Její manžel se zranil a nemůže chodit do práce. Rodině hrozí, že je vyhodí na ulici, a tak je bývalá královna krásy nucena nastoupit do masážního salónu. Jenže brzy zjišťuje, že její klienti čekají více než jen proklepání zad... Tento příběh o jedné královně krásy (Jennifer Love Hewitt) se odehrává v malém texaském městečku. Kráska je však nyní už vdaná matka tří dětí, jejíž manžel kvůli zranění nemůže pracovat a hrozí jim, že je vystěhují na ulici. Bývalá královna je přesvědčena, že nikdo tak krásný jako ona si nezaslouží být chudý, a tak přijme nabídku pracovat v masážním salónu. Jenže brzy zjišťuje, že její klienti čekají více než jen proklepání zad... (HBO Europe)

StrYke

Jennifer Love Hewitt je vážně kočka a v tom, že umí hrát, mě přesvědčila už v prvních dvou dílů I Know What You Did Last Summer. Jenže se říká, že v hororech hrát je nejjednoduší a když se přihlédne na fakt, že potom hrála v podobných blbinách jako Garfield, dalo se předpokládat, že pro složitější role není stavěná. Z toho mě ale vytrhl The Client List, který jsem si vlastně pouštěl jen kvůli Jennifer, která podává neuvěřitelný stoprocentní přirozený výkon. Jakmile naběhnou začáteční titulky, je divák obeznámen, že je film natočen podle skutečné události, což já osobně nechápu, protože příběh není zas až tak zajímavý, jako spousta jiných ještě nezfilmovaných příběhů. A existuje i mnoho dramatičtějších nápadů a jestli tvůrci chtěli přijít s něčím originálním, rozhodně se jim to nepodařilo, protože podobná témata jsme již měli tu čest vidět v mnoha filmech, jako například Coyote Ugly. To však vůbec nevadí, protože i přes jednobuněčný děj se stává The Client List solidní podívanou, a to hlavně jen díky - podobně jako tomu bylo v Happy Tears s Parker Posey - představitelce hlavní postavy a správné traumatizující atmosféře s reálným, leč poněkud nezajímavým, příběhem. Vlastně se musím přiznat, že kdyby hlavní roli nehrála Jennifer nebo Parker nebo nějaká podobná herečka, mé hodnocení by šlo velmi prudce dolů a to minimálně o tři hvězdičky, jelikož většina okamžiků filmu je podložená na sexy tělech "masérek". Ve filmu v podstatě nenajdete ani jednoho sebemenšího záporáka, což není u filmů moc častá záležitost a ani sbožná prostitutka, která všechno napráskala, se dá pochopit a pohled diváka na ní je stále... stejný. A to platí také o chlápkovi z banky, který chce sebrat Jennifer dům. Abych to shrnul, The Client List je díky Jennifer Love Hewitt skvělou podívanou, která však bude některé lidí více než nudit. Děj je sice strašně jednoduchý a trochu i předvídatelný, ale i přes to uspokojivý. Čtyři hvězdičky = 75% ()

berusche

Upřímně? ... upřímně je totiž Jennifer Love Hewitt vychrtlina s velkýma propadlýma očima, která s tunou řasenky ještě předtím, než začala dělat to, co pak dělala, podobná těmhle dámám víc, než si myslí. Skutečně perspektivní americká matka. Když nemáme na chleba, tak budem dělat tohle. Dobrý námět podle skutečné události. Hlavně takový výchovný. Podívejte se, jak dopadnete: peníze budou, ale za jakou cenu! Bohužel, název filmu, a tedy již zmíněný seznam, mě osobně přijdou jako něco navíc, co se do filmu vložilo, aby to taky mělo nějakou pointu. No, teď bych mohla pomluvit herce, jak jim to moc nešlo, pak taky výpravu (poněvadž, mám dojem, že jste jakože někdy v 90. letech, ale vypadá to tak na s bídou 80. léta) a tak dále, a tak dále ... ()

Aljak

Parádny námet inšpirovaný skutočnými udalosťami, no bohužiaľ to spracovanie mohlo byť veru aj oveľa lepšie. Obzvlášť keď v hlavnej úlohe sa predstavila taká výborná herečka ako Jennifer Love Hewitt. Ale celkovo to bol dosť zaujímavý príbeh, na ktorý sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Smutné ako sa morálne neskazená žena dokázala predať - aj keď v prvých dňoch len pre záchranu vlastnej rodiny, ktorá sa pomaly ale isto začala utápať v dlhoch. No peniaze sú vždy mocnou veličinou a z príkladnej skromnej manželky sa stala nenásytná a vypočítavá prostitútka. Aj keď neišlo vždy len o peniaze, ale aj o ten záujem a obdiv, ktorého sa doma od manžela moc nedočkala. Ale ako už býva zvykom, keď niekto nevie povedať Dosť, napokon to väčšinou skončí väčšinou dosť nešťastne. Ako aj tu... ()

Streeper

Připomínalo mi to takový ten typicky béčkový film natočený hlavně pro televizní diváky, hlavně pro maminy, které rády koukají na Rosamunde Pilcher a když si chtějí pustit nějaké drama, přepnou na jiný kanál a narazí na tohle. Je to nemastné, neslané, žádné pořádně drama se tam nekoná. Hlavní hrdinku jsem obdivovala za to, co dokázala dělat pro svojí rodinu. Ano, možná v tom bylo trochu sobeckosti a malichernosti ohledně její osoby, ale šla do toho, aby svému synovi mohla zaplatit fotbal, dceři rovnátka, hypotéku, dělala to pro rodinu, a proto má můj respekt. Jennifer byla ve své roli skvělá, je to nádherná ženská a bylo se na co dívat, takže pánové si určitě přijdou na své. ()

spygirl

"Hezká holka nemůže být chudá!!!" :D :D :D S takovým přístupem k životu může být žena akorát děvka anebo zlatokopka... To zase byla blbost... Nechápu, proč tady každý píše, jak je J.L. Hewitt krááásnááá, co je na ní tak krásného? Ta přifouklá silikonová ňadra? Ta ještě z nikoho krásnou ženu neudělala. A co ten obličej? Vždyť vypadala jako zmalovaný zombík. A spát v té tlusté vrstvě make-upu? Trapné... Celý film trapný a hloupý. ()

Juto

Bavilo ma to a nenašiel som žiadne časti, ktoré by boli nudné. Na televízny film dobré. Dráma, akcia, vzrušenie, žiaľ, humor tento film má všetko!!! 6/10 ()

Mylouch

Síla ženské vzájemnosti jako základ zdravé společnosti. O tom, co může jedinec udělat pro komunitu, i když to zpočátku dělá kvůli sobě - nenápadně pojatá neoliberální ideologie v romantickém krátkém kožíšku s podvazkovým pásem pod. Film z kategorie US only ()

Sabrewulf odpad!

Amorální mrdka o snobácké fifleně, která začala dělat kurvu a ještě se to snaží idiotsky obhajovat. Maximální hodnocení je v tomto případě dost zvrácené. ()

vesper001

Zoufalá manželka s dítětem a manželem-nemakačenkem s rozbitým kolenem tváří v tvář žebrotě využije své vrozené šlechetnosti a vizáže pornoherečky a po urputném vnitřním boji (hodí šavli v autě) se stane masérkou s rozšířenou oblastí působnosti. Za chvíli je z ní dokonalá zlatonosná slepice, kterou práce baví a nóblhóch členy klubu šoustáků může přehazovat vidlemi. Jako správná hrdinka takových příběhů opomene nebrat drogy, ale jak nastoupí správnou cestu, všechno jde jak po másle. Absťák žádný, v lochu pohoda jazz, prostoduše loajální přátelé jí zůstanou, počestný job najednou není problém najít… Z nouze nectnost, cesta na dno a zase zpátky a na konci místo velkolepého spláchnutí slunečný den, mravní ponaučení a cena za statečnost, to všechno už jsme viděli stokrát a vydrželi bychom to i po sto jedné, jenže s tím se tvůrci nespokojili, a naservírovali divákům tak neúprosně dementní závěr s douškou „podle skutečné události“ (v jiném vesmíru), že to nemá obdoby. ()

Fanita odpad!

Možno som spravila chybu, keď som si pozrela najprv seriál a až potom zabrúsila k filmu, ale tento film bol tak strašne zlý, že sa mi od sklamania až plakať chcelo. Zlé herecké výkony, stupidné dialógy, nechutní ľudia, och, to bolo tak nechutne celé otrasne zlátané, že fakt neviem kde tí ľudia vzali toľko hviezd pre to. fuj. ()

ecceHOMMO

Neviem čo primelo ľudí hodnotiť Laskavý dotek tak pozitívne ( celkové hodnotenie v tejto chvíli: 65%). Mňa snímok níčím nezaujal, ničím neohúril, ...ja musím hodnotiť velice skrome: dve hviezdičky sú až až. ()

viperDavid

Ruku na srdce on je to spíš "béčkový" film a nebýt Jennifer Love tak by byl céčkový. Ono to ani není nic převratného, protože takovejch holek co se živí prostitucí a má doma manžílky je mraky a oni by taky mohli vyprávět kdo, kde a s kým. Na druhou stranu se toho hlavní postava zhostila báječně a nebýt těch hnusných umělých řas a příšerného make upu, bylo by to ještě lepší. ()

Pavlínka9

Nebudu si nic nalhávat ;) Jennifer Love Hewitt je kočka již od puberty a taky se na ni nemůžu vynadívat :D :D Tudíž ji tato role sedla jako ušitá ;) Dobrá ukázka toho, čeho je schopen člověk prvně pro svou rodinu a poté i jen pro peníze udělat ;) Nejsem si sice jista, zdali by manželky zareagovaly tímto způsobem, ale pátrat po tom nebudu :) Je to sice "americké drama", ale spíš bych to nazvala realitou :) Scény s Jennifer a Cybill jsou ve filmu nejlepší, zbytek je nuda :D ()

zdenny

Další film o lidských tragédiích zapříčiněných hospodářskou krizí začátku tohoto století. Film nám dává otázku, zda máme soudit ženu za to, že vydělává peníze profesí, kterou se člověk nemůže chlubit, proto, aby udržela svou rodinu existenčně nad vodou. Já osobně bych dočasnou roli prostitutky své ženě nikdy neodpustil. Zlomem v jejím příběhu je, že i když vydělala pro svou rodinu dost peněz, ve své profesi nadále pokračovala, protože chuť peněz je velice mocná. Nejsem žádný puritán, ale když už přistoupila na takovou práci – v důsledku vážné rodinné finanční situace -, měla vědět a uvědomit si, proč všechnu tu nečistotu absolvuje a najít si potom normální slušnou práci. Ale jak říkám, je to otázka veskrze individuální. ()

Autogram

Takýto kravinoidný príbeh som aj očakával, ale najhoršie bolo, že sa film berie celkom vážne ako dráma!? Nová americká životná filozofia honby za majetkom a tým boja proti kríze neváha servírovať a schvaľovať myšlienku, že na zabezpečenie veľkého domu s dvojitou garážou, nákladného pickupu, ktorý sa do tej garáže nezmestí, nepracujúceho manžela a kŕdľa detí s najrôznejšími požiadavkami, je celkom fajn a príjemné stať sa kurvičkou. Naviac celkom slobodne v nejakom malom meste, kde každý každého pozná. Zvyšok filmu nie je podstatný, asi len ako príprava na seriál. Nebyť sexi Jennifer, asi by sa to nedalo pozerať, akurát ma mrzí, že vlastne nič neukázala. Aj tak by som film neoznačil ako mládeží prístupný, hlavne pre to zvrátené posolstvo. ()

The Viper

Jennifer byla vždycky nádherná, tady už sice nevypadá jako ta roztomilá a věčně usměvavá kráska, ale zato jako parádní dračice. Takže už jen kvůli ní hodnotím i k mému překvapení velmi dobře. ()

Lukoboss

To byl zase výtvor toto! Jediným pozitivem je tam opravdu jen pohledná J. L. Hewitt, a to je pekelně málo. Ona je misska s absolutní pamětí a masérským certifikátem, on je nadějnej sportovec, kterej se ale bohužel zranil. A teď ta zápletka... on kvůli svýmu zranění nemůže dělat na stavbě, OK, to se dá ještě pochopit, ale přece může dělat cokoliv jinýho. Ne, on prostě bude doma naříkat, že nemá práci. Ona pronese větu, že "pěkný holky přece nemůžou být chudý" (což něco značí o její inteligenci), a tak se vydá hledat práci. Narazí hned v napoprvé na bordel, ale nehledá dál, i když se jí to nelíbí, prostě tam začne pracovat. WTF?!?! Začne tam ojíždět chlapy, pak si i zašňupe, vydělává tisíce dolarů, ale nikomu (ani jejímu manželovi) to nepřijde divný, že z obyč masážního salonu nosí takový prachy. No, pak se na to přijde, manžel se nasere, ona je na dně, jde sedět na měsíc (!!!), vrátí se, sama pro sebe si doma mele prohlášení jako např. "matka od dětí přece nemůže být v takovým domě sama" (uff, to bolí). Najednou ji navštíví manželky všech těch hlapů z okolí, který ojela, ale nejdou jí vynadat nebo tak, ony se jdou zeptat, co mají dělat, aby jim to v manželsví zase fungovalo. To jako vážně? Po závislosti na koksu jinak ani vidu, ani slechu... no logika nikde. Zdejšímu hodnocení vůbec nerozumím. ()

mira007

Tenhle film jsem si stáhl na základě ukázky v televizi a zajímavému tématu snad podle skutečnosti. Začátek jako drama s prvky komedie by i šlo, ale zase z toho vyleze taková americká naivnost až hanba. Zbožňuji když amíci točí cosi o sexu nebo prostituci tak neukážou ani bradavku, aby náhodou nikoho nepohoršili - ne že bych po tom vyloženě toužil, ale snižuje to autenticitu a uvěřitelnost obzvláště u takového nosného tématu. ()

aLPaC

Ten potenciál byl obrovský, bohužel ale zůstal naprosto nevyužit. Hodně za to určitě může střih. Nevím, kolik materiálu se do filmu nakonec nedostalo, ale řada věcí, například problémy s kokainem, psychické vyrovnávání se s novou profesí, rodinné problémy či soud začnou a skončí strašně brzy a působí tak dost povrchně a hlavně zanedbatelně. Je to zkrátka strašně uspěchané, bez výraznějších emocionálních momentů. Mrzí mě, že to musím říct, ale nepomáhá tomu ani Jennifer Love Hewitt, která je sice stále krásná, ale herecky moc nezáří. Přitom vzít to do ruky nějaká lepší herečka typu například Charlize Theron, prodloužit film alespoň o dvacet minut a změnit to na kino film, jsem přesvědčen, že by to byl adept minimálně na oscarové nominace. ()