Tsuburo no gara

Scénář:

Kamera:

Júko Hosoe

cunesk8

Toto je skutečný klenot v kyberpunku, který zustává ve stínu japonské kinematografie a lze ho klidně srovnávat na úroveň kvality Tsukamota. Film je nízkorozpočtový , nebyl nikdy oficiálně vydán (jenom jako "festivalové DVD") . Příběh se odehrává po nepředstavitelné katastrofě, kdy žena a můž obnoví svoje vědomí v havarovaném nemocničním pokoji.... Film natočil japonský režisér Masafumi Yamada. ()

EvilPhoEniX odpad!

Tsuburo no SHIT!! Byla to moje nejnudnější hodinka mého života... a jsem opravdu rád,že to mám za sebou.. UŽ nikdy vííc! ()

pornogrind

Už podle zdejšího hodnocení je vidět,že tenhle kousek lidem buď sedne a nebo ne.Já patřím do té druhé skupiny.1 hvězda za to,že mě film dokázal udržet(díky mé zvědavosti)až dokonce a nijak zvlášť mě nenudil(naštěstí krátká stopáž).Ale nestálo to za to.Nic jsem si z tohoto filmu neodnesl a ničím mě neobohatil.Velké zklamání ()

eraserhead666

Takové podivné japonské snad až surrealistické možná postapokalyptické cyberpunkové (?) cosi o ženě a chlápkovi s jakýmsi mechanismem na zádech uvězněnými ve sklepení nemocnice... Kdo ví? Asi mi možná něco uniklo. Ten příběh má určitě něco symbolizovat a něco v něm je. Přiznávám ale, že se mi to objevit prostě nepodařilo. ()

Radka_86

Film který trval pouhou hodinku a kousek se pro mě i tak stal nekonečným, protože a jednoduše to byla prostě NUDA ! Čekala jsem, že to zachrání alespoň dialogy...nezachránily protože tu o nějakém kvalitním či smysluplném dialogu nemůže být ani řeč. Netuším co se skrývá pod tady zmiňovaným pojmem "kyberpunk" a snad to ani vědět nepotřebuju protože další takový film už vážně vidět nemusím. Podívaná příjemná jak osina v zadku. ()

honajz2

Nebudu lhát, byl jsem na to hodně zvědavý. Reakce jsou zde vskutku rozporuplné a to i mezi těmi, kteří takové filmy vyhledávají a často je jen proto hodnotí vysoko, takže už jen kvůli tomu jsem si na to chtěl udělat vlastní názor, protože mě podobné podivnosti a lákají a japonský kyberpunk taktéž, jen mě často míjí. Tohle mě ale mile překvapilo a kdyby to negradovalo tak neskutečně pomalým tempem, klidně bych tomu dal i čtvrtou hvězdu. Nějak jsem to totiž pochopil. Nebudu tu tvrdit, že moje interpretace je automaticky jediná správná a že jsem přesně pochopil Jamadův záměr, ale smysl mi to dalo. Vlastně je to (typicky japonsky ujeté) podobenství o chlapovi, kterého je poznamenaný špatnou výchovou jeho otce a není schopný se toho zbavit a posunout se v životě dál. Dokud nepřijde Ona (myslím, že tam její jméno zmíněno nebylo) a neukáže mu, že to jde. Možná má i podobnou zkušenost, ale to už opravdu teoretizuji, na to tam totiž není skoro žádný odkaz nebo symbol, zatímco na minulost zmutovaného chlapa je jich až až. Dokonce i ty časté záběry na šneky tam mají svůj smysl a fungují jako zajímavý doplňující symbol - když připravíte šneka o ulitu, automaticky zemře a když by zdejší chlápek přišel o tu svou implantovanou kovovou, mělo by ho to taktéž zabít, když mu každé její poškození ubližuje. A s tímhle ohledem mi je vlastně jedno, že se zde vůbec nevysvětlí, jak se tam objevila Ona a jaký účel má ten, který za vším stojí. Líbilo se mi to (a závěrečná scéna hodně) a taktéž musím ocenit, jak to nízkorozpočtové podání dokáže fungovat, včetně všech ujetých nápadů. Jen strašná škoda nevyužité stopáže, protože v tomhle podání by to stěží utáhlo i středometrážní formát... Silné 3* ()

Javad

Temná, stiesnená, vlhká miestnosť (časť zavaleného podzemného laboratória kde sa robia pokusy na ľuďoch?) a dvaja ľudia v nej. Žena sa prebudí v tomto neznámom priestore, netuší kde je a prečo tam je. Nájde pod posteľou muža, ktorý má na chrbte zvláštny mechanizmus. Hovorí že je tu už dlho a vonkajší svet nepotrebuje... väčšinou bezvládne leží na posteli alebo na zemi, konzumuje lieky a žena sa zatiaľ zúfalo snaží s tejto nočnej mory voľajak dostať... Ak vás takýto námet zaujíma, neváhajte, je to perfektné! ()

Vaklaf

Pro mě osobně spíše průměrnější úlet. Vlastně se pořád nic moc neděje a být to o něco delší, začal bych se vyloženě nudit. Vysvětlení (nebo aspoň nápověda) prakticky žádný, ale na to už jsme u takových filmů zvyklí. Co opravdu stojí zato, je atmosféra, která je správně PP (paranoidní a psychedelická). Dle mého vyloženě pro fanoušky žánru. ()

DaeGurth

Vlastně nevím, proč se tomu říká kyberpunk. Bylo to dívatelné, i když dost natažené a nebýt vzkazu / výkladu, který jsem si tam našel, tak dávám hodnocení mnohem nižší. Určitě to není pro každého. ()

rivah

Snad kyberpunk o ženě a muži uvězněných v podzemí. Muž je pasivní a žena se snaží odsud dostat. Nuda. ()