Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

serger

Místy opravdu hodně nelogické, pár scén technicky úplné hovadiny, ale i tak mě to jako nenáročná oddechovka dost bavilo, takže dnes slabší 4 hvězdičky... škoda, námět je to dobrý a zasloužil by si o něco preciznější zpracování. ()

Perry-

Film sám o sobě by jako nápad nemusel být špatný, nicméně logické "hovadiny" v ději ho neuvěřitelně táhnou dolů... ()

dopita

Zpočátku solidní příběh se postupně zvrhne ve zcela banální historku, umocněnou velmi průměrnými výkony herců i režiséra. Na jedno kouknutí, nic víc. ()

Holina

Ten konec je fakt debilní, ale jinak mi Leth zahrál na strunu. Komorní thriller, chvilkama mi to připomínalo Telefonní budku. ()

SphereF

Tak tohle opravdu ne. Strašná bída...Herecké výkony nulové, děj ani postavy nepropracované a konec jedno velké WTF! SPOILER! nejvíc mě dostal závěr jak jsou všichni v baru, to snad není ani možné, že tohle někdo myslel vážně. SPOILER! ()

noby

Asi se to snaží být o něco chytřejší, než se tomu daří, ale naštěstí se tomu nedaří být úplně hloupé. ()

Frecklie

Šla jsem do kina na "co zrovna budou dávat", takže jsem nemohla čekat vůbec nic. Zrovna dávali Man on a Ledge a to bylo moc dobře. Film má nápad, spád a Sama Worthingtona. Zdejší nízké hodnocení moc nechápu, já byla spokojená. Ale je pravda, že to nemuselo být úplně způsobeno filmem, jako spíš tím, s kým jsem na něm byla. Tak nebo tak, z kina jsem odcházela nadšená a proto nemůžu jinak než 4* :) ()

ondrula

Takhle nějak vypadá nepovedenej film, kterej se až příliš zafixoval na svojí ústřední (stupidní) myšlenku, totiž že si týpek stoupne na římsu činžáku - jakože skočí - a odtud buzeruje policajty, aby je pohnul ke svému očištění, respektive k zatčení padoucha. Simultánně s touto akcí naproti přes ulici probíhá loupež v padouchově trezoru v podání týpkových kumpánů, totiž chcípáka a krásný Mexičanky. Týpek celej film stojí na římse mrakodrapu, očividně s tím nemá větší psychický problém, nepotí se mu ruce, natož jiné partie a ani jednou se mu nezatočí hlava. Jde po něm SWAT, ale toho si nikdo moc nevšímá. Týpek z římsy úkoluje chípáka s Mexičankou a to taky nikomu nepřijde podezřelý. Vše vyústí - spoiler - v nemastné akční finále, který mě už vůbec nezajímalo a konečně happy endem, kdy je padouch Ed Harris zatčen a týpek očištěn. Opravdu zbytečný a nezajímavý film, který mi přinesl jediný užitečný poznatek, totiž že Ed Harris je už fakt dost dědek. Tak ještě update: ze chcípáka se vyklubal Jamie Bell, totiž Billy Elliot, pro kterýho mám slabost, ale přepisovat to už nebudu. ()

peetriss

Naivní a velmi špatně napsaný thriller plný nelogičností. Muž na hraně je nesoudržný hybrid "vyjednávačského" thrilleru o sebevrahovi, až příliš nápadně (a neúspěšně) imitující atmosféru Telefonní budky a nijak originálního tuctového dobrodružství o partičce, která se snaží pomocí roztodivných hračiček ukrást určitý předmět. Především mozaika jednotlivých scén je velmi špatně poskládaná, režisérovi se tento hybrid očividně vymknul z rukou, ale vzhledem k faktu, že se u něj jedná o celovečerní debut, budiž mu to dáno jako polehčující okolnost. Co se týká hereckého obsazení, Sam Worthington podává ještě jakž takž obstojný průměrný výkon, avšak kupříkladu taková Elizabeth Banks postrádá sebemenší charisma získat si divákovu přízeň, nemluvě o tom, že ve své roli působí velice nevěrohodně a blondýnisticky, její herectví je přespříliš křečovité, podobně jako u ostatních herců, snad s výjimkou Eda Harrise, který podává alespoň svůj standart. 50% ()

ThomasCrown

Skvele obsadené, no zbytočne prekombinované a postupne sa začal strácať zmysel prečo to všetko Worthington robí a prečo práve takto. Jedna z troch hviezdičiek za Genesis Rodriguez keď si oblieka ten tesný overal. ()

Disease

"Spojenec Spika Leeho bez mozgu" (POMO). Ano, ten film mě během sledování několikrát také napadl. Jako nenáročná jednohubka to celkem funguje, škoda těch několika rádobyvtipných a melodramatických momentů a nechutného "hurá" závěru. ()

.MJ.

Na začátku to vypadá slibně, ale postupem času místo gradace přichází spíš stagnace. Během filmu máte dost času přemýšlet o tom jak to skončí a než přijde rozuzlení tak vy už dávno víte jak to dopadne. Vhodné pro pomalejší mozky. Bez urážky. 55% ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013