Primal

Austrálie, 2010, 80 min

Příběh se odehrává ve vnitrozemí Austrálie, kde Anja (Zoe Tuckwell-Smith) a její přátelé, následují mladého studenta antropologie, Daceho (Wil Traval), který se snaží vypátrat 12.000 let staré kreslené obrazce. Vše vypadalo jako poklidný průzkumný výlet, než se Mel (Krew Boylan) rozhodla nahá okoupat v nedaleké kaluži stojaté vody. Dříve nadšená skupinka přátel, tak musí náhle bojovat o své přežití. Boj, který jim odkrývá tváří v tvář pradávné zlo, obydlující nedalekou horu. (mosnak)

ghatos

Legrace to byla velká. Skákání, plyšový medvídek, přítel od zubatky, boj se žížalou nebo žárlivá bitka :) :) . Za (ne)chtěný? humor dávám jednu hvězdu. 23%. Výborný komentář: Ruut ()

KASUGI

Nemastný neslaný horor, který se sice v závěru omastí a osolí, bohužel ale k mínusu. Finále je totiž debilní jak obsahově, tak i formou digitálních triků. ()

headcrab

Bože, tohle byla hrůza neskutečná! Dialogy naprosto otřesný, rádoby cool kamera, příběh už jednodušší asi ani být nemůže, a scénář plnej nehorázných hovadin! Nemá cenu k téhle ptákovině psát víc, jednak je to ztráta času, a zadruhé už to krásně shrnul topi. Já bych k tomu jenom ještě přidal scénu "draw straws" aka "tahání stébel", to už jsem se skoro začal smát nahlas :). 1* jenom za to celkem ucházející gore, ale možná to časem v odpadu stejně skončí. Nikdy víc tuhle srágoru... ()

Avari.73

Taškařice, co si hraje na horor. Upřímně? Každé postavě jsem tam přál bolestivou smrt. Dementní postavy jedna vedle druhé a ten závěr v tunelu snad tvůrci nemohli myslet vážně. ()

zolo23

Kvalitatívne film nieje na tie 3 hviezdy, ale dávam ich preto, že som sa ani minútku nenudil. Celé to ma rýchly spád, čas na zoznamovanie s hlavnými hrdinami neostáva čo je aj k dobru veci a v takomto žánri respektíve nepodstatné. Celé mi to pripomínalo (o triedu lepší) CABIN FEVER s tým rozdielom, že nakazení nezačínali "poľovať" na svojich kamarátov. Jedna vec ma ale vie vždy nasrať. Vždy sa nájde nejaký chuj ktorý aj keď vie, že jeho frajerka je nakazená snaží sa jej za každú cenu pomôcť. Byť moja frajerka nakazená, zoberiem mačetu a useknem jej hlavu ani nemrkne...láska neláska je to tak. Čítať to snáď nebude:) Záver filmu ultradementný ,doslova smiešny a viacerým pokazí celkom "dobrý" dojem z celého filmu. ()

jefff

Tak zpočátku jsem byl nadšený. Super prostředí, nápad, zajímavá gradace. Pak se to zvrtlo a Primal se stal jedním z těch nejnudnějších hororů, které jsem za poslední dobu viděl. Dokoukat poslední cca půl hodinku byl výkon téměř nadlidský. Škoda, potenciál byl někde jinde. ()

Šakalík

Přestože je námět filmu poněkud uvalený a po technické stránce se to dalo asi zpracovat lépe, celkově se mi tenhle australský horůrek docela líbil. Není to sice bůhvíjaké veledílo, navíc jakmile se první holčina přemění v krvelačnou bestii, výborná atmosféra, kterou film zpočátku má, zamává na rozloučenou a zůstane jen jeden velký, uřvaný bordel. Přesto má tenhle snímek parametry slušného dynamického hororu, při kterém se divák rozhodně nenudí. Bohužel samotné finále v jeskyni mě svou béčkovostí dost zklamalo a – pozor SPOILER – do filmu zbytečně zavlečené nadpřirozené prvky v podobě jakési neznáme, chapadlovité entity jeskyni obývající mě vyloženě rozčílily. Ale úplná pointa mě naproti tomu rozesmála („Cunt!“ :-)), takže jsem ochoten tenhle výstřelek filmařům odpustit. Z postav mě nejvíce iritoval Chad, který mi neúnavnou snahou o záchranu své zubaté přítelkyně lezl vytrvale na nervy. Za zmínku stojí i scéna, ve které již nakažení Mel a Dace spolu divoce kopulují, ale když mezi ně vtrhne nakrknutý Chad, divák s otevřenou hubou zjistí, že přitom měli celou dobu natažené kalhoty. No, asi to v Austrálii dělají jinak. :-) ()

sedm.1

Parádní krvavá záležitost. Nebojím se celou tuhle jízdu dokonce označit až za kulervoucí nářez, neboť na první „šmrncovní“ scénu se nečeká příliš dlouho a od té doby pak film nabere takové obrátky, že nemohu nic jiného, než dát jednoznačně palec nahoru. A nastavené zběsilé tempo navíc vydrží až dokonce, partička pěti mladých přátel, obsazena vesměs sympatickými herci, si to tak mezi sebou rozdává bez oddechu na 120%, krev stříká, triky výborné, gore efektní, atmosféra, stejně jako prostředí australské divočiny, tu skvěle funguje, napětí je všudypřítomné, prostě mazec, který je sice možná dějově hodně jednoduchý, ale ta přímočarost tu má vážně sílu, údernost celého filmu mě doslova nadchla a už dlouho mě nějaký horor svým spádem tak nestrhl, jako právě neprávem téměř neznámý Primal. Pravdou pak sice je, že chování jednoho z mládenců mě stejně jako ostatní uživatele dost vytáčelo, na druhou stranu, bez těchto postav by to zas ale nebylo úplně ono a právě tento žánr je na nich navíc v podstatě postavený. Jinak ale nelze Primal vlastně co vytknout, jde o horor, který má naprosto vše a to na špičkové úrovni. ()

iXtr3m3

Trailery lákali síce na oveľa lepší film, ako sme nakoniec dostali, ale za peknú výpravu aj pekné efekty sa hanbiť nemusia. Akurát tá tuposť postáv mi už lezie na nervy. ()

matias32

PRIMAL je horor o nesympatickej bande tupých kreténov, ktorí sa rozhodli pokapať ako muchy a darí sa im to viac ako dobre. Ono nič iné Vám vlastne ani neostáva, keď sa ocitnete na druhej priečke v potravinovom reťazci a akosi u Vás absentuje pud sebazáchovy. ()

Teabag

Zajímavá variace na téma zombie (Nebo upírských? Ty bestie nejsou ani jedno.) hororů na trochu jiném principu. Zajímavá ale nepříliš fungující. Nebýt té předvídatelnosti, tak bych hodnotil lépe, ale vzhledem k tomu, že se už z první scény v tunelu dalo předpovědět, jak to dopadne (resp. v jakém pořadí se bude umírat :-), víc jak tři hvězdy to nebude. A když si vzpomenu na scénu ala znásilňující les v Dead Evil, tak Primal může být rád i za ně... ()

mosnak

Mohl to být super horor,nebýt toho debilního konce s masožravou jeskyní. To tvůrci poněkud nevychytali. Trapné závěrečné "triky" srazily film pod průměr! Bohužel ... za první hodinu filmu dávám 4 hvězdy,ale za ten konec ODPAD! Tím pádem... je to jasné :-( ()

tenebrae86

Vždy se rád podívám na podobný snímek. Jednoduchý horor s hezkou hrdinkou, mnoha povedenými scénami a pěkným gore. Ale samozřejmě taky se spoustou nedostatků, což však dokážu v takových případech tolerovat. Až na ten trochu digitální závěr mě Primal dobře pobavil . Dávám slušných 60%. ()

Illy

Klokanožrouti točí rozhodně nadprůměrné horory, tento však patří do té nižší části pomyslného žebříčku. Herci se snaží, atmosféra je slušná, jenže pak jakoby snímek nevěděl jestli bude komedie, nebo jen vážný horor a ke konci asi docházely love. Rozhodně to tak vypadají triky... Pro fanoušky žánru - 55% ()

Standic1

Docela milé překvapení musím říct. Jasně je to další z mnoha, ale většina z nich je nekoukatelných, ale tohle opravdu šlo. Primal je ve stylu Pádu do tmy, i když kvalitativně Primal samozřejmě zaostává. Takže co tu máme... partu lidí, která si udělá výlet, aby nafotili malby na stěnách jeskyně, přičemž hned po příjezdu se stane pár věcí, po kterých bych já dávno zdrhnul. Potom co se jedna z nich vykoupe v jezírku to s ní jde z kopce, horečka, krvácení, vypadají ji zuby a po nepříjemné noci je z ní zubatá krasavice, která nahání zbytek party, aby "nakrmila" jeskyni... nebo něco v jeskyni, za což strhávám body, protože to byl děs :). Nejvíce negativ obstarala nehorázná hloupost ostatních lidí v partě, za kterou bych je všechny profackoval, samozřejmě horory bez hloupých věcí nejdou, protože by jinak nic nedopadlo tak hrozně:), ale tady to byl extrém a strašně to kazí zážitek z filmu. I když herci stojí za prd a triky jsou občas hrozné, tak je to přes to všechno koukatelné a musím říct, že jsem se ani nenudil:) ()

Ronaldo79

Už počáteční scéna s indiánem mě upozornila, že by se nemuselo jednat o standardní podívanou. Taky se nejedná až na těch pár nelogických momentů. Jinak výborná atmosféra tvořená hlavně tím, že blondýnka se může objevit kdykoliv a kdekoliv je chvilkami elektrizující, ale pak přijde nějaká nelogičnost především od labilního kluka, nakažené holky, a mám chuť rozhryzat ovladač. I přes veškeré neduhy si za 4* stojím, protože mám pro takové nahánečky slabost. ()

Silviaxx

Tak s Primal-om to mám medzi 2-3*, ale nakoniec sa prikláňam k 3* vďaka tým pozitívnejším momentom. V tomto filme vôbec nejde o to, prečo sa niečo také stalo, ako z toho človeka dostať a ako tomu zabrániť. Sledujeme len konkrétnu situáciu niekoľkých priateľov a ich boj o život s niečím, čo doteraz neviem ako si mám vyložiť. Kým sme boli len pri nejakom "ochorení" z vody, ktoré menilo ľudí dajme tomu na nejakých ľudských šablozubých predchodcov, tak to bolo skvelé. Výborné masky, efekty, dostatok kvalitných, drsných scén - všetko, čo by si človek mohol priať. Následne však podstata celého filmu spočívala hlbšie, konkrétne v jaskyni - v tejto fáze som sa už film nesnažila chápať, iba ho sledovať, no to tiež nebola najlepšia voľba - v jaskyni už boli efekty príšerne umelé a počítačové, z našej hrdinky sa z ničoho nič stáva doslova Xena - zdá sa mi to tak trochu cez čiaru. Chvalabohu, že to bolo len pár posledných minút, ktoré mi síce narušili zásadne dojem, ale nie až tak, že by som film podhodnotila. ()

bozka10

Necakal som od toho absolútne nič,aj preto ma to prijemne prekvapilo,slušný krvák s obludkami s veľkými zubami a este väčším apetitom,tie efekty by som odpustil,vyvazila to atmosféra a prakticky žiadne hluché miesto.celkom zábavná jednohubka.Jedna postava musela byt zas tak retardovaná,že by som jej sám najradšej vykusol aortu. ()