Když už si bostonská policie neví rady při řešení série brutálních vražd žen, které evidentně nic nespojuje, je rozhodnuto vytvořit zvláštní komisi v čele se známým právním teoretikem Johnem Botomlym (Henry Fonda). Vraždění sice pokračuje dále, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným. A tak jednoho dne přivede náhoda Botomlyho a jeho spolupracovníka detektiva Di Natala (George Kennedy) vrahovi na stopu. Vyřešení složitého případu je pak překvapivé. Ve filmu, který je inspirován skutečným případem, zaujme zejména mimořádný herecký výkon Tonyho Curtise v roli mnohonásobného vraha Alberta De Salvy. (Historik)

harycek

Ze začátku jsem myslel , že to vypnu , ty dělené obrazy mě trochu rušily, ale za chvíli jsem si zvykl a naopak jsem zjistil , že to zvyšuje dramatičnost děje , který je zajímavou rekonstrukcí skutečného případu! Skvělí herci!!! ()

Callie

Opravdu na svou dobu super nafilmováno. Neskutečné výkony a napětí v každé minutě. Schíza Curtise skoro hmatatelná. Henry Fonda neskutečné modré očko.... napínavé , s husinou na celém těle.. ()

cubiczech

Nadčasová kamera a stříh, bohužel se film hrozně táhne (pravděpodobně úměrně době vzniku) a nebejt zpracování tak to, pro samou nudu, nedokoukám. ()

rene75

Pokud máte rádi detektivy o masových vrazích, tak je to dobrá volba. Na rok 1968 mne překvapilo kolik detailů zobrazujících (bestiální) násilí ve filmu najdete. Tony Curtis je uvěřitelný. Dobrá práce (nemyslím toho vraha). ()

Max40

Bostonský připád je tak trochu jiný thriller než jsem čekal.Tony curtis jako vrah mně opravdu hodně oslnil,i když se vlastně objevuje až v druhé polovině filmu.A samozřejmě charizmatický právní teoretik H.Fonda.Hodně se mně líbila závěrečná scéna,kdy vyslíchá John Botomly(Fonda) vraha schizofrenika Alberta De Salvy(curtis).I kamera tu hraje zásadní roli,krom pasáží kdy se objevuji na obrazovce až tři různé záběry,bych ještě vyzvihl záběr z pohledu samotného vraha ()

Bragi66

Přináší sice nějaké filmové inovace, ale já jsem se nedokázal odpoutat od nedostatku napětí a pak od té skoro dokumentární formy. ()

sarulefilm

Skvělá ukázka gradace filmu až k dokonalému vyvrcholení v posledních minutách. Začátek filmu mě nijak neohromil, i když se jedná o docela vděčné téma nekončících a rychle rostoucích vražd, tak je sledujeme z velké dálky. Nemáme tak člověka, se kterým bychom se mohli ztotožnit, a proto to tolik neprožíváme. I vyšetřování vražd, kdy už jsou nám konečně představeni nějací hrdinové je ve výsledku nudné a stereotypní, moc se toho neděje a my stejně jako oni tápeme v tom, kdo je asi vrah. Ale v momentě, kdy se objeví Tony Curtis se to najednou začne pomalu rozjíždět a zrychluje to až do konce. Fonda hraje velmi umírněně, což právě ještě povzbuzuje Curtisovo herectví a my jako diváci jsme jím absolutně fascinovaní. Oceňuji i neobvyklou práci s rámováním a takové trochu surrealistické sekvence, které dokreslují duševní stav hrdiny. ()

tytule

Od této kriminálky jsem toho čekala víc no, ale ve své době to mohl být asi celkem nahánějící husí kůži nepřístupná krimoška. Jak už jsem psala moc jsem toho čekala , ale Tony Curtis byl v tomto kousku dobrý. ()

Atilla

Byl by to dobrý film, kdyby se držel skutečnosti. Alberto de Salvo nebyl Bostonský škrtič a už vůbec nevraždil staré dámy.!!! ()

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

10.01.2014

Affleck na lovu bostonského škrtiče

Affleck na lovu bostonského škrtiče

07.12.2012

Casey, „ten lépe hrající z Affleckovic bráchů“, se chystá jako producent a možná i hlavní představitel zpracovat jednu z nechvalně známých kapitol historie rodného Bostonu. V šedesátých letech v… (více)