Red Hill: Krvavý zapadákov

• Česko Red Hill (festivalový název) (více)

Mladý policajt Shane Cooper (Ryan Kwanten) sa práve prisťahoval do mestečka Red Hill, kde sa chce usadiť so svojou tehotnou manželkou Alice (Claire van der Boom), aby si oddýchli od ruchu veľkomesta. Hneď v prvý služobný deň na novom mieste však príde správa, že z väzenia ušiel Jimmy Conway (Tom E. Lewis), nenapraviteľný vrah. Ten sa vracia do Red Hill, aby si vyrovnal účty s niektorými obyvateľmi mestečka. Pokojná služba sa tak pre Shanea rýchlo mení na nočnú moru. Ak má prežiť deň a noc, musí vziať zákon do vlastných rúk... (TV JOJ)

Paldiny

Nečudo, že Sylvestra oslovil Hughesov štýl, veď jeho Red Hill je vo veľa ohľadoch podobný prvému Rambovi. Je v ňom všetko, prostredie odľahlého zapadákova, arogantní policajti a osamelý bojovník s boľavou minulosťou. Ten vzbudzuje rešpekt aj bez hovoreného slova a hneď prvý kontakt s ním sa rovná zimomriavkam. Má ale silnú charizmu, porovnateľnú s inými slávnymi masovými vrahmi, lenže tentokrát nezabíja pre potešenie, má motív. Atmosféru vidieka príjemne dokresľuje country, aké časom prejde do rezkejšej muziky, zrkadliacej drsné vysporiadanie sa s obyvateľmi mestečka. A tí vedia prečo sa jeho návratu báť. Uprchlý väzeň však nepredstavuje hlavnú postavu, tou je mladý policajt, ktorý sa tak nechtiac celej akcie zúčastní a spoločne ako divák postupne zisťuje, čo je skutočne vo veci. Zároveň je stelesnením myšlienky v momentoch spoločnej konfrontácie. Preto sa nenechajte odstrašiť béčkovým prekladom ani nízkym hodnotením. Red Hill je poctivým thrillerom od kamarátov protinožcov. ()

Gilmour93

Tahle země není pro starý Aborigince.. Žena mrtvá, on zjizven na duši i v obličeji. Ti, jenž mu nechali v rádiu zahrát „Mám rád vůni tvý kůže“ od Pavla Vítka, když zrovna ležel na lůžku popáleninového centra, musejí zkrátka zaplatit.. Neo-western se slušným nadsázkovým rozjezdem a plíživou ztrátou dechu. Tu dýchavičnost mají na svědomí příběhová naivita, teleport ze Star Treku, díky kterému se mladý konstábl pohybuje po městečku a přilehlém okolí a postupná rezignace na styl odlehčeného úvodu. Černý panter může dál dávat v Red Hillu dobrou noc.. ()

mzss1

No, tak tenhle film jsem si pustil především z toho důvodu, abych posoudil jak tento režisér zahájil svoji režijní kariéru, neboťnám bude režírovat třetí Expendables. Předem prohlašuji, že o režii se nebojím. Stejně si Stallone tohoto režiséra nepochybně sám osobně pohlídá. No a nyní k tomuto filmu. Rozhodně nejsem šokovaný, že to nedopadlo nějak superhvězdně. Důležité je, že si nepotrpí na žádnou roztřesenou kameru, ani na zběsilý střih. Takže s kamerou pracovat umí a i přestřelky dokáže natočit, ikdyž zde akce nebyla moc velkolpeá, tak se nedá moc dobře posoudit nakolik zvládne větší akční linii v Expendables 3. Takže úvod má film jemný, takový suchý, ale dokáže zaujmout. Takže dlouhá asi první slabší půlhodinovka se vleče, ale nevadí. Seznámíme se tu s postavami a celkem všechny mě až na jedbu bavily. Hlavní hrdina celkem zaujal, sice žádný talent, ale fandil jsem mu. No ten úvod a to dění postav je ale dost rozporuplné, jak se chovají k hlavnímu hrdinovi, coby nováčkovi - policistovi. Nedají mu auto když potřebuje na hlídku a musí 6 kilometrů ject koněm ? No nevím, divén. V 2/3 filmu se začne film odvíjet tak, že do městečka přijede uprchlý vrah z věznice a začne masakrovat jednoho policistu za druhým. Co ho k tomu vede ? To se dovíme na konc snímku. Celkem jsem se divil, že jsou policisti tak tupý a dokonce měly asi tak minimálně jasnou možnsot ho 2x jednoduše zabít. Ale to neudělaly. No jo, logika zase bojuje ze všech sil, ale nějak se jí moc nedaří. Ale i tak je zajímavé jak nekompromisně zabiják likviduje jednoho policajta za druhým. Nechá je křičet, postřelí a nakonec zabije. Takže efektnost a brutalita - to vše je nekompromisný a hezky podané. No nad mým překvapením nedostane hrdina až tolik prostoru, ve finále už vůbec nechápu jak to mohly tak zpackat. Nemá téměř žádnou kritickou situaci. Ve 3/3 už jsem si říkal, že by se to mohlo zakčnit, něco jiného by se mohlo dít. No ale poslední desetiminutovka mě celkem potěšila. Máme tu velký dějový zvrat. Jaký ? To nemůžu vyspoilerovat. Zvrat dobrý, ale úplný konec co se stalo s vrahem, no urychlený a špatný. STyl filmu nevím jestli bych mohl nazvat westernovský, ale spíše i vidlácký. :-) Nemyslím to špatně, ale takové malé opuštěné městčko, klobouky atd. Hudba - tu jsem zde ani nezaznamenal, ale moc zde potřebná nebyla. Akce - spíše vyvraždovačky a to je celé. No nějaká napínavost zde ani nebyla. Atmosféra taková divná, ale byla tu. Námět a celkově film - najde se tu pár zajímavých prvků. Ale po skončení filmu jsem byl zaražen. Film si mě moc extra nezískal. Přesto je to průměr, který se dá jednou vydržet, takže oddychovka. Třeba některé myšlení lidí mě ve filmu zarazilo. Chování ženy hlavního hrdiny. On přijde domů na chvíli téměř zničený a i zkrvavený a ona se jen usměje. Pak se zeptá ? Porč zas jdeš ? Ty seš můj kovboj. No prostě demence trošku :-) Kdyby se hrdina více projevil, byla nějaká napínavá akční sekvence, byl lepší úvod, lepší chování lidí, tak by to byl nejspíš o něco lepší snímek. Těžko se to hodnotí. Takže průměrný film, kde tu 3 hvědzu dám. Větší problém jsem neměl, udrželo si to pozornost, ikdyž podobný filmy teda už vyhledávat nebudu. Potenciál to mělo, ale moc využitý nebyl. Celkově hodnotím na 52% = *** () (méně) (více)

ywo666

Ale šlo to. Režisér tretích Expendables vo svojej prvotine nesklamal. Na úvod poviem, že je to veľmi zručne natočený film. Dobrá atmosféra, kopec štýlových nápadov. Obrátený systém, keď skupina klďasov, je likvidovaná jedným záporákom. Herecké výkony sú solídne. Dočkáme sa aj nejakých zvratov (aj ke nie zas nejak úchvatných. Akcia je jednoduchá, pomerne realistická a krvavá. Záver napínavý a keď už nie výborný tak aspoň uspokojujúci. A z času načas super filmová hudba. Takto to znie ako super film. Ale je tu ale. Niektoré veci sú nedotiahnuté. A z času načas to proste nedáva zmysel. Hughes natočil dobrý film, ktorý mal byť ešte chvíľu dlahšie v post-produkcií a možno si nechať poradiť nejakým skúseným borcom. Nechcem moc spoilovať, ale raz za čas sa vo filme objavili scény, ktoré my kazili zážitok. Hughes má potenciál a keby doladí pár detailov dám 4*. Takto silné tri. Na nového rejžu Exp3 musím byť proste náročný. ()

Fr

...A MŮŽEME POTVRDIT IDENTITU MUŽE, KTERÝ UTEKL. DURAL CONWAY, TAKÉ ZNÁMÝ JAKO "JIMMY", BYL USVĚDČEN ZA VRAŽDU SVÉ ŽENY A OBVINĚN Z POKUSU O VRAŽDU RED HILLSKÉHO POLICEJNÍHO DŮSTOJNÍKA..... /// ...a minulost Red Hill může znovu ožít! Bastard Jimmy se městem projíždí na koni, hezoun Shane zjišťuje, že to, co ve městě smrdí nejsou fusekle zformovaný důchodcovský domoobrany, ale minulost a všechno to svrchu pozoruje kýčovitej měsíc. Shane dělá co může, všichni melou hadry - naštěstí Jimmy má dobrou mušku (když teda nepálí po hezounovi). Měsíc střídá bouřka, šerif (než zařve) zařve: ,,TOHLE JE MOJE MĚSTO!“ a já vím, že tahle nenáročná podívaná, kterou zasmradí vánek z westernu a (lehce) provoní zajímavá atmosféra v několika scénách, nikomu (kromě maorského publika) projednou neublíží. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem bejvalej šéf plzeňský kriminálky a zdrhl Jirka. 2.) Nevím, že postřelenej by měl držet hubu a ne kňučet. (Střelce to totiž většinou nasere....) 3.) Zejtra máme začít kopat na hřbitově. (Ne hroby – dálnici!). 4.) Thx za titule BioLoan. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

• Shane Cooper (Ryan Kwanten) použije satelitný telefón vo vnútri domu, kde však tieto komunikačné zariadenia nefungujú. (MikaelSVK)
  • Natáčelo se v oblasti Omeo v australském státu Victoria na jihovýchodě země. (Cheeker)

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra