Primal

Austrálie, 2010, 80 min

Příběh se odehrává ve vnitrozemí Austrálie, kde Anja (Zoe Tuckwell-Smith) a její přátelé, následují mladého studenta antropologie, Daceho (Wil Traval), který se snaží vypátrat 12.000 let staré kreslené obrazce. Vše vypadalo jako poklidný průzkumný výlet, než se Mel (Krew Boylan) rozhodla nahá okoupat v nedaleké kaluži stojaté vody. Dříve nadšená skupinka přátel, tak musí náhle bojovat o své přežití. Boj, který jim odkrývá tváří v tvář pradávné zlo, obydlující nedalekou horu. (mosnak)

pajofon

Film, z ktereho by se dalo vytezit mnohem vice. Nektere sceny bohuzel pusobily vylozene smesne. Postradal jsem nejake vetsi napeti... Takove nedomrle... ()

Crael

Mohol to byť aspoň priemerný béčkový horor, ale žiaľbohu iba MOHOL. Nebyť zmutovaného zajačika, ktorý vás napadne keď sa mu otočíte chrbátom.Vaša kedysi kamarátka v ktorej sa prebudia zvieracie pudy, avšak stále chodí kŕmiť starodávnu jaskyňu a jej neuveriteľne primitívny priateľ. Malý hmyz, ktorý zožerie všetko okolo a otrasná hudba, pričom si nie som istý pomenovaním HUDBA + škriekanie vašej už zmutovanej kamarátky z ktorého vás ku koncu filmu už bude určite bolieť hlava. Na koniec vás dorazí obrí červ, alebo penis?!, ktorý sa snaží oplodniť všetko čo okolo neho prejde a čakajte že si pomôže svojimi chápadlami. Toto sú tie najväčšie sklamania tohto filmu. Keby sa tam nič z toho neobjaví tak dám 4* pretože atmosféra bola občas celkom slušná a k počudovaniu herci boli tiež celkom fajn. Žiadny filmový zážitok sa však nekoná a preto 2* s prižmúrenými očami a zničenými bubienkami. ()

miromir

par lepsich okamziku tam bylo ale jinak mne to moc neoslnilo, herci nic moc nepredvedly a navic tomu tipkovy co porad chtel spatky svoji zombie pritelkini bych nejraci roskopal drsku, jinak vcelku koukatelne. ()

BillieM

Film mi připomněl horor Cabin fever, ale i když je CF starší, je bezkonkurenčně zajímavější. V Primalu "akce" začně poměrně rychle, ale o to je pak zbytek filmu monotónnější. Holka s obrovskýma zubama běhá po lese, řve a snaží se ulovit své přátele, aby půlku snědla a druhou půlku hodila do jeskyně, kde žije cosi. Ostatní šílí strachy, někteří se začínají měnit taky. Nic moc. ()

reccal

Tož. Primal má hned několik NEJ. V první řadě je to NEJuječenější blonďatá šavlozubka, takže se půlku filmu budete modlit, aby už jí proboha někdo zapíchl, protože to se prostě nedá poslouchat. Šavlozubý týpek se díkybohu omezí pouze vrčení, jinak by to bylo na okamžitou kulku do palice. Dále NEJpříjemnější překvápko z australských končin za minulý rok, jinak obehraná téma tu funguje malinko jinak, postavy se chovají přiměřeně své neustále ječící a kousající kamarádce a celé to vlastně pěkně sedí pohromady. No a nakonec zatřetí NEJdebilnější konec, jaký mohl scénárista vymyslet. Myšleno samozřejmě jeskyně theme. Co to jako bylo? Červ, co sexuálně zneužije oběti? Hromada pudingu? Blob z Futuramy? Mám k tomu své výhrady (kdo by sakra neměl, takže to zprznit??), ale jinak příjemné pokoukání. 50%. ()

Deacon59

Některé záběry byly opravdu kulervoucí, ale celkově mě zubatka v červenejch teplákách moc nebrala. Nápad určitě hodnotím kladně. Závěr potěšil. ()

jeromedefif

Pánové a dámy, takhle jsem se dlouho nezasmál. Prvních patnáct minut klasika a už už jsem si říkal, že to bude dobrá pastva pro mé hororu chtivé oči. Ovšem to co přichází vzápětí je opravdu "průůůser" a to nejen pro hlavní hrdiny tohoto děsného bijáku. Největší lama Chad, který si nechá uhryznout prstíky od svojí starý, mě dostával celý film. Snad stačilo trochu více rozvést zápletku a rébus, bohužel se spíše tahaly lidské střeva po lese. Ten kdo mluví o průměrném horror-movie, tak buď koukal s dlaněmi na očích, nebo ještě horror neviděl. Ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát a u filmů to platí obzvlášť. Dávám jednu hvězdičku za Mel, která vydržela dokud na konci nezavadila o ten kámen :-) ()

Pattrick

Úplná pohoda, dost mě to překvapilo, napětí tam místy bylo, krve se tam také trošku našlo, největší škoda byla toho blbého konce, kdyby se to neslo celou stopáž tak jak se to neslo, Spider Mel by si tam vesele poskakovala až do konce, bylo by to lepší, ten wtf hlen nebo co, ten to zabil, škoda.. ()

granatoo

A neviem ale mne sa to pacilo. Nemozete cakat od toho vela ale JA som bol prijemne prekvapeny. Dej postupne graduje a film nenudil ale naopak dostal som co som chcel. Davam 70 PERCENT.-) ()

MAD_HOLUB

WTF ?! partia ľudí nedokáže poraziť jedného "človeka" ? o čom to je ? nie je nevidieľná, nemá silu ani rýchlosť ako superman... tá krv okolo úst a vycerené zuby mi pripomínajú akurát tak nejakú zombie. Neviem si predstaviť že by mal niekto cítiť pri pozeraní tohoto filmu strach. Mám 9 ročného synovca, možno mu to pustím namiesto večerníčka. Aby som nebol len hnusne kritický, ako film to až také zlé nebolo. Za to 2 hviezdičky. Ale ak to hodnotíme podľa žánru, je to veľké sklamanie. ()

in flames

Po dlhšej dobe konenčne horor pri ktorom som sa chvíľami aj naozaj bál. Hviezda dolu za menšie nelogickosti v konaní postáv a za záverečnú podľa mňa nezvládnutú scénu v jaskyni (aj keď dejovo to bol skvelý nápad). Výkony hercom boli uspokojivé a exteriéry krásnej prírody sú na takéto filmy ako stvorené. Ten infikovaný zajac na začiatku nemal chybu. ()

Pollini

Po koupání mladé holce vyrostou tesáky. Pořád něco pokřikuje na skále a snaží se natrhnout krky celé partě. Pak jsem uviděla v pralese klokana! Potom kousance a krev a už jsem se nemohla dočkat konce, který vyústil v pradávnou blbost a hlavní hrdinka skočila z tunelu ve skále s protézou na zádech, kterou zabila kamenem. Jak se dostala pryč po celodenní jízdě autem do divočiny není známo. Je to průměr studentských krváků v lese. ()

leiin

No můj bože, co jsem komu udělal já se ještě porad nemohlo vzpamatovat z toho, co jsem viděl v tomto Beckovem hororu.Jako jeskyně pařící se z holkou????? Vstup do jeskyně jako ženský genitál??????? Holka, která je mimo strachy a udělá si sama císařský řez mačetou a potom to stvořeníčko zabije ?????????? No twl první hodina super nápad dobrý, ale ten konec rezisér prostě zazdil mě by vážně zajímalo, co kouřil, protože ten matroš by jsem asi zkusil ale i presto dávám 2 hvězdy jedna je za originální nápad a druhá za to, ze to mělo vše, co v hororu má být. ()