Replay

Krátkometrážní / Animovaný / Drama
Francie, 2009, 9 min

Postapokalyptický svět, matka s malým synkem, opuštěné město v krajině, do které dítě nesmí vkročit. Jednoho dne se však na "čerstvý" vzduch odváží. (Sfinkter)

dan4815

Hned bych chtěl úvodem říci, že po vizuální stránce to šlo mimo mě. Což o to, hlavní je přece myšlenka, která mě také zrovna nepohltila a nedonutila se nad smyslem přežívání v postapo zamyslet. Ale chápu, bylo nám azbukou nejspíše sděleno, že Rusko obsadilo širé okolí a svým agresivním chováním došlo tak daleko, že vyhladilo kdo ví kolik procent lidstva. A zde nastala otázka - žít a zemřít, či jenom přežívat? To je asi celé, co nám chtěl tento snímek říci, asi na to nejsem dostatečně sjetý, nebo můj mozek nedisponuje dostatečným množstvím neuronů k pochopení tohoto uměleckého díla. ()

RomeroIsGod

Animák z postapokalyptickýho světa, kde nás zřejmě Rusové (azbuka na cedulích) pomocí atomovek vyhladili. Klučík uteče mámě z malýho vaultu, kde žijou, a představuje si, jak svět asi vypadal. Vcelku jednoduchý, nic hlubokomyslnýho, ale přesto sympatický. 70% ()

rexino

Príbeh chlapca žijúceho asi v povojnovom období ktorému chýba minulosť. 9 minútoví film so smutným koncom a ešte silnejšou myšlienkou dokázal osloviť aj mňa. 90% ()

bangee

Trochu Fallout...Začátek a konec super, prostředek taková výplň. Jinak grafika slabší, ale k atmosféře sedí... ()

VerenaLord

Zajímavě pojatý příběh, kdy přeživší chlapec smutní po společnosti až nakonec propadne vizi a vrhne se vstříc smrti. Velice pochmurné, přesto nutí člověka přemýšlet. ()

Hellknight12

Replay je francúzsky animovaný projekt. Dej sa odohráva v postapokaliptickom svete. Je to príbeh chlapca s jeho asi mamy. Počas 9 min sa okrem mien nedozvieme dokopy nič. Ak by z toho bol celovečerný film tak by sa dalo viac vymyslieť ale hlavne by sme sa aj viac dozvedeli. Celkovo musím uznať, že tu máme celkom slušnú animáciu. Jediná vec, ktorá ma mrzí je, že to nieje spracované ako celovečerný film. Pekný krátkometrážny film, ktorý môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()