Musíme si promluvit o Kevinovi

• Velká Británie We Need to Talk About Kevin (více)

Eva (Tilda Swintonová) se kvůli svému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku. Kevin (Ezra Miller) se od raného věku agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce a jeho nenávist v pubertě kulminuje v nejvyšším zločinu vraždy. Ani ve vězení jej však matka neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti… a lásky… tak pokračuje dál. (oficiální text distributora)

vito_s

Téměř v každé scéně tohohle filmu se ojevuje cosi červeného, což je tak trochu na sílu a začne to být po chvíli něco jako hadr na býka a (nejen) díky tomuhle působí film víceméně jako přepjaté filmové cvičení. Téma je ale víc než silná káva, narcistní matka, psychouš syn... grandiozní finále. ()

naytsirk

Ať chci nebo ne, musím ohodnotit takto vysoko.... Kevin není druh filmu, který vyhledávám, ale občas se k něčemu takovému dostanu a nakonec se na to i podívám.... Co k tomu napsat. Matka, co netouží po dítěti otěhotní a nějakým způsobem porodí monstrum, které budete nenávidět od začátku do konce a rozhodně vám ho nebude ani na vteřinu líto. Naopak matky vám bude líto skoro pořád, protože Tilda ji předvedla perfektně. Jen se pořád nedokážu rozhodnout, jestli to těm šestnáctiletým puberťákům pouštět... člověk by chtěl, aby to na ně působilo jako odstrašující příklad, ale obávám se, aby to nebylo spíše inspirací.... ()

holyvac

Film, který za své kvality vděčí zejména Tildě Swinton... V ruce by jí soška opravdu slušela. Scénárista se nám za každou cenu snaží ukázat své umění, ale bohužel při tom až příliš tlačí na pilu. Divák takřka nemá možnost se hlouběji ponořit do pocitů Evy a to je pro pochopení děje klíčové. Ezra Miller je ukázkou velmi dobře zvoleného komparzisty - se svým psychopatickým výrazem se narodil a tak si s rolí Kevina nemusel příliš lámat hlavu. Škoda, skvělý námět zrodil jen průměrný film. ()

Terman

Stále si nejsem tak úplně jistá, proč tomuto filmu dávám tak vysoké hodnocení. Asi to bude pohledem Kevina a kontrastem soundtracku s celkovou atmosférou filmu. Musím uznat, že chladnokrevnější a surovější vraždy by člověk jen těžko vymyslel, zvlášť když má většina z nás paralelu luku a šípu k Robinu Hoodovi. We need to talk about Kevin je zkrátka nevšední podívaná a jediné, co snad k tomu ještě mohu dodat je to, že se teď trochu bojím mít děti. ()

lusota

Tak za prvé...vřele doporučuji knižní předlohu. Pokud Kevina nenávidíte ve filmu, v knížce ho budete nenávidět milionkrát víc. Čte se jedním dechem s nepříjemným mrazením po celém těle. A teď k filmu. Asi mi ta zkratkovitost a náznaky trochu vadili. Nevědět, o čem to je, občas tápu. Tilda a všichni představitelé Kevina se své role zhostili se ctí. Kdybych neznala "celou pravdu" o Kevinovi, asi bych dala o hvězdičku víc, ale bohužel se opět potvrdilo, že knížka je lepší, než film. ()

Damnsinead

Dokonalá noční můra. Od začátku bylo jasné, jak to dopadne, ale stejně se mi nepřetržitě ježily vlasy v tušení, co zas Kevin udělá. Ten je zlověstný už jako dítě, což odmítá vzít na vědomí jeho otec, před kterým se úspěšně přetvařuje. Ne tak jeho matka, která tuší problémy, ale nedokáže odhadnut, co bude následovat. Jedna věc, která mně na filmu vadila - ten kluk se chová jako ztělesnění Satana, ne jako "problémové" dítě. Zvláštní je, že i když občas matka chtě nechtě vnímá Kevina jako přítěž, nakonec mu zůstane nablízku. Což jí pořádně komplikuje život a je vystavená šikaně ze strany svého okolí... Tilda samozřejmě hrála skvěle, převážnou část filmu utáhla právě ona. Ezra Miller jí ostudu rozhodně nedělal. Proti ústřední dvojici působí ostatní charaktery dost ploše, ale tyhle nedostatky vyvážila hutná atmosféra filmu. ()

jiziczek

Hodně mrazivý film. Konečně měl někdo odvahu, ukázat mateřství taky z jiné než růžově pozitivní stránky. A Tilda je naprosto úžasná. ()

Infantility

Klasický obraz: malé, zlé dítě, se kterým jsou problémy už od mala, rozvraceč rodiny, psychycký tyran, pro lidi "z venku" však ublížený chlapec. Pomalu ale jistě dorůstá v bezcitného puberťáka. Snímek je depresivní, vážný, pozornost strhává Tilda Swinton. Máte celou dobu krajně špatný pocit z Kevina. Ocenila jsem vizuální stránku a kameru. Musíme si prom..... už to nestiheme. P.S.: Ezra Miller je další mladá naděje filmu. ()

90125

Toto je fakt silna kava. Film pripomina skor nocnu moru ako realisticky pojaty pribeh z "naseho sveta". Priznam sa, po prvom zhliadnuti som si s nim dost nevedel rady. Tazka schizoidna depresia, ktorou film zacina, vlastne nikdy nekonci. Myslel som si, ze casom sa film rozbehne do akychsi "normalnych" kolaji. Ale ono nie. Pokracuju sceny ako z psychyatrickej liecebne. Pristup tvorcov je velmi drsny, az surovy. To co preziva Tilda Swinton az do uplneho konca je ozajstne peklo na zemi. Napriek tomu, ze mam rad takto vyhrotene a nejednoznacne filmy (filmy plne symboliky az tak nemusim), tento mi az tak nesadol. Prilis vela nezodpovedanych otazok. Prilis "toto by takto predsa nemohlo byt". Nepomohlo ani zeppelinacke tricko. Mozno som len zbytocne vela o jednotlivych postavach premyslal. V kazdom pripade, finale je vygradovane fantasticky. A to bez jedinej akcnej sceny ! Samozrejme treba spomenut Tildu Swinton, ktora je do tejto role obsadena absolutne presne a ktoru povazujem za mozno uplne najlepsiu herecku dnesnych dni. Cely film stoji a pada s nou a Tilda je ohromujuca. Vlastne ako vzdy. Kto ze to bol ten rok nominovany na Oscara.?.?.! Urcite pozriet aspon dva krat a urcite nepozerat vobec, pokial si zrovna planujete zalozit si rodinu. 71 % ()

V.Sawyer

Nevím, jestli jsem někdy při sledování jakéhokoliv jiného filmu cítila to, co jsem cítila tady. Zhruba prvních 35 minut jsem si říkala, že to nejspíš vypnu. Jsem velmi ráda, že jsem to neudělala. Jakmile na scénu nastoupil malý Kevin okamžitě mě to chytlo. K pozdějšímu výkonu Ezry Millera se netřeba příliš vyjadřovat, protože ten kluk to zahrál prostě famózně. A finální scéna ve vězení mě dostala ,,Myslel jsem si, že to vím... Ale už si nejsem tak jistý." Pro mě je to jeden z nejlepších filmů, jaké jsem v poslední době viděla. A je mi trochu líto, že jsem čekala 6 let na to, abych si jej pustila. Dost mě bavila i ta červená barva, která prostupuje celým filmem, takže člověk má rozpačité pocity už od samého začátku. Chystám se s chutí na knihu, kterou jsem zatím nestihla přečíst. Ačkoliv měl film jisté nedostatky... Moje současné pocity mi nedovolily jinak než 5* ()

PanSoudce

No na to hodnocení.... film byl vesměs nudný report jedné rodiny. Ano, občas se narodí psychopat a nemá nikoho rád no. Laxnost matky ve filmu jen usvědčuje diváka v přesvědčení, že má k tomu pádný důvod. Nechápu, jak nad tímto filmem může někdo dál přemýšlet. Už jen proto, že tvůrci filmu záměrně sjednotili zjev matky i syna. Matka prázdná, syn prázdný. Ve finále se v něm asi viděla, proto to závěrečné obejmutí. Z tohoto filmu si člověk neodnese nic, nicméně herecké výkony, obzvláště u hlavní propagonistky byly bravurní. Proto 3 hvězdy. ()

nikhaj

Pritomnost, minulost, buducnost vsetko sa to vari 1 cez 2. Potom sa to uz aj trochu ustali a nakoniec sa to uzavre. Ci? jak to je pustia ho na slobodu ? ()

Barracuda_

80 %. Artový film, jež obsahuje hodně hodně červené, ale krve poskrovnu. Rudá barva na rukou matky, jež nejde smýt, jako cejch zodpovědnosti za hrůzný čin svého dítěte. Mateřská láska, jež převládá nad pohrdáním a zatracením. Vynikající kamera a střih. Emočně ne tak silné, jak bych čekal, nicméně jde o výjimečné dílo, které mi asi navždy utkví v paměti. ()

Little_Sawy

Preskakovanie v časových rovinách mi nevadilo, matka ktorá porodila syna exkluzívného synáčka, ktorý bol od malička trošku iní. Takého syna buď chceš alebo nemáš na výber. Takú nenávisť akú mal voči matke to sa len tak nevidí. Ale ako lukostrlec bol výborný. Žiaľ, chcel aj živé terče. Psy-cho najlepší film. Bavil, bavil a bavil! Sledovaný zo zatajeným dychom! ()

pezz

Film na tému Orestov komplex, trocha prekombinovaný na iné diagnózy s nejasným záverom (okrem mŕtvol) a nedokonaný. V každom prípade mrazivé scény vývinu dieťaťa v klasickej biologickej nukleárnej rodinke, ktorá nesplnila svoju spoločenskú funkciu a príčina je dosť nejasná?. Príčinou je práve komplex ako psychický defekt. Film je ale skôr hororom ako niečím náučným, no isté synonyma vo vývine jednotlivca sú tu správne, napr. detské (asociálne) postoje, ktoré prerastú do asociálneho správania v dospelosti. Jednoducho hrôza, aj „obyčajný“ život býva niekedy horor. 90% ()

Nataraja

Tilda Swinton je znovu uchvatna. Dej filmu, pribeh a to jak je vypraven, take super. Nicmene prvotni premisa, ze se narodi demonicke dite, ktere roste v klidu dal a dal az povrazdi pul skoly, je nesmysl. Radsi bych chtel videt realitu v tom, jak se z obycejneho ditete stane vrah. Diky tomu, jsem depresivnimu vyzneni filmu proste nemohl uverit. ()

JohnDean

Zřejmě je to složitější, než dokážu pochopit. Nebo je mateřská láska složitější než dokážu pochopit. To bude asi ono. No schválně, zvedněte ruku, kdo by takovýho kluka už dávno neposlal do polepšovny. A po onom hrůzném zločinu bych se osobně zasadil o to, aby v tom lochu zhnil! Někdo mi to musí vysvětlit. Nechápu. Každopádně velmi mrazivý film ve velmi ponuré atmosféře. Od začátku do konce všude jenom červená, červená, červená. Tildu mám moc rád, ale tady mi vyrazila dech. ()

Salto

Příběh je vlastně jednoduchý a lehce čitelný už od začátku. (přesto mě ale mrzí, že obsah filmu na csfd je tak přesný a nenechá sebemenší prostor pro nevědomost.) Ale to podání, ta atmosféra, beznaděj... Bezvadný. Jeden z filmů, po kterém nejde jít hned v klidu spát. ()

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

07.10.2012

Nedávno jsme viděli klasiku Hermana Melvillea ve fantasy verzi a dopadlo to strašně (viz Věk draků). Sci-fi variace by ale mohla dopadnout lépe, protože režii si vezme na starost Lynne Ramsay (foto)… (více)

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

28.05.2012

Zahraje si totiž ve westernu Jane Got a Gun. Ten napsal Brian Duffield a přestože jeho údajně vynikající scénář rozpoutal v Hollywoodu rvačku a metání tučnými honoráři, nakonec skončil na „černém… (více)