Ledové sny

Mladá, krásná a talentovaná Alexis Winston pochází z malého městečka a stává se krasobruslařskou superstar. Ale její cesta k úspěchu není vůbec snadná. Stojí ji spoustu úsilí, sebezapření a hlavně - ve starém domově zanechává i svého milovaného přítele. Když Alexis po tragickém pádu oslepne, potřebuje někoho, kdo by jí věřil; někoho, kdo by ji přesvědčil, že má dost sil znovu si obout brusle a uskutečnit svůj sen. V dojemném, inspirativním a emocionálním remaku romantického filmu, který byl v roce 1978 nominován na Oscara® (Nejlepší původní píseň – Through the Eyes of Love), se představují americké krasobruslařky Taylor Firth a Molly Oberstar, olympijská zpravodajka NBC Andrea Joyce a olympijská medailistka Michelle Kwan. Zažijte sílu a radost ze skutečné lásky…na ledě i mimo něj. (oficiální text distributora)

xzajox

Povedzme si na rovinu, na ženské krasokorčuľovanie je radosť sa pozerať. Najmä, ak dievča na ľade naozaj predvádza pekné kúsky plus to napätie pri každom skoku, či spadne alebo nie. To je však asi všetko, čo ma pri tomto filme potešilo. Hlavný problém filmu tkvie v dvoch veciach. Scénár je totálny kus klišé, kedy každý, kto videl alebo prečítal aspoň 5 romantických filmov / kníh, vie, čo sa môže stať a následne posr*ť. Áno, a presne to sa aj stane a pos*rie... Druhý problém je v ne-hercoch. T.Firth je zrejme krasokorčuliarka a je to vidieť aj na jej herectve, ostatní okolo nej sú prinajlepšom rovnako ne-herci. Hlavne som neveril mladým zaľúbencom ani jediný moment "lásky". Skôr som sa za nich hanbil, ako keď som prvý krát sledoval seba na videu zo stužkovej... Nenene, toto možno bol pekný poh-ľad na-ľad, ale nie na to ostatné. Slabota 25% - 1* ()

Astaroth12

Mame tu zas ďalší z filmov o krasokorčulovaní a myslím jeden s tých lepších.Je to o holke,ktorá korčuľuje na amatérskej úrovni a všimne si ju známi tréner.Tak zo sedlače sa dostane do veľkého sveta krasokorčuľovania.Je to pre ňu a jej rodinu niečo nove,preto tam nastavajú aj vzťahové problémy.Stane sa jej niečo,na čo žiadna medicína ani veda zatiaľ nemá.Čo to može prekonať,jasne že láska.S veľmi príjemnou hereckou dvojicou,dava tomuto filmu viac než prirovnanie tuctoví.Predvídateľný? Určite,Klišé?No jasné ale aj tak to bolo na úrovni. ()

siki37

film pre mládež, ktorý by mohli televízie uviesť v nedeľu okolo 14.00. krasokorčuliarskym figúram sa rozumiem rovnako ako štiepnej reakcii v jadrovom reaktore, takže môj komentár nemôže byť objektívny, no aspoň subjektívne to bolo pekné. keby som bol násťročný, tak by ma určite motivoval k športu, povzbudzoval k prekonávaniu prekážok v prvom vážnejšom vzťahu a utvrdil vo viere, že každému sa môže splniť jeho sen. za pozitívny prístup si zaslúži moje pozitívne hodnotenie! ()

Cyklistka

V TV programu dopředu vyzradili, kolem čeho se bude točit hlavní zápletka, kromě toho mívají sportovní filmy identické schéma s lehko odhadnutelným koncem.... Překvapilo mě proto, že hrdinčina nehoda se stala tak pozdě z hlediska délky filmu - škoda, že děj před nehodou dostal tolik prostoru, očekávala jsem to naopak. Ale jinak se na tenhle slaďoučký film dobře koukalo, a to hlavně kvůli krasobruslařským číslům než vztahu hlavních hrdinů. ()

Streeper

Krasobruslení jsem vždy obdivovala, je to vlastně balet na ledě. A tenhle film jsem vážně krásný, místy trochu zdlouhavý, ale konec je dojemný a citlivější diváci budou potřebovat kapesníky. Škoda, že se film zaměřuje hlavně na události před nehodou, protože bych řekla, že po nehodě by to bylo daleko lepší. ()