Primal

Austrálie, 2010, 80 min

Příběh se odehrává ve vnitrozemí Austrálie, kde Anja (Zoe Tuckwell-Smith) a její přátelé, následují mladého studenta antropologie, Daceho (Wil Traval), který se snaží vypátrat 12.000 let staré kreslené obrazce. Vše vypadalo jako poklidný průzkumný výlet, než se Mel (Krew Boylan) rozhodla nahá okoupat v nedaleké kaluži stojaté vody. Dříve nadšená skupinka přátel, tak musí náhle bojovat o své přežití. Boj, který jim odkrývá tváří v tvář pradávné zlo, obydlující nedalekou horu. (mosnak)

Knor

Snaha tu byla, ale na mě to nefungovalo. Ta blonďatá skřehotající svině byla k smíchu a postavy mě spíš srali. Nedá se upřít svižný tempo a sympatický chuťovky. Slabší průměr. ()

zly.dvojce

Teda já se ku.evsky bavil. Začátek s trošku agresivnějším králičkem a všežravým hmyzem plynule přechází v akci s evolučně vyvinutějšími "kolozubkami" a pak už to jen graduje vstříc světlým zítřkům z díry ven. Jo a nejlepší dání slova cunt do souvislosti, jaký jsem kdy viděl :-) ()

soviczka odpad!

A to jako vážně měl být horor? Mnohem víc se bojím, když jdu v noci domů ze zastávky MHD... Ze začátku jsem se alespoň sem tam zasmála (i když tak si reakce diváků tvůrci pravděpodobně nepředstavovali...), ale s přibývajícím časem už byl film jen nudný, otravný a hlavně neskutečně hloupý. Parta australských pitomců, která se ani nepozastaví nad zmutovaným králíkem, si přímo říká o brutální vyvraždění. Místo toho jsme svědky několika trapných útoků zubaté bloncky, naprosto neuvěřitelných dialogů, dost neodborně provedeného císařského řezu a hodně podivného pokusu o znásilnění horou želatiny... WTF??? ()

Cechyno4

Primal většina hororových fandů určitě zařadí do nadprůměru v hororovém žánru. A já nebudu výjimka. Po dlouhé době jsem zase viděl horor, který za něco stál. I když potom co jsem za poslední dobu viděl, to nebyl až takový problém. Velice příjemně na mě působila australská příroda. Režisér se nebál trochu drsnějších a detailnějších scén. A tak můžeme sledovat skoro z první ruky trhání lidského masa atd. Co podle mě osobně mohlo být lepší byla určitě atmosféra. V takovém prostředí se z toho dalo vysekat určitě více. A v jednom z posledních záběrů mě zklamalo i ztvárnění jakési příšery v jeskyni. Působila až komicky. Ale suma sumárum můžu Primal doporučit ! ()

djbarrel

No teda. Parta lidí vyrazí obhlédnou nějaký ty jeskynní malby, kempovat a užít si nějaký ten sex. Jenže v jezírku u kempu je divná voda co dělá z lidí žravý zvířátka. Ale ty se nesmí zabíjet, ty musíme chránit a proto všichni umřou. Teda skoro všichni ... Děj je samý klišé, žádná atmosféra a většina charaktery jsou tak blbý, že jsem se modlil kdo z nich zhebne dřív. Ale dalo se na to shlédnout bez poškození mozku. 43 % ()

Charvy.666

No,co na to rict?Skvely gore efekty,namet aobsazeni taky v poho ale uz dlouho mne tak nesr*lo nelogicky chovani nekterejch(vlastne vsech) postav.Scena hledani macety v aute mne vylozene vytocila...Jinak slusna oddychovka na sychrave odpoledne.Ty 4 * za gore,ktery bylo fakt pekne provedeny... ()

DonBraso odpad!

Už jsem neměl sílu na tento skvost a na dvakrát jsem to dokoukal s poslední půl hodinou v rytmu přetáčení a udělal jsem dobře,protože jedna chyba byla už tohle vůbec pouštět.Tak začátek není blbý a je tam všechno co má být,parta budižkničemů si vyjede do lesa a uvidí tam malby,který neviděl celý vesmír,tak je potřeba zůstat,protože voda má lečivý účinky:) No a tím spadla opona,protože všechno jde totálně do kýblu s hovnem leda,protože uječená zubatka a její digátlní triky a skoky jak když skáče skokan do dálky mě možná ještě nevytrhli z pantoflí,ale to krákání a běhání jak při jizerský padesátce bez sněhu mě trhalo mandle mezi stehna.Co je mi do toho,že je to skoro ameterský film,je jedno jak jsi ho označim,protože je to hnuj,kdy nevim,čeho se měl vůbec člověk bát,když to spíše vypadalo jako parodie na zubní kámen.Chování postav a ten konec to je teprve silná káva,to by jeden neřekl,že vlastně nejdřív musí vejít do jeskyně,kde už čeká digitální zlosyn(největší fail boss co znám) a pak se vrhnu na tu uječenou dilinku,kterou zdárně nechám kamínkem v poloze mrtvý :D.No nic,půjdu o les dál :) ()

elanista1

Pravda, navonok to vyzerá že z rozpočtu šlo na triky tak 1 000 dolárov, ale to nevadí, triky nie sú podstatné. Nebavilo ma to proste, strašidelné to nie je, párkrát niekto niekoho zareže, sem- tam sa vyskytne aj nejaká dobrá atmosféra, ale väčšinou sa len beznádejne naháňajú v lese. Jednoznačne mi chýba výraznejšie zlo, zombíci sú už za zenitom. ()

MFZB

Zase raz jeden z tých krvavejších filmíkov, ale to je asi tak všetko, žeby ma nejak zaujal, tak to teda nie. Prakticky príbeh je jednoduchý, ale strašne mi to príde také nejaké vymyslené, čo nemá s realitou nič spoločné, akože boli vo filme ľakačky a podobne, to bolo fajn, ale čo z toho, keď ten film dostatočne nezaujme a čím ďalej film plynul, tým sa mi to zdala väčšia kravina a ku koncu to už bola fakt sprostosť. Mám rád horory podobného zamerania, ale toto mi až tak veľmi nesadlo. Tentokrát sa celkom stotožňujem s tunajším hodnotením... ()

kalysta

Vcelku vydařený béčko, což znamená, že nudit se nebudete, jsou tam hezký holky, postav postupně ubývá, triky nejsou úplně špatný, atmosféra jen místy polevuje. A že hrdinové chovají nelogicky? No chtěl bych vidět vaši logiku, kdyby se vám roštěnka změnila v něco hrozného ( tím nemyslím po svatbě ), taky byste asi doufali, že to přejde. A zabít kamaráda kapesním nožem? To by se mi taky moc nectělo. SLušné, ale ty 4* dost nadhodnocují. ()

Carnosaurus

Je až s podivem, jak se tvůrcům tohoto snímku daří každou chvíli zabíjet a ničit atmosféru, kterou tak pracně budovali. V několika chvílích se jim opravdu daří a jedna scéna se dá dokonce označit za kulervoucí, jen je škoda, že každý skvělý nápad zadupou do země něčím naprosto směšným a debilním. Na co film dojíždí nejvíc, jsou srandovní triky a celková přeplácanost některých scén (ta akční scéna, která by se hodila spíše do Matrixu). Postavy jsou těžko uvěřitelné, což je u podobných snímků jedno, ale tady už je to trochu over the top a jen to podráží nohy atmosféře, která tu je a chvílemi pořádně hustá. Tvůrci se ji však snaží všemi silami rozfoukat do ztracena a to se jim nakonec i podaří. ()

libca100

když odmyslím druhou polovinu, která nepříjemně zapáchala vetřelcem a ruinama a kdy se neschopná klaustrofobní pipka náhle proměnila ve vraždící pomstychtivé monstrum a zničehonic lehce zamordovala všechny ty zlé ošklivé věci...docela dobrej kousek :-) možná proto, že jsem od toho moc nečekala, jsem byla docela mile překvapena kamerou, prostředím, uvěřitelnými hereckými výkony, námětem,....ale jak říkám, od druhé poloviny jako by došly myšlenky i peníze na honoráře, na efekty,...i když jsem z toho rozpačitá, film je to koukatelný a tři hvězdy si snad zaslouží... a na Austrálii vlastně fakt HODNĚ dobrý ;-) ()

jopal

Krasny priklad, ako par blbych a do nebavolajucich nezmyslov dokaze dokazit inac vcelku dobry film... Ale par veci je tam, pre ktore som rad, ze som to pozrel. ()

Easykill

"Musíme jí zabít." "Budu předstírat, že jsi to právě neřekl." "Srovnej si to ku*va v hlavě chade!" " Ne! Neberu žádný z tvých psycho keců o přežití!" "Zabila warrena, ku*va!" "Je nemocná." " Ona ho teď žere!" "Potřebuje pomoc." Stupidní, pětikorunový, velice komediální snímek. Jako komedie to funguje skvěle, jako horor nikoli. Ale abych nepřeháněl, pár světlých momentů to samozřejmě má a občas to vytasí I celkem povedený gore. ()

GIANNIS

Tak tohle bylo zklamání.Začátek vypadal slibně,ale pak to šlo od desíti k pěti.Herecké výkony,slabé a triky,ty byly ještě horší.A navíc opravdu nuda,několikrát jsem to chtěl vypnout. ()