Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie

První oficiální film z universa Warhammer 40k pojednává o mladém Proteovi, který se chystá na svou první misi, coby člen věhlasné kapituly Hvězdné pěchoty, Ultramaríny. Se svou jednotkou přistávají na planetě Mithron, aby zkontrolovali Imperiální svatyni, odkud se jim místo celé posádky hlásí pouze nouzový signál majáku. Brzy po přistání zjišťují, že jejich podezření bylo opodstatněné a opravdu mají co dočinění se zhoubnými silami Chaosu... (Crowen)

MrD

Opravdová lahůdka pro milovníky vesmírných sci fi plných boje vojáků s démony........ Takže nic pro mně. ()

Big Daddy

Napínavý animák s výbornou atmosférou a přímočarým tahem na branku. Jednoduchá, ale tím víc přehledná zápletka je spíše výhodou. Technická kvalita zpracování sice nesoupeří s animáky od Pixaru, ale není velkým trnem v patě. ()

miromir

Pulku filmu nekam jdou pak strilej a umiraj,boje jsou odflaknute a postavy bez duse ponevac jsem ale fanda hry musim dat alespon 2* ()

Pickardino

Prestoze je to tak trochu oproti memu naturelu, pro militaristickou sci-fi jsem vzdycky mel slabost. Ta pravdepodobne podminila samotny fakt, ze jsem to vubec dohledel, protoze jinak tento "film" nijak zvlast nefunguje. Macho exoskelety, veelikee bouchacky, jakysi kodex cti drceny skrze stisknutou hranatou celist a fantasy opar halici jak motivy a prostredky "nasich", tak zlo nepritele. Ale proc ne, jednou za cas. ()

turboviking

Animák ze světa Warhammer 40K, kdy naše budoucnost nevypadá nijak slibně, lidstvo musí odrážet útoky na všech frontách. Šampióni lidstva, space marines, the Emperors finest. Jenže teď k samotnému filmu. Ono nelze říci že by to bylo špatné, ale od filmu ze světa WH 40K jsem čekal něco víc. Místy je to opravdu dosti pomalé, zdlouhavé - vždyť půlku filmu tam jenom chodí. A také mi tam trochu chyběly fanatické hlášky typu: for the emperor, charge ! ()

Malcolm337

jakožto fandu Warhammeru mě tenhle snímek absolutně neoslovil a grafika na tenhle rok je hodně špatná ono celkově tento film je spíš taková undergroundová záležitost, bodle mého dojmu ()

Tozmi

Těšil sem se na pořádný biják s Ultramariňáky a místo toho sem dostal film v podobě adventury -_-. Do půlky filmu se nic neděje, je klid a nuda. Od půlky sice zábavnější forma ale místy je to prostě nudný film ale pár scén je tam příjemných. 3/5 Hvězdiček, hodnocení mé! ()

Raziel811

Svěží vítr mezi animáky. Sice slabší technologicky, ale atmosféra temna, stylizace a příběh to plně vynahrazují. Kéž by podobných projektů bylo více a nejen barevně přeplácané Pixarovky atd. Je sice pravda, že takové kousky nekumulují miliony zisku, ale jít rovnou na Direct-to-DVD, najde to pravděpodobně velkou fan základnu. ()

terordemon

"I fear no evil, i fear no death, because Emperor will protect me." ... To som sa tešil, že konečne film z drsného univerza Warhammer 40,000. A ono to ma dosť hnusnú animáciu. Chápem že to má 4 roky ale niektoré zábery a pohyby postáv boli hrozné. Príbeh je predvídateľný a jeho koniec musí každý kto trochu pozná dané univerzum uhádnuť po pol hodine. Pozitívne je že sa to pekne drží všetkých reálií Warhammeru. Takže lebky, sväté realikvie, rotomeče, plameňomety, heavy boltre, obrovské brnenia, neochvejná viera v cisára a nenávisť k heretikom, kopa krvy a odseknutých hláv a všetkého ostatné čo tam má byť. Občas zamrzia nudné hluché miesta ale keď dôjde na akciu tak je veľmi fajnová. Scéna obrany evakuačnej zóny je jednoznačne najlepšia z celého filmu. ()

Sashmen13

Ach jo, tak úžasnej svět a tohle je to nejlepší co s tím udělaj. Snad někdy dostanem proper warhammer 40 K filmovej expirience. Tohle nešlo, ani bolter náboje nemají správně. Tady není pomoc. Fucking heresy... Abneta mám velmi rád, ale člověk musí být tvrdej. ()

hrafnain

Tenhle film nám pustil kamarád na večírku v rámci animovanejch filmů ::: Pravda, žádný Sundance se nekonalo, ale prostě potěšilo, přestože jsme tuhle herní éru už nestihli ::: A musím říct, že i tak velká paráda, neni co řešit, jde se do řeže! ::: Estetika figurkovejch herních adaptací? ::: No jo! ::: Je to zkrátka akční film pro kluky, byť sebevětší duševní dědky ::: A kdo tvrdí, že ne, tak je nenapravitelnej hipík a potají si doma hraje s barbínama! :D ()

luhla

Dokoukal jsem to, docela bavilo. Zatím asi jediný, takže nejlepší film ze světa Warhammeru. Celkový dojem hodně sráží amatérské chování nejelitnější vojenské jednotky lidstva. Je velká škoda, že si tvůrci nezaplatili nějakého (ex)vojáka, který by jim vysvětlil, že je hloupost, aby medik chodil v čele jednotky s vlajkonošem, aby všichni členové jednotky koukali při přesunu stejným směrem, aby nastupování do transportéru připomínalo frontu na autobus bez jakéhokoliv krytí a spoustu dalších věcí, které vidí i kripl s modrou knížkou. Na to, jak festovně vypadalo to jejich brnění, jsem byl dost v rozpacích z toho, že nezastavilo snad ani jednu střelu - co je trefilo, to prošlo skrz. ()

Zofan

Každý mele paté přes deváté o PC hrách, ale jen pár tu ví, že W40k má dlouhou tradici hlavně mimo PC. A jestli je závěrečný démon podobný Diablovi... já bych řekl, že Diablo (1996) je podobný démonovi z W40k (1987). Příběh dost zaostává, ale alespoň trochu znalý člověk musí leccos odpustit. Vždyť nemusí pršet, hlavně když kape. 70% ()

Crtcus

Popravdě jsem čekal něco mnohem temnější, vůbec z toho nebyla cítit ta beznaděj, jako z knížek... Akční stránku bych taky rád viděl mnohem propracovanější - to hopkání postaviček bylo často spíše úsměvné. ()

dogzila

Križiacka vojna proti zlu v roku 40000! Tak to môžem :) 10 prikázaní ak si to chceš užiť. Neporovnávam s predlohami, nehladám hlboký zmyseľ, neriešim grafiku, nepožadujem superpríbeh, nesmiem byť bigotný, proste si to užívam, atď :)))))))))))) lebo dobro zvíťazí !!! ()

redme

Dlouho jsem váhal s koukáním, ale nakonec nelituju. Pro fandy Warhammeru určitě super. Já dávám 4* za dobrou akci a rád se mrknu na případné pokračování. ()

Fujin

I přesto že jsem Warhammer hrál, mě tenhle pokus neohromil. Náznak budování atmosféry se tu rodí, jenže příběhu je tu jako v jedné jediné misi z celé hry. Grafické zpracování je příjemné, ale animace je na rok 2010 odporná (nehodnotím to samosebou, jako homemade) a odpovídá chvílemi animaci z videí hry o pár let starší (2006 - warhammer 40k : Dawn of war), nu možná ji ta stará i předčí. Kdo nenzná W40k, tak u toho pojde nezájmem a nudou. 2* Jen a pouze za ty herně provařené hlášky, ty jsou to nejlepší, co Vám může Ultramarines nabídnout. "We march from Macragge...and we shall know no fear!!" ()

MIK27

První kousek ze světa Warhammeru - výboně. Škoda, že je pohled zaměřen zrovna na tyhle fanatiky co uctívají lidské ostatky v podobě falešného Císaře - SM,Ultramarines :) ()