Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

daEmoNickY

Dobré umělecké dílo, má spoustu ohlasů. Prázdné sdělení, má nerozumný* obsah (místy vtipný, místy propaganda). Párkrát jsem se "od srdce" zasmál. _______ * _______ "Když nezafunguje rozum použijte nátlak". Hehe. A není to přesně ten důvod, proč to video vypadá jak vypadá? Rozumné to je pokud se propaganda, sarkasmus, a ironie považují za rozumné. Vtipy, emoce, virovost http://cs.wikipedia.org/wiki/Vir%C3%A1ln%C3%AD_marketing bývají vytvořeny pomocí rozumu, ale přesvědčovat jimi někoho, vysvětlovat jimi něco ... ? _______ "Změňte osud ..." To jde, změnit nevyhnutelné? ..... "... osud této země ..." - ó mama, tady se budou řešit vážné věci. .... "nejlepší lidé této země (filmař), (sportovkyně), (spisovatel)" ... hahhahahahahah ... ééh *utírá slzy* .... a co herci? Ti přeci řeknou co jim kdo zaplatí a předstírají, že jsou někým jiným, pro potěchu ostatních. _______ "A odměna pro vás když je přesvědčíte ... poradíme vám kde najít to nejlepší ... porno ... " hehe, já věděl, že to nemám brát vážně. ()

Splasher

Jak nemám rád Sarah Silverman, tak musim říct, že její videa jsou na úplně jiné úrovni, než to co ve svym obýváku vyrobili tři naši čeští tvůrci. Sarah si to totiž může - jako dlouholetý komik - dovolit, což Petr Zelenka zjevně nepochopil. Česká politická satira je na tom hodně špatně. A toto video je toho smutným důkazem. ()

sir-dave odpad!

Není to ani tak o tom, že by to bylo špatně natočeno, nebo že bych byl levičák (což nejsem a moje bába a děda taky rozhodně ne), jako spíše o to, že politiku většinou vůbec neřeším a zbytečně moc peněz jde do předvolebních kampaní. ()

Flyer odpad!

Skoro si říkám, že komunistické agitky nebyly proti téhle sračce zas tak hrozné, když nic jiného, aspoň se u nich člověk od srdce zasmál. Ovšem toto videjko není ani vtipné, pouze trapné, urážlivé a naprosto dementní. A to říkám i přesto, že nejsem nějaký zarytý levičák nebo dokonce volič komunistické strany (mimochodem, tvrdit, že levice = komunisti, je asi tak stejná blblost, jako říkat, že pravice = dělnická strana)... Faktem každopádně zůstává, že právo na svobodné volby je jedním ze znaků demokracie, proto si myslím, že tento kraťas je úplně zcestný a nebezepčně připomínající propagandu totalitních režimů, kde se rovněž využívá demagogických blábolů a urážení všech, co smýšlí "nesprávně." ()

MJMilan odpad!

Co to sakra je? ...bez komentáře, odpad! Nemám rád, když herci, sportovci atd. mají potřebu vyjadřovat své politické názory a zneužívat tak své popularity. ()

Mylouch odpad!

Svazácky telecí svědomí národa okouzleno nadějemi, vyvolanými novou pravicí, promluvilo, přičemž líčení asi spočivalo v tom, že si totéž zapomnělo vytáhnout hlavu z vlastní prdele. Po Lauferově oslavě kapitána Minaříka druhý nejlepší politicky-mediální počin kulturní fronty, který by po zkušenostech s vládou vzešlou z výsledků voleb neodčinilo ani doživotní odškodňování diváků za návštěvy filmových a divadelních představení tvůrců klipu. ()

Radiq odpad!

No ty voe, to mysleli vážně? Srát se do politiky, to je dycky chyba, ode všech. Jestli to nemysleli vážně, bylo to trapný. ()

LeoH odpad!

Blahopřeju, můj první odpad. Pan režisér si vyzkoušel pravidla žánru „virální reklama“, vykřikl do světa svůj názor a další souvislosti ho nezajímají. Kdyby to bylo aspoň v něčem originální nebo stejně vtipné a kultivovaně nekorektní jako americká verze, nebo konzistentní s dosavadními politickými postoji Issové a Mádla... To, že se mi dělá z představy Paroubka jako vítěze voleb fyzicky zle, neznamená, že tohle nebudu považovat za ubohost. ()

rodo

Jednu hvězdičku dávám spíše za to, že si někdo uvědomuje, že je potřeba odvrátit velkou hrozbu nástupu levice a snaží se tomu alespoň nějak zabránit. Vulgarita ale není tou správnou cestou :-( ()

plechulka

... na mě je to "trochu přes čáru", ale zas na druhé straně, jak pravilo mé 18-leté "dítě": ... tomu nerozumíš, neb nejsi cílová skupina, mě a mým kamarádům se to líbí!.... tak nevím, ale právo na odlišný názor nikomu neberu... ()

ecceHOMMO

Ja som slovák, takže mi bolo z politického hľadiska absolútne jedno kto ako do koho kope ( ľavica vs pravica a opačne)....beriem to ako akýsi vtípek a to celkom podarený......A som nesmierne prekvapený akú reakciu si vyslúžil....( vlastne autorom videa to dokonale vyšlo...pritiahli pozornosť...a ako sa hovorí aj zlá reklama je reklama....) ()

Charlizee

Všechno se dá dneska hodnotit... :D Mno...mám pouze 2 babičky, obě žijí na vesnici, jedna volí - jak ona sama říká "jako vždycky" ODS, druhá volí Zemanovce. Ani jedna by si do svého rozhodnutí nenechala kecat, obě jsou až moc hrdé na to, aby něco takového dopustily a taky mají obě svůj rozum. Nežijeme náhodou v demokratické společnosti? Není náhodou svobodná volba to, po čem tady většina lidí 40 let toužila? Proč bychom jim teď tedy měli opět pasovat klíny do hlavy a nutit jim volbu někoho jiného? Jen ať si každý volí koho chce... Každý si na to, co je správné, musí přijít sám. Pravici tam nakonec máme, tak ji nechme, ať se předvede. Hvězdička za odvahu + za to, jak upřímně je Mádl přesvědčený, viz. duel Týdne Mádl vs. Švorcová http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/volby-2010/svorcova-jste-mladi-a-drzi-madl-rikam-jen-nazor_169830.html ()