Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie

První oficiální film z universa Warhammer 40k pojednává o mladém Proteovi, který se chystá na svou první misi, coby člen věhlasné kapituly Hvězdné pěchoty, Ultramaríny. Se svou jednotkou přistávají na planetě Mithron, aby zkontrolovali Imperiální svatyni, odkud se jim místo celé posádky hlásí pouze nouzový signál majáku. Brzy po přistání zjišťují, že jejich podezření bylo opodstatněné a opravdu mají co dočinění se zhoubnými silami Chaosu... (Crowen)

Yancl

Nevím, zda vůbec existuje žánrově podobný filmek, který tak dokonale připomíná intro/outro ze hry. Nejsou to sice žádné detailní orgie alá Pixar, ale designová práce je zde pořešena minimálně slušně. Warhammer jsem nehrál, tudíž se dějově moc nechytám a i když jde o velmi jednoduché vyprávění, je divák vhozen do rozběhnutého kolotoče, což je zřejmě i největší kámen úrazu. Děj je tedy velmi přímočarý, což by se ale dalo považovat i za kladnou stránku. Ale akce tam je, tvrďácké hlášky také a do toho i nějaký ten démon, tudíž je o zábavu vcelku postaráno. [63%] ()

Fionor

Nevadil by ani tak dětinsky prostý a předvídatelný děj, ale čeho je moc, toho je příliš. Prakticky všichni hrdinové vypadají identicky, bez ohledu na drobné rozdíly ve zdobení zbroje (teprve ke konci jsem je začal rozlišovat alespoň po hlase a to jen díky tomu, že většina těch, kteří se mi pletli, rychle zemřela), animace je zastaralá a střihová skladba mě opakovaně uváděla do katalepsie (proč animátoři nevyužili toho, že nejsou omezení standardními úhly kamery a mohou střihnou opravdu cool akci?). Zkrátka, po filmařské stránce propadák, který si rozhodně nezasloužil takovou stopáž... Ale rozhodně bych byl rád za profesionálnější pokračování s větším rozpočtem a silnějším scénářem - W40k si to zaslouží. ()

darkreider

Bežný deň člena Ultramarines: Ráno vstane, naleští zbroj, požehná munícii, a s ochranou od samotného cisára ide rúbať bezvercov. K tomu mu dopomáhaj poriadny kvér v jednej ruke a motorová píla v druhej. Animácia nie je nijak prepychová a aj tá fyzika pohybu je miestami mimo, ale stále by to šlo na štyri. No keď na konci do démona nasypú tri zásobníky a jeho to decentne "pošimrá", ale rana hrdzavou helmou ho skolí na zem(!!!), tak za to chlapi, za to štyri nebudú! ()

Blondy.

Fanda Warhammeru zrovna moc nejsem vždy to šlo tak nějak mimo mě ale co se filmu týká ten jsem si nemohl nechat ujít. Nebudu se tu moc rozepisovat zkrátka a prostě děj vyborný bavil mě po celých 70min i zápletka se najde ale na rok 2010 je grafické provedení poněkud mimo. To u mě Warhammer sráží hrozně dolů jinak by to byla pecka teď jen pekný průměr. ()

Drom

Je celkem škoda, že tohle dnes již obstarožně animované vyprávění o tom, kterak ultramariňácký bukvice jdou po nedělní modlitbě na výlet ke zřícenině na kopci, nemá poloviční stopáž. Zejména první třetina filmu je totiž zbytečně zdlouhavá, i když se snaží nastínit pravověrnost jednotlivých bouchačů. Když pak ale člověk vidí, jak pořád někam jdou a nesou si posvátnou plácačku, chybí už jen aby si zpívali: Jdeme dál, směle dál za sokolským praporem... Ale všechno dobré jednou končí, takže se nakonec dočkáme i nějaké té řežby chaosácké chátry a prašivých kacířů. Což se sice kvůli nízkému rozpočtu mnohdy zvrtne v zběsilé hromadné střílení z místa, skoro jak na herní desce, ale zas ponesou domů o tunu nábojů v baťohu míň. Po perné bojovce se pak naše prořídlá parta víc-než-jen kamarádů vrací do svého zrestituovaného létajícího kostela. Aniž tuší, že (pozor, prudké překvapení) na palubě je vetřelec. Naštěstí, jako každou delikátní a jemnou práci, vše vyřeší kladivo, a tak si po perném dnu plném krvavých vražd odpadlíků mohou vzájemně naleštit motorovkové meče. Bohužel je mají ale jen průměrné. ()

Lorge

Hodnocení možná trošku nadsazené, ale nemůžu si pomoct. Tak dlouho jsem čekal na W 40 000 že nemůžu tenhle povedený snímek hodnotit jinak. Sice jej trochu sráží lehce podprůměrná animace, ale to se dá překousnout :-) ()

Tamten

Od filmu jsem očekával pouze brutální jatka s trochou atmosféry warhammeru. A byl jsem velmi mile překvapen, co všechno se do tohoto relativně krátkého filmu vešlo. Ano, byla tam jatka, ale zdaleka ne tak rozsáhlá, jak jsem očekával. Naopak atmosféry tam bylo požehnaně, obvzláště začátek výsadku na planetu je skvělý kus, který pěkně napne nervy. A navíc lze film brát i jako pěkné seznámení se světem warhammeru pro ty, kteří s ním dříve nepřišli do kontaktu. ()

Sykon

Svět Warhammeru bohužel neznám, a tady nějaké hlubší propojení s tímto univerzem scházelo. Jinak se totiž jedná v podstatě jen o tuctový film o elitním komandu likvidovaném nepřítelem. V případě tohoto animáku ještě musím srazit jednu hvězdičku za hroznou animaci postav. Chápu, že například co se týče účesů postav, 9 z 10 profi vojáků doporučuje ježka (ten desátý hlasoval pro holou hlavu), ale popravdě řečeno, tady jsem neměl prakticky žádnou možnost od sebe jednotlivé postavy rozeznat. Kromě zmíněných účesů měli všichni prakticky stejné rysy tváří a téměř stejné brnění. Ve finále jsem tak poznával jen medika v bílém a kapitána s mečem. Ale není to tak zlé, být tohle hrané nebo lépe rozhýbané, myslím že by to mohl být čistý průměr. ()

Aleix

Jako fanda Warhammeru tak davam 50% jinak nic moc , začátek a výsadek ,vcelku dobrý , ale pak už docela takové nepropracované , ale klobouk dolů , že se někdo pustil do režírování těchto už ve světě fantasy známých příběhů. ()

Braveheart94

Hodně lidí tento film hodnotí a přitom nemají vůbec ponětí, o čem vlastně je. Vidí zastaralou animaci a nějaké zfanatizované týpky, jenž slouží císaři, který se ve filmu vůbec neobjeví (někdo už psal proč) a démona (také o něm lze už najít pěkný komentář), který jakoby si odskočil z jiného filmu. To celé ještě podtrhuje domněnka, že film je natočen podle PC hry a podprůměrné hodnocení je na světě. OMYL. Celé to začalo stolní hrou, v niž se svou armádou, kterou si musíte sami nabarvit, svádíte bitvy na velkých herních stolech s různým terénem. Podle tohotu fenoménu se poté začaly psát knihy a byly vytvořeny hry Warhammer 40k: Dawn of War a W40k: DoW2. A nyní i tento film, který se mi velmi líbil. Uznávám, že měl nějaké malé mouchy, ale abych alespoň trochu vybalancoval hodnocení uživalů neznalých světa Warhammeru 40k dávám 5*. Ocenil jsem zajména dabing, ten stál opravdu za to. WE MARCH FOR MACRAGGE. AND WE SHALL KNOW NO FEAR. ()

kaspar

Škoda, že je to jen takové nahlédnutí, nebo spíš nakouknutí do světa W40k (který se mi líbí svojím netradičním laděním dystopické sci-fi). Kdyby se objevil filmeček o Horově herezi, tak by mě asi polilo blaho. I tak to ale ujde - některé pasáže jsou trochu prvoplánové, některé patetické, ale jako první takový "filmový" pokus to beru. Pro nezasvěcené: "ze zkumavky" - jo, to by docela sedělo. "Objevit Císař" - ne, to by nešlo, protože v době příběhu je císař už jen uměle udržovaný "android". ()

Doomer

Hodnotim jako animak tudiz mirneji, pro fanousky sveta Warhammeru proste povinost, chvilemi sem myslel ze zacne pripominat hvezdnou pechotu ale pak se to vyvunulo v neco jineho, jednoducheho akcniho a docela zabavneho. Tesim se na dobu kdy dobry animaci vyzenou hollywoodske predrazene herce ()

dwbmb

Film rozhodně není pro široké publikum, ale pouze pro fanoušky Warhammeru. Laciné CGI jako u videoher z devadesátek, objektivně nic moc zábava. Pro nás ostatní, Space Marines, je to srdcová záležitost :) ()

stephano

Nedotčen hrou musim uznat, že se mi ten příběh docela líbil. Ale srala me odporná animace postav, kdy místama sem si řikal jestli tam nedávaj opravdu záběry z hry. Na dnešní dobu dost slabá animace. Pokud tomu někdo dá šanci tak je to docela pěkná pohádka. ()

.Zmolda.

Tak tenhle filmek ocení pouze fanoušci Warhammeru 40k a to ještě nevím, jestli i ti nejortodoxnější :). Nikdo se nezdržuje vysvětlováním co, kdo, kde, jak nebo proč...pokud nevíte, o co se ve světě Warhammeru 40k jedná, nemáte šanci. Na filmu se podepisuje poměrně výrazně fakt, že za snímkem nestojí žádná velká hollywoodská produkce, ale menší britské studio. Na jednu stranu jsem za to rád, protože Games Workshop si udržel dohled nad produkcí snímku. Na druhou stranu bych si ale uměl představit mnohem dražší a megalomanštější film, kde by na vás v kině hodinu a půl tekly potoky krve. Takhle se jedná spíš o komorněji laděný snímek, který vyniká především svojí perfektně temnou atmosférou. Ze zřejmých důvodů se většina filmu odehrává v mlze nebo ve tmě, nicméně co bylo ušetřeno na prostředí, bylo dostatečnou měrou zužitkováno na samotných Ultramarinech. Dabing je perfektní, hlasy sedí jak prdel na hrnec. Všehovšudy se jedná o více než důstojné zfilmování příběhu ze světa War 40k. ()

Bartex

Vzhledem k tomu, že Warhammer jsem hrál asi 2 hodiny, tak pro mě byl film po celou stopáž naprosto vzdálený. Nemohla se jejich "pouť mlhou" zkrátit o 5 minut a místo těchto 5 minut bleskově projet stručně historii, kdo je císař, jak ho dosadili, jaké měl zásluhy, nad čím zvítězili - bojují - proč bojují - chtějí bojovat - kdo je druhá strana bla bla bla. A já jakožto "Warhammer nováček" bych to opravdu ocenil a vsadím se, že hordy lidí se mnou. ()

Mykhaluu

Kdysi jsem četl hodně sci - fi a fantasy... Z Warhammer 40,000 jsem četl jen čtyři knihy, ktere se odehrávají u kapituly Hvězdných vlků. Tak jsem ze zvědavosti zkusil Ultramarines - a v podstatě to nešlo zfilmovat - s ohledem na svět Warhammeru 40,000 - o moc lépe! Takže příjemná spokojenost! Žádné mainstreamové fantasy pro celou rodinu! Místy hopkavé (jediná výtka za hopsání - ale s ohledem na nereálná brnění, za to nemůžou snad ani filmaři), ale jinak pořádné sousto pro hladové fanoušky!:) ()