První láska může být nevinná nebo intenzivní, opojná... nebo nenasytná. Ve strhujícím napínavém thrilleru o vášnivé romanci, která se brzy stane smrtelnou posedlostí, hrají Mark Wahlberg (Planeta opic), Reese Witherspoon (Pravá blondýnka) a Alyssa Milano (Čarodějky). Nicole Walker (Witherspoon) vždy snila o tom, že ji okouzlí někdo výjimečný - někdo silný, sexy a citlivý, pro koho bude středem vesmíru. David (Wahlberg) je to všechno a ještě víc. Ale její dokonalý přítel není tím, kým se zdá. Pod jeho sladkou fasádou se skrývá divoká, temná stránka, která brzy promění sen v noční můru. (Magic Box)

cariada

Otčínovi se nelíbí přítel jeho nevlastní dcery, jenže jak se ukáže je to psychouš a je třeba se sním vypořádat dřív než on s celou rodinou. Celkem solidní horůrek. ()

DruidKarel

931. hodnocený film: Mark Wahlberg jako násilnický milenec, který teroriruje rodinu dívky, která jej prokoukla. Trocha erotiky a velká kopice napětí, to jsou dva hlavní trumfy tohoto snímku.4* jsou určitě dobrým hodnocením a musím i ocenit Reese, která tu byla fakt nádherná. 4* ()

agathon

Je to sice námětová tak trochu obdoba Mysu hrůzy (a najdou se i styčný body s Peckinpahovými Strašáky nebo Divokou řekou), která působí občas dost televizním dojmem (to ale možná dělá to, že sem to viděl v televizi...), každopádně ale skvělé tempo vyprávění, dávkování napětí a úžasně klaustrofobický závěr. William Petersen alias Gil Grissom ze CSI Las Vegas má úplně výborný charisma a celou dobu jsem mu stoprocentně fandil (zatímco ve Scorseseho filmu jsem občas popřával sympatií i úžasně krvežíznivýmu De Nirovi). Reese je krásná a Mark ukazuje i druhou stránku tehdy ještě spíše populárně hudební hvězdičky. Je to celý dost béčko, všechno už tu v nějaké obdobě bylo, přesto se na to skvěle kouká. Jedině snad ta vrcholná poplatnost oficiální ideologii mě dost rušila - tatík architekt bezpečnostního vybavení + spanilá dceruška - úchylák z děcáku = pěkný průser, jehož závěrem ale v hollywoodským filmu prostě nemůže být nic jiného než opětovné nastolení počáteční příběhové i společenské rovnováhy. Zábavnější by mi určitě přišlo, kdyby Marky Mark hrál sousedovic milionářského synka... ()

Noviik

Velmi kvalitní thriller, krásná Reese a děsivý Mark. Neuvěřitelně sexy Alyssa Milano a skvělý William Petersen. Prostě skvělý film! ()

vesper001

Milenec nebo vrah? Drátem to levého nebo pravého oka? Příběh se nesnesitelně vleče, postavy bezradně klopýtají o bludné balvany, které jim scénář chystá do cesty, a když drama konečně dospěje ke slabomyslnému závěru, logika dá definitivně vale a hry v absurdistánu započnou. Hlavní psychopat vypadá jako celer a co by mohlo v normálním světě (filmu) sladkou Nicole přimět k tomu, aby si o něj byť jen opřela kolo, si lze těžko představit. Ale vezmeme-li v úvahu, že její taťka je nesnesitelný otrava, nevlastní matka mu zdatně sekunduje, nejlepší kamarád se chová dost přitepleně a nejlepší kamarádka je t. č. smažící nymfomanka, nějaké předpoklady by tu byly. Navíc tvůrci vkládají tomuto panoptiku do úst brilantní frky typu „voko za voko – a taky zub za zub,“ nebo „ty a já a nikdo jinej“. Jak vidno, i taková veteránka jako Reese měla v kariéře slabší chvilky. ()

kocik1

A to jako architekti v Seattlu netuší, že když jim někdo zdemoluje auto a ještě jim tam zanechá vzkaz, je nejlepší zavolat policii? A co ten hlídač odnaproti, ten taky klíďo píďo opustí velín a jde si hrát s pistolkou, aniž by to nahlásil? Nojo, ale kdyby se postavy chovaly logicky, tak by nebylo o čem točit, že jo?! Mlaďase by zadrželi a finito. A takhle jsme se mohli pěkně bát..... ()

SeanLSD

Jeden z tých filmov, o ktorých je dobré dopredu nič nevedieť, pretože inak málokoho dostatočne uspokojí. Mne sa taká situácia našťastie prihodila a tak som sa mohol bez problémov plne ponoriť do každej fázy budovania príbehu (hoci už samotný názov FEAR - idiotským MILENEC ALEBO VRAH sa ani nemienim zapodievať - veštil, že to zas až taká romantika nebude ), ktorý je poctivo vybudovaný a veľmi vierohodne poňatý, k tomu navyše s výbornou atmosférou. Pre väčšinu bežných konzumentov bude možno jediným ozajstným lákadlom zrejme najpodivnejšia Markova úloha v jeho kariére. Nevravím, že to bolo zle zahrané, ale zase ruku na srdce, zas tak veľa herectva na ten nehybný ksicht a sladké kecy potreba nebolo... Rozhodne ale zaujímavá voľba z časov, kedy ešte vôbec nebolo isté, či sa ako herec presadí,a spolu s úžasne prirodzenou a neuveriteľne sladkou Reese držia túto pozoruhodnú kombináciu rodinného filmu a thrilleru pevne vo svojich rukách. ()

hans500

Nadprůměrný thriller, s dobrou režií, zajímavým scénářem a dobrými herci. Normálně za 3,5* ale na dobré 4* to vytahuje úžasný psychopat Mark Wahlberg. ()

-dRaGoN-

Poměrně zajímavý thriller, především díky roztomilé Reese Withersppon a mladému M. Wahlbergovi, který má neuvěřitelné charisma už v tomto snímku. Vcelku poklidná první hodinka, která jasně vykreslí charakterové rysy hlavních postav dává předzvěst, že v závěru budete díky slušné atmosféře napjatí. Ačkoliv není Fear ničím vyjímečný má vcelku správný spád a rytmus. 60% ()

Duoscop

Už od začátku předvídatelný děj ve kterém můj oblíbený a ve filmu psychopatický založený Mark Wahlberg dostane zálusk na v té době mladičkou Reese Witherspoon. Film svižně běží a konec sebou přinese i pár slušných scén a celkově dobrou atmosféru. Toto nenápadné drama z roku 1996 zaručeně pobaví. ()

Pavlínka9

:D Thriller mé puberty, který vím, že není nijak extra dobrý, ale mám k němu určitou citovou vazbu :) A to ještě ke všemu k Markovi Wahlbergovi :D Dobrá atmosféra, kdy člověk neví, kam dokáží někteří lidé až zajít, pokud se jedná o lásku (či pomatenost) a taky skvělé obsazení :) Pro mě napětí tak akorát, aby se člověk příjemně bál :) ()

rockwoman

Provokativní - psychopatický - přesvědčivý - přitažlivý, takový je tu Marky Mark, který zatouží po tatínkově holčičce. Pobláznění - opojení - vystřízlivění - napětí a já prostě nemohu jinak, protože Marky Mark + nostalgie = 80s & 90s forever. ()

LeG!oN

Hodně hustej thriller, kterej sem mimochodem jenom tak náhodou viděl když jsem přepínal kanály.....A ta scéna na konci v tom bytě byla fakt psyho!!!!!! ()

JohnSmith

Thrillerů o psychopatech je celkem dost. Milenec nebo vrah patří k těm průměrným a to jen díky skvělému výkonu Marka Wahlberga. S tváří kluka, kterýmu byste svou dceru svěřili na 90%, který se během vteřiny změní v žárlivý a pomatený zvíře. Nebýt Marka, tak bych nedal ani ty dvě hvězdy, jelikož film chybí naprosto všechno, co si žánr žádá. Není tu napětí a jedinou sympatickou osobou je zase jen Wahlberg. ()

Tereza666

Jeden z prvních thrillerů co jsem kdy viděla. Takže pochopitelně k tomu mám vřelý vztah. I po několikátém shlédnutí mě Mark vždycky nažene tak nepříjemný pocit. Jeden z oblíbených :-) ()

Musak

Z počátku příšerné dialogy, které způsobovali ohromné záchvaty smíchu...nebo jestli byl jenom dabing takto zprzněn, to nevím. Dále pak nějaké to drama bylo, ale nic světoborného od tohoto snímku nečekejte! ()

Pit

Excelentne vybraný Mark Wahlberg na hlavnú úlohu. Toto je presne typ jeho filmov v ktorých je doma. On je typ herca, ktorému podľa mňa nepasujú sladké a hrdinské role, ale práve takéto záporňácke. Ten jeho pohľad: drsný, čistý, jasný, posadnutý, nezabudnuteľný. Bez tohto herca by to bola slabá káva. On z toho robí schopný Thriller na, ktorý som sa vydžal v pohode pozerať až do konca. ()

P1tr

Nezajímavé, neměl jsem žádnou motivaci fandit Reese Witherspoonové. Ona je tak nepříjemná, že jsem byl spíše na straně Marka Wahlberga. ()