Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (více)

Dante Alighieri se vrací z křížové výpravy domů za svou milovanou Beatrice, kterou však nalezne umírající v tratolišti krve. Ve chvíli, kdy její duše opustí tělo, zjeví se samotný Lucifer a Beatrice odtáhne do pekla. Zdrcený Dante zapřisáhne bohu svou duši a vydá se do samotného pekla, aby vysvobodil jedinou nevinou duši v pekle, kterou kdy miloval. Průvodcem mu bude sám slavný básník Virgil, jeho odvaha a víra v boha. Avšak muž, jenž se nebojí zemřít, bude brzy čelit hrůznějším nepřátelům než pekelným hordám – bude se muset postavit svým temným hříchům… (t_gon)

otík

Sakramentsky drsné a krvavé anime, které vypráví příběh křižáckého rytíře Danteho, jež zradí na svých cestách svou milou Beatrici a vydává se do pekla zachránit alespoň její duši. Během cesty poznává své hříchy, stejně jako všech svých blízkých. Velmi zajímavě jsou ve filmu zachyceny úrovně pekla, zobrazení pekla trochu (ale daleko drsněji) připomíná krásný film Jak přicházejí sny s Robinem Williamsem. Animace je ve stylu japonských animáků, na roztomilé pixarovské postavičky zapomeňte. Krev stříká téměř s každým střihem, hlavy létají kolem a smyslných žen si také užijeme. Ano, chvílemi to nudí (je to vlastně stále to samé), chvílemi naopak strhne. Rozhodně zajímavá varianta noční dvd projekce. Hudba: Christopher Tin ()

Prometheus69

To je taky když tři dělají tři rozdílné věci.. není to totéž! Ten prostřední byl asi nejlepší, anime je anime... takže to vyhrál nějaký dement co má rád HRANY! -_- 36% Hra je povedená reinkarnace DMC .. Film, k posraní prosraný potenciál! ()

URBAN

Tenhle průchod peklem nejen že má krásné animace, ale i scénář má svou hloubku a určitě se k tomuto filmu někdy vrátim. ( 9.11.16/MAC ) ()

Cedr

Stylově velmi povedené, kvalita animace celkem nevyvážená, ale záhadným způsobem to funguje. Nicméně je to celkem nezáživné. ()

Doudis19

Do ultimátní kreslené řežby tomu chybí dost. Údernější hudba, trocha více přehlednosti v akčních scénách, i rozhodnější konec. A přitom nakročeno bylo slušně. Výborný hlavní (anti)hrdina utíná nekompromisně hlavy, všem co se připletou do cesty, každý z devíti kruhů pekla je výtvarně zobrazen parádně a rozmanitost postav i stvůr nezná mezí. I když mangu moc nemusím, u této krvavé cesty za očištěním duše svojí i své milé jsem se nenudil. ()

filmmovier

Tak to bylo PEKLO. Ovšem, líbilo se mi. Ano, bylo to moc pěkné a kvalitní PEKLO. Nepolíben Božskou komedií, ovšem zamilován do její zápletky jsem objevil tohle. Animované Dantovské PEKLO. Dostal jsem velmi příjemnou, nádherně animovanou fantasy s úžasnou atmosférou, strhujícím příběhem a až hororovým laděním, které tam bylo opravdu hodně vidět. Asi je zřejmé, že pro mě to opravdu nebylo PEKLO ani v nejmenším, naopak, celý film ve mě vyvolával blíže nepopsané potěšení. Každá scéna, každá postava, každý detail - na to vše bylo potěšení se dívat. PEKELNÉ potěšení. Moc se mi líbila stavba příběhu - postupné procházení sedmi stupni PEKLA, zajímavé flashbacky, výborné souboje, které nepůsobili nijak špatně, zdlouhavě ani brutálně. Všechno to bylo tak akorát, výborný mix žánrů, hudba, animace, postavy, prostředí, atmosféra, všechno to funguje naprosto výborně a já nemůžu najít nic, co bych tomu vytknul. Takže PEKELNĚ plných 100%. Dantovské PEKLO si asi brzo připomenu a pravděpodobně si přečtu i Božskou komédii, určitě to bude fantazie, ale existuje tu bohužel i malá, nereálná možnost, že to bude PEKLO. Nepěkné a kvalitní... ale moc tomu nevěřím. ()

Motinski

Odpudivá vízia pekla podaná v tradične skvelom anime štýle. Hneď od začiatku je ale všetko strašne uponáhľane. Chvíľu trvalo dostať sa do toho a sympatie a súcit s postavami som si nestihol vytvoriť taký aký by som chcel. Danteho prekážky mi prišli ako figúrky do počtu, napätie bolo minimálne a najviac ma bavili flashbacky do minulosti. Tie mali v sebe slušnú dávku emócií a vylepšili celkový dojem. ()

t_gon

Jak píše kolega tombac, jedná se o „předvoj“ před samotným vydáním akční hry na konzole, jež čerpá předlohu u slavného italského básníka. A jelikož se hra odehrává v 9 kruzích pekla i samotný animák nebude o ničem jiném. Nevím jak moc se samotný děj a průběh liší od hry, tudíž zde hrozí prozrazení dějových zvratů a pokažení několika překvapení pro nedočkavé hráče. Na tvorbě se podílelo několik tvůrců a každý pojal výtvarnou stránku po svém, což si myslím není úplně nejlepší řešení pro jeden film. Pokud se tento přístup použije na několikadílnou sérii (Animatrix), tak je to v rámci jednoho vyprávění v pořádku, zde však přechody mezi jednotlivými kruhy pekla přepnou několikrát vizuál a vyprávění několika důležitých scén „z jiné kamery“ dvakrát nepotěší. Né že by to kazilo celkově prožití této frenetické brutální jízdy, ale když si 20min zvykám na překrásnou animaci a pak to musím vystřídat za „nevzhledného tlusťocha“, tak to trochu zamrzí. Každopádně je to skvělý počin a jsem rád, že některé velké herní projekty doprovází jejich animované doplňky (Dead Space, Halo Legend). ()

xxvasa

knizni predlohu neznam, ze sa dela hra sem doted nemel poneti, takze sem dostal prumerny akcni animak v paradnim pekelnem prostredi... ()

LordSnape

Velké zklamání. Hrdina je prostě jak vystřižený z počítačové předlohy. Je neporazitelný, pořád křičí jak zachrání svoji milou, vzívajíce přitom ještě Boha. Technická stránka je fakt pěkná, ale s Danteho alegorií to nemá, až na názvy nic společného. ()

Honzek

Opět naprostá nutnost pro hráče. A hlavně hráče kteří se hned po shlédnutí, chtějí ponořit do hraní Danteho příběhu. Tento film vám ukáže co vás ve hře čeká a nemine a je velmi příjemné si tím vším pak projít sám a delší cestou. Co se týče zfilmování, líbí se mi jak se mění styl kreslení u vyprávění, líbí se mi i příběh, ač je maličko klišé a líbí se mi hlavně to, že je konečně více podobných filmečků ke hrám, ne zbytečných patlanin, kterých se dopouští Hollywood na značkách jako Hitman, nebo Doom. Je třeba jím buď už dát hotový scénář, nebo poprosit pány vývojáře, aby si film natočily samy:) Po shlédnutí tohoto snímku budete vědět, co a proč ve hře děláte, plus pár překvapení co ve filmu nejsou...Za mně 8/10 ()

kinghome

"Země je jen jiná forma pekla a lidé jsou démoni" Tak tahle věta mě dostala asi nejvíc. On to neni špatnej animák, ale moc mi nesedlo to až moc náboženské vyprávění. Bylo tam moc okecávání. A nejvíc mi vadil konec, kdy mu Beatrice odpustí. Spoiler: Jako když se Beatrice provdá za Satana a Dante vytáhne křížek a ona mu všechno odpustí a hned jde do nebe. To je fakt chujovina. Dokonce se mi ani moc nelíbila animace, která se pořád měnila. Nevím nějak mě to nevzalo. Čekal jsem víc. ()

Mr.Bulanek

Hru jsem nehrál, knihu nečetl, ale tady toto byl hrůza. Připadl jsem si jak kdybych se díval na někoho kdo hraje hodně osekanou verzi Painkillera. Souboj s každým strážcem skončil dříve než vlastně začal. Cestování v kruzích taky rychlovka. Tak jako je ve spoustě filmů počítáno slovo "fuck" tak tady by se mohlo počítat "Dante", "Beatrice", "Forgive me". No a závěr mě dorazil. Díval jsem se asi 3x na posledních 5 minut a pokaždé mě napadlo něco jiného jak to asi skončilo. Jediné co se dá vyzdvihnout je fajn animace. ()

Bobik9

Dante by asi koukal, kdyby viděl, že z jeho největšího díla je anime. Nicméně je to alespoň přístupnější lidem, kteří by se asi normálně s tímto dílem vůbec nesetkali. Je to udělané pěkně, o tom žádná, přesto jsem očekával asi něco trochu lepšího. Tohle je takový materiál, že se z toho mohlo vytěžit více. ()

neoBlast

Přece jenom dospělých animáků v dnešní době moc nevidíme. Proto si EA zaslouží pochvalu za tento zářez, i když se jedná v podstatě jenom o podporu prodeje jejich herní pecky. Občas se mi až při sledování Danteho začal vybavovat borec Guts a apokalyptický závěr skvělého Berserku, kreativita a fantazie tvůrců je velmi sympatická. Ale dějově se za těch 90 minut vpodstatě nic významného nestane - a vypadá to jako opravdu obyčejná akční konzolovka. 70 % ()

WildevilCZ

A jo dávám 5* protože to je určitě něco, na co stojí se podívat. Původní knihu jsem nečetl a ani mě nezajímá :D Ať si jí čte někdo kdo má v dnešním světě čas dělat něco tak časově náročného :) 90% ()

ywo666

Uf. Toto som musel rozdýchať. Práve som videl brutálny anime slasher s takmer shakespearovskými dialógmi. U väčšiny anime si musím zvyknúť na ich poňatie, a potom sa mi začnú páčiť. Tu som sa s pojatím na 100% nestotožnil ani v samom závere. Nemôžem povedať, že ma to nezaujalo. Ale bolo to iné ako som čakal. A nebol som z toho zrovna nadšený. Podčiarknuté a zhrnuté: divné, nápadité, zaujímavé, ale aj otravné, nepochopiteľné, absurdné, príliš prehnané. ()

marvan

Nic než jednorozměrná ilustrace k jedné počítačové hře. Pozoruhodné výtvarně, ovšem jako film velká nuda. Alighieriho předloha je tu zjednodušena na úroveň katolicky rigidního blábolení. ()

ivan bohatyr

Film sice plný děje, nenudil sem se, ale tento osobitý žánr si může užívat, zdá se mi, jen ten, co holduje počítačovým fantasy hrám, jako jasný příklad mě napadá známá hra diablo, se kterou má film hodně společného. Boje člověka s obrovskými monstry nikdy nebudou reálné, jen v těchto hrách. Mě tento styl zase tolik nevábí a mám-li být objektivní po filmové stránce, říkám, respektive píšu, nic extra. ()