí docela věrohodně. Po mě solidní tři hvězdy. Napětí, emoce, sebeobětování, hrdinství, happyend. Všechno tam bylo. A že už jsme to v podobných filmech už viděli 100x ? Právě proto. Ostatně milování je také pokaždé skoro stejné, a přesto lidstvo dosud nevyhynulo :-) ()