Musíme si promluvit o Kevinovi

• Velká Británie We Need to Talk About Kevin (více)

Eva (Tilda Swintonová) se kvůli svému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku. Kevin (Ezra Miller) se od raného věku agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce a jeho nenávist v pubertě kulminuje v nejvyšším zločinu vraždy. Ani ve vězení jej však matka neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti… a lásky… tak pokračuje dál. (oficiální text distributora)

Viperine

K hrátkam s rychlým střídáním časových linií je zapotřebí víc, než dobrá vůle... třeba dobrý scénář a střih, že... No tak tady se to moc nepovedlo. Což náramně ruší zážitek z filmu, prožitek příběhu, který měl být silný od začátku až do konce. Za sebe můžu říct to, co řekli už mnozí: Celý film stojí na výkonu Tildy Swinton, která té slepenici dala ducha. ()

adriane9

uff...právě jsem dokoukala a je to síla, nic pro slabé nátury, né pro krvavost, ale pro tu sílu napadnout vaši psychiku, tím více pokud máte dítě. Bože Tilda je na oskara a Ezra Miller to zahrál tak věrohodně, že bych ho opravdu nerada potkala...Film už nikdy víc nechci vidět..protože byl skvělě strašný... ()

Kjuk

Mejt máti, která vypadá jako Tilda Swinton, choval bych se asi stejně jak náš záporák! Ale teď vážně, ani nevím, jak tenhle film hodnotit, nějak se mi to celý nezdá. Prostě a jednoduše je za vším špatná výchova. Hajzli jako je Kevin se musej od rána do večera řezat, nic víc, nic míň. Pak se divíte, že střílej do lidí, ještě k tomu lukem!! ()

percival

nepresvedciva nuda... aneb jak silny a nadprumerny scenar(s knihou neseznamen) stahnout do prumernosti a nudnosti casovym preskakovanim, ktere dej zneprehledni a postupne vas okradou o posledni spetku zajmu, a nevyuzitym potencialem kamery, zejmena ke konci, kdy mela atmosfera vygradovat spis vysublimovala... ()

Saur.us

"Matku vraha Mrázka možná taky přepad splín, došlo jí, že rodič dětí častokrát se mýlí v nich." Neuvěřitelné depresivní a diváka terorizující snímek. Přítomnost střídá minulost a ani jedno z nich není radostné. Tilda Swinton je bezkonkurenční. ()

Platom

Drama, jehož konec je jasný už od začátku filmu, což byl pro mě fakt, díky kterému mě zbylý čas, jež jsem strávil před obrazovkou, přetékal jen velmi pomalu. Nic nového se prostě nekonalo a moc nepomohl ani závěr, který byl sice předvídatelný, ale u jehož rozsahu člověka musí napadnout něco ve smyslu !POZOR lehčí SPOILER!: "Muselo to být v tak masové míře a proč? Aby byl divák "šokován", potom, co strávil hodinu a pár minut sledováním něčeho, jež bylo pouze obrazem problémového syna, nenávidějícího svou matku, na čemž není nic moc poutavého?" KONEC SPOILERU... abych jen nehanil, rád bych vyzdvihl herecký výkon Tildy Swinton a Erza Miller rovněž nehrál špatně... Prostě obyčejné "tiché" drama. Postřehl někdo z vás, že ve filmu hrála v pozadí nějaká hudba? Já ne-e 3* ()

KayTee

Kniha mě dostala do kolen, film už méně. Chápu, že je těžké něco takového dostat na plátno, ale ten, kdo viděl jenom film, nemůže pochopit všechny souvislosti. Chybí tady hodně věcí, které řečeny být měly :-( ()

Košoun

Opravdu psycho-depka, i když pro mě pořád vyhrává Requiem pro sen. Musíme si promluvit o Kevinovi ale musí být noční můra pro každého rodiče, když si představíte, že vám tohle narodí... pro nás svobodné a bezdětné zase funguje spíš jako antikoncepce! Teď ale vážně... Skvělé jsou herecké výkony Tildy Swinton a Ezry Millera (i jeho mladší verze), tíživá atmosféra funguje v podstatě od začátku do konce. Trochu mi nevyhovoval chaotický způsob vyprávění, kdy vlastně od první chvíle víte, jak to skončí (i díky "skvělému" oficiálnímu textu českého distributora!) a také jak tu někdo zmiňuje přílišné tlačení na pilu a snahu působit co nejdepresivněji. ()

Axident

Chápu, že má oblíbená Tilda Swinton si dost možná odnese za tohle utrpení plešouna, nicméně mě nenapadá rozumný důvod, proč by se člověk měl na tuhle dvouhodinovou nálož krystalické depky dobrovolně dívat. A když už máte pocit, že nálož hoře je maximalistická a s obavou tušíte, že může být i hůř, přesně toho se vám dostane. Extrémní drama, bez jediného světélka na konci tunelu.... Dal bych pět, po filmové a herecké stránce dokonalé, ale nějak nemohu dát pět hvězd filmu, při němž mi bylo tak špatně, jako snad nikdy... ()

rekkky

Mrazivé životní drama s vysoce depresivní atmosférou. V hlavní roli skvělá Tilda Swinton a právem ji náleží nominace na Zlatý glóbus. ()

Wargoo

Hlboko depresívny film s dialógmi tak na pol strany, ale o to väčšou atmosférou. Pravidelne dokonalá Tilda je veľkým plusom tohto filmu. Nečakal som nič, nič som o tom filme nevedel, a hľa... Zostávam v nemom úžase !!! Nečakajte nič, čo vás bude šetriť, film vás zničí... aspoň na moment ! Silné 4**** a 79,012% ()

REP_ReZeNT

Úzkost a deprese, to je to jediné co nejenom ve mě po skončení tohoto britského trháku zůstalo. Největší drive přichází až v uplném závěru, do poloviny filmu jsem vlastně vůbec nechápal, co mi tento film chce říct, jaká je vůbec pointa tohoto snímku? Ezra Miller /Kevin/ je blázen  a s těmi já mám větsinou problém ..  Jeho matka je jako chodíci mrtvola, která si neví rady .. jako tělo bez duše, na svoji roli ale nemohli vybrat nikoho lepšího. Už samotným výrazem ve tváři napovídá, že právě Swinton je tou pravou pro hlavní roli. Filmem vás doprovází červená barva, rudá jako krev, krutá, hrozivá a bolestivá,  která společně s několika záběry už od samého začátku naznačuje a prozrazuje o co tady jde. A to se mi na filmu líbí, záblesk jakéhosi "konce" už na začátku ve vás začíná probouzet otázky, prozrazovat děj a až v uplný závěr na ně nacházíte odpovědi. Tento snímek je ovšem s tím rozdílem, že sice jediné, ale té zásadní otázky se nedočkáte, "Proč". "Myslel jsem si že to vím, teď už si tak jistý ale nejsem .. " Vše je to natočeno velmi umělecky, ve filmu se objevuje plno zajímavých záběrů i scén, které jsou nápadem nějakého velkého umělce, říkal jsem si,  to první co mě napadlo. Takový film ale přeci nemůže zrežírovat normální člověk. Lynne Ramsay na mě působí trochu jako psychopat, nicméně na její další starší snímky jsem už teď docela zvědavý. Abych to shrnul, film je to natočený, myslím si, velmi dobře, ale ty postavy mi  přiliš sympatické nebyli a  John C. Reillyho přímo nemůžu vystát.  Nevím proč mám tu potřebu  to porovnávat s "Rabbit Hole" /2010/, příběh je totiž uplně o něčem jiném i když jedno mají možná přeci jen společné, ztrátu a  váznoucí komunikaci. Zatímco "Rabbit Hole" je ale pro mne film na plný počet hvězd, film s úžasným scénářem a kamerou,  "We Need to Talk About Kevin" je jen slabý odvar. Nebylo to špatné, ale na mě trochu příliš nepochopitelné. 3,5/5 ()

Majkak

Těžká deprese s vynikající Tildou Swinton. Nepřehrává, i takovéto týpky běhají po světě. V té rodině se sešla vražedná kombinace schizoidní matky, ignorantského otce a psychopatického syna. Těžko se odhaduje jak velká a nenapravitelná je genová dispozice a kolik se podepsalo rodinné prostředí. To se to ostatním vykřikuje stvůro, když jejich děti vyrostly do normálních dospělých, ať už se rodiče snažili nebo ne. Srdcervoucí je kombinace Kevina s jeho andělskou sestřičkou. Čemu se dalo předejít a kde jsou lidské síly krátké? Kevin si se svojí povahou nevěděl radu s matkou, která ho svou pokorou a usilovnou snahou ustát každou jeho provokaci vždy přehrávala. Tolik ji chtěl dostat na kolena. A řekni mně jen jednu věc – proč? ()

Rockerman

Když jsem četl pochvalnou kritiku na tento film, bylo mu vytýkáno, že je tu přespříliš krve. Myslím si, že jsem viděl daleko krvavější filmy. Ale zde krve netřeba! Děj filmu si spíše všímá toho, co předcházelo hrůznému činu, kterého se dopustil šestnáctiletý vrah. Celý příběh se posouvá kupředu téměř výhradně flashbacky, ale není to na závadu. Matka totiž neustále přemýšlí, kde se stala chyba a proč mladík, který rozhodně nestrádal a měl velmi dobré rodinné zázemí, se uchýlil k tak brutální masové vraždě. Film na tuto otázku odpověď nedává a asi ani nemůže. Občas se i v reálném životě najde nějaký šílenec, který vezme zbraň a jde si to vyřídit do školy, či jinde, aby se pomstil za všechna příkoří, která podle něj utrpěl. Těžce depresivní film s vynikající Tildou Swinton. Ta by si za svou roli matky ďábelského syna zasloužila nějakou cenu, možná i tu v Americe nejvíce ceněnou! (8.9.2016) Po čtyřech letech jsem si zopakoval tento mimořádný film a zapůsobil na mě stejně, jako poprvé. Nedoporučil bych jej mladým párům, kteří si chtějí pořídit dítě, mohlo by je to odradit. ()

JakeG

Inu .... kde začít? Měl jsem chuť vidět něco silného a povedlo se. Paní režisérka nám všechno dávkuje pěkně pomalu a vede nás tam, kam potřebuje, a to k jedné jediné otázce. WHY? Ta mi doteď zní v hlavě a jako nerodič si tuhle otázku nemusím tak brát, přesto mi to jakožto mýmu vědomí nedá si to nesrovnat. U nás v Čechách se říká: "Škoda rány, která padne vedle." To by myslím bylo pro Evu řešení. No je to velmi čerstvé, takže až popřemejšlím a srovnám si to, třeba ještě něco dopíšu. Každopádně DOPORUČUJI! ()

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

07.10.2012

Nedávno jsme viděli klasiku Hermana Melvillea ve fantasy verzi a dopadlo to strašně (viz Věk draků). Sci-fi variace by ale mohla dopadnout lépe, protože režii si vezme na starost Lynne Ramsay (foto)… (více)

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

28.05.2012

Zahraje si totiž ve westernu Jane Got a Gun. Ten napsal Brian Duffield a přestože jeho údajně vynikající scénář rozpoutal v Hollywoodu rvačku a metání tučnými honoráři, nakonec skončil na „černém… (více)