Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

Meridius

Pěkný exploze a hudba, ale jinak mě to tolik nebavilo. J.J. by si taky mohl dát chvíli voraz od toho svícení baterkou do kamery, ve Star Treku to bylo cool, tady mi to vadilo. ()

rakovnik

Tento film trpí podle mého nejvíce tím, že ač se tváří vážně, podle mě se jedná především o dětský či rodinný film. Ani srovnání s E.T. není na místě, přestože je to pohádka, dětičky se mají rády, maminky jsou pohřbeny, tatínkové se snaží zvládat rodinu sami a vojáci jsou k smíchu. Bohužel nadějná první polovina filmu je přebita zpackanou druhou půlí, kde místo gradace a bombastického rozuzlení zůstává pachuť nedodělku...i tak koukatelné, ale po velkém očekávání přišlo zklamání, proto hodnotím takto. ()

Chen

Není to vyslovený zázrak, příjemná, byť neoriginální podívaná, která se někdy tváří jako extra vážné sci-fi a jindy jako dramatický rodinný příběh. Nebylo to špatné, ale také mě to vysloveně neoslnilo. 70 % ()

HappySmile

Sci-fi, kde hlavní roli hrají děti? No, proč ne. Nebylo to sice nic výjimečného, ale taky u toho člověk neusínal nudou. Prostě normální průměrný film v tomto žánru. Takže jestli někdo čeká podobně skvělou jízdu jako byl poslední Star Trek, tak bude asi hodně zklamaný. Já žádné takové očekávání neměla, takže spokojenost. Celkem mě tady překvapila Elle Fanning, mám ji pořád zafixovanou jako malou holčičku a ona už je z ní slečna. Evidentně má nakročenou kariéru stejně dobře jako její sestra. Jo a jedna věc mi tady evidentně unikla - proč se to jmenuje Super 8? ()

Martin741

Reziser J. J. Abrams vie, ako natocit nadpriemerny horor /dokozom je Joy Ride ...../ ale tuto vykradol viacero filmov, ako napriklad E. T. Mimozemstan, mozno aj Alien od Ridleyho Scotta ...... No nic, vo filmovom svete sa kradne a nejeden reziser ma s tym prakticke skusenosti, taka je realita. To by vsak nevadilo. Co vadi najviac, su neustale naznaky hrozy, ktora nepride a snaha o budovanie akejsi "strasidelnej atmosfery", ktora so strachom nema nic spolocne. Priserku ukazu az na samotny zaver, a este k tomu je trikovo slaba a nedomyslena, co tiez na film neposobi dobre : 65 % ()

Rocky88

Ambice zůstaly nenaplněné. První třetina filmu ušla, nechybělo zde tajemno, hezky to odsejpalo, ale pak už to byla zaběhnutá nuda. Pointa pak působila velmi trapně. Abrams sice umí využívat všelijaké odlesky v záběrech, ale k čemu to, když tomu nedokáže vdechnout kouzlo. Bod pro něj, že měl tu odvahu se srovnávat se Spielbergem, ale nemá na něj. ()

O´Neill

A já tomu těch pět hvězdiček dám, a dám to bez váhání. A proč? Protože jsem se zkrátka bavil! Film má téměř dvě hodiny, přesto však ubíhá neskutečně rychle, a já se skutečně nenudil snad ani jednou. Po herecké stránce jsem byl mile překvapen, jelikož všichni tihle teen herci zahrali na jedničku, a Elle Fanning je možná, leč to nerad neříkám, ambicióznější herečka než její starší sestra. Co se efektu týče, není filmu prakticky co vytknout; o čem jsem trochu pochyboval v traileru, se ve filmu doladilo, a po stránce efektu je vše na výbornou. Když pak k takovému snímku, který je po všech stránkách výborný, přidáte rovněž perfektní hudbu, máte zkrátka skvělý film. P.S.: Když jsem přišel do kina, dostal jsem šílenou podpásovku - film byl česky. Nicméně v rámci objektivity musím říct, že se jedná o jeden z nejlepších dabingů (nepočítám-li anime) za posledních deset let! ()

Nach

Film s velkými ambicemi stojící na nostalgii filmů jako Stůj při mně či E.T. - Mimozemšťan. S nimi má společného mnohem více, než by se mohlo zdát. Nejen děj, kde hlavní hrdinové jsou děti společně stojící či bojující proti něčemu. Ale i ve stylu použití osvětlení, kamerových záběrů či scén přímo odkazující na konkrétní filmy (hlavně právě na E.T. - Mimozemšťana). Herecké výkony jsou skvělé (ve všech rovinách), režie taktéž perfektní a to samé platí i o hudbě, která celkový dojem jen posiluje. Avšak, co se povedlo před kamerou už tolik nefunguje ve scénáři. Ten paradoxně v akčnější (až hororovější) druhé polovině ztrácí dech a člověk se pomalu začne dívat na hodinky. S finální pointou pak vyvstává několik logických otazníků, které však nehrají žádnou podstatnou roli. Ve svém celku je Super 8 příjemným filmem na odreagování, od kterého by jsme neměli rozhodně čekat nic extra (čím méně toho o něm budeme vědět, tím lépe). Pohladí nás po duši, nechá nás zavzpomínat si na staré časy a v závěru se pokusí vyvolat strach. Má své mouchy, ale zas až taková tragédie to není. J.J.Abrams rozhodně nezklamal. ()

shyster

50%. Je to hezká pocta Spielbergovi a všem těm jeho filmům. Jenže já na nich nevyrostl a nějak mě nikdy nebrali. Takže mi tu zbyl děj, který je na J.J.Abramse dosti slabý. ()

Jino

Výsledný zážitek předčil mé očekávání, které postupem času padalo s tím, jak byl hodnocen film, jenž v sobě nese otisky Spielberga a Abramse. Ale jak říkám, nebylo to vůbec špatné a pro mě, jakožto odkojence osmdesátkových a devadesátkových filmů, to bylo takové malé příjemné deja vu za účasti nádechu pera Stephena Kinga. 75% ()

bourec

Film,kterej nelze ani kritizovat,ale ani vynášet do nebes.Možná nejlepší film s dětskejma hrdinama,kterej sem viděl.Vono mě totiž většinou dost odrazuje,když hlavní hrdina je desetiletej pásek.Tady to ale nějak fungovalo.Film má skvělej zvuk,i při dabingu,a ten vlakovej karambol,skoro jak když jste tam.Při filmu jsem zavzpomínal na Blízká setkání třetího druhu,a je fakt ,že i když za kamerkou je Abrams,tak z toho na sto honů cejtíte Spielberga.V pohodě.60%. ()

joker.george

Mně se ten film líbil. Příjemná filmová jízda, s působivou a efektní srážkou vlaku s autem, Abrams dokázal dobře zvládnout práci s napětím a pátrání po pravdě nebylonějak přitažené za vlasy. Dětští herci mě mile překvapily, že dokázali utáhnout prakticky celý film, linie s točením filmu mě též nadchla. O to víc mě štve, že se nepodařilo stejně zdařile film ukončit, neboť na mě konec působil, zbrkle a násilně ukončený, což je škoda. ()

Joges

Film spíše pro děti, ale i dospělé, pokud jim nevadí směs podobných žánrů. Já ve filmu viděl poctivou filmařinu, skvělý scénář a znatelný podpis Stevena Spielberga. Super 8 ani nachvíli nenudil. ()

TomikZlesa

V celku zklamání, ale je to z části zapříčiněný tím že Abrams a Spielberg, kdo by od takových jmen nečekal něco ohromného ?? Výsledkem jen večerní jednohubka u PC, v kině ne, protože pokud si banda debilů myslí že budem čekat půl roku než k nám film přivezou do kin a pak ho ještě dokurví dabingem.....radši mlčím. Asi nejlepší na celym filmu je atmosféra let v kterých se příběh odehrává, celé je to bohužel natočeny tak lehce pro děti. Kdyby se film ostříhal na 45 min byl by obstojný díl Fringe, ale jako celovečerám u mě neobstál. Níčím vyjímečný scifi film o vetřelci, ale na druhou stranu ani nikterak špatný..prostě průměr. ()

Crawler-D

Super 8 se s režijním, scenáristickým a produkčním guru J. J. Abramsem ztrácí ve vlastní tajuplnosti a ztrácí orientaci při každém smíchání drsnosti s infantilitou. Povrchní vykreslení vztahů a charakterů postav stojí za tím, že jediným zajímavým vývojem jdou Joea a Alice, zatímco zbytek se nestačí nadechnout a už se topí. Samoúčelně se vystavěli nárazové krize, které nikam neústí a postavy nikam neposouvají, protože jim chybí opodstatnění v minulosti a přinos pro budoucnost. Jako by se chvíli J. J. Abrams nemohl přestat zabývat tím, aby každý záběr měl dostatečné množství lense flare, mohl více pozornosti věnovat jemnějšímu vykreslení komunity i svazků, který pojí Joea a jeho přátele. ()

Amroth666

Noo takže, úplně nejlépe to vystihl Malarkey, lépe bych to nenapsal. Sdílím stejný názor. Kombinace E.T.ho, Blízkého setkání a Války světů a vyjde na svět tohle. J.J. Abrams + Michael Giacchino = tahle dvojka se opět skvěle doplňuje. No doplňuje spíš Michael a jeho Super hudba. ()

TommyLeeJape

JeyJey se snažil, snažil se moc. Po technické stránce je to takřka brilantní nemluvě o tom, že malí herci jsou opravdu výborní. Bohužel ale film postrádá překvapení, je plný klišé a jeho závěr mi přijde poněkud "jednoduchý" nebo chcete-li stupidně americký. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze