Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

papadoce

Príjemná oddychovka so slušným obsadením a tak nejak aj priemerne dobre zahraná. Kým sa neobjaví na scéne pointa, je film dokonca veľmi zaujímavý. Potom čo sa dozvieme, že sa ide kradnúť, to už nie je napínák, ale stále je to pozerateľný priemer, ktorý Vám vyplní voľný čas a nebudete si pri ňom okusovať päty, či žmoliť akné na ksichte. Osobne mám Sama radšej ostrihaného než s týmto levím koberčekom pre teensky, ale stále je to sympaťák. Betka Banková je sexi štyridsiatka a Genesis mi na chvíľku zastavila dych, keď sa nasúvala do kombinézy. Edo Harris už má čo to za sebou, ale filmy nekazí. Ja myslím, že toto je učebnicový príklad plnotučnej troj hviezdy, i keď záver je naivne hollyúdsko-americký 🇺🇸. Vlastne v prvej vete som Vám povedal podstatu … je to príjemná oddychovka. ()

borohub

Velice mě to překvapilo, na tento film jsem šel jen proto, že jsem měl prostě volný lístek a nic jiného pořádného nebylo. Bohužel občasná nelogičnost tomuto filmu moc bodů nedodala, avšak byla to velmi napínavé sledování. Chvílema mi to připomínalo film ctihodný občan, který byl lépe zpracovaný si myslím. Hvězdu ovšem strhávám jen za to, že i divák, který se ve filmech moc neorientuje tak by věděl jak to skončí. Solidní 4 hvězdy ()

Shaama

Když jdete do kina na svoje narozeniny, s člověkem, kterého máte rádi úplně nadevšechno na světě, musel by to být opravdu propadák, abyste z kina neodcházeli s dobrým pocitem. Film je plný nesmyslností (fotka před kamerou, chlazení tepelného čidla, skok ze střechy do nafukovací postele), přesto se mi to jako oddechovka moc líbilo a vůbec jsem se nenudil. Edit: Chlazení senzoru vlastně taková blbina není, někdy to musíme vyzkoušet :) ()

ratpile

S přibývající stopáží pitomější a pitomější scénář, gradující v naprosto nezvládnutý mišmaš. Režie tomu nepomohla, naopak, v závěru tomu vratké nožky docela podtrhla. Potěšilo snad jen obsazení, Worthington umí hrát i když není co (má v tom praxi z Clash of the Titans), Elizabeth Banks v roli policajtky překvapila, a Ed Harris je klasik. ()

Mara12

Naivní pohádka o charakterním policajtovi, ve které realita odklusala do Neverlandu a logiku zajala zlá Baba Jaga. A překvapivě ani jedno není na škodu. Film je zábavný, napínavý i akční, Elizabeth Banks je klasicky skvělá a jako bonus beru fakt, že už pěkně dlouhou dobu jsem těm kladným, tak moc nefandila. ()

Solverino

Jedna hvězdička za mexickou pipku. Jinak je to hodně podrůměrná popcornová "zábava" pro retardovaný američany! Průměrný bílý evropan, s alespoň maturitou, u toho musí buď usnout nebo si okousat nehty i na nohách nudou! :( ()

Chudák

jakmile se někdo vkrádá do sejfu, tak se mi to prostě líbí...ikdyž film nedává vůbec nic nového, tak jsem si u filmku pěkně odpočnul a vůbec se nenudil ()

Ajka1

Jsem opravdu na vážkách, jak adekvátně ohodnotit tento snímek. Začátek ušel, pokračovalo to relativně dobře a skončilo to naprosto neuvěřitelně. Finále, u kterého bych čekala nějaké smysluplné vyústění, jen vyšumělo do prázdna a zanechalo jeden obrovský WTF? pocit (pardon, ale jinak to snad ani vyjádřit nejde). Hloupoučký film bez pointy. Dvě hvězdy za to, že mě alespoň první hodinku bavil. Ale ten konec... to byl prostě konec! ()

Alca

Většinu času jsem měla dojem, že provázanost jednotlivých akcí vlastně vůbec není. Nechápala jsem, proč postavy jednají tak, jak jednají. Oceňuji jen tu roli otcem to se mi líbilo. ()

stephano

Tohle jsem chtěl zhruba po hodině vypnout. Mix danyho partáků a telefonní budky nezní špatně, jenže tohle si bere od obou jen nápad. Scénář nedává smysl, herci nehrajou, postavy se chovaj nesmyslně a to nemluvim o uměle vložených rádoby vtipech a akčních scénách. Samozřejmě nemůže chybět jedna retrospektivka. Odpad nedávám pouze za dvě krásné ženy, které se tam objevují. Zejména pak Genesis Rodriguez a její umělý prsa. ()

vipeerr

V žádném případě jsem nečekal jak tenhle film může být propracovaný a jak mě doslova uchvátí. Zpočátku se film tváří úplně jinak než to ve skutečnosti je. Velice chytře promyšlený film. Původně jsem to měl za horší Béčko ale až jsem se na něj podíval a pořádně se do toho vžil. Můžu říct že 4* si to zaslouží! 70% ()

wlk1

Asi jsem uživatel s nepříliš vysokými nároky. Nevím, co od tohohle filmu čekali ostatní, každopádně já tam našel všechno, co by měl dobrý thriller mít - napětí, sem tak nějakou akci, pěknou kočku, hnusnýho záporáka, a ještě jednou napětí - a toho tam bylo mraky. Jasně, Sam Worthington není žádný pan herec, ale jeho postavu mu věříte. Jamie Bell je velká naděje budoucnosti a Ed Harris (btw. taky vás překvapilo, jak byl hubenej?) - výborný, jako obvykle. Takže ty 4* jsou fakt zasloužený. ()

Forsetino

Místy trošku napínavé, ale vrcholem napínavé scény bylo vždy něco tak naivního, že to bylo asi určeno pro blbce. Jestli tvůrci uvažovali, že diváci budou podobně inteligentní jako čumilové ve filmu, pak je mi jich líto. 2 hvězdičky za snahu a za to, že jsem vlastně neměl žádná očekávání. Naivní film s ještě naivnějším koncem... ()

JajinkaBec

Ačkoliv posledních 20 minut bylo solidních, zbytek filmu je bohužel docela nuda. Některé pasáže skoro jako kdyby vypadly z filmu podstatně nižší kategorie. Těšila jsem se na druhou Telefonní budku, místo toho jsem dostala podivně a podstatně méně uvěřitelně plynoucí cosi. Největší problém možná bude v tom, že zatímco v Telefonní budce nemáte absolutně tušení, co se v následující minutě stane a jak to dopadne, tady je to celkem jasné. Jo a co to měl Worthington za účes? Vypadal, jak kdyby vyskočil z 80. let :-) ()

Týnidlo

To byl tak průhlednej film, že to snad ani není možný... Úmorná snaha o napětí je naprosto dusivá a přemrštěná. Hudba sice na docela dobré úrovni, ale bohužel jenom ta film nedělá. Já nevím, přišlo mi tam všechno tak hloupě jednoduchý.. Nevím, asi je na tohle téma tolik variací - kvalitativně naprosto jinde, že je tohle (pro mne) pouhá zdechlina, která se hodně brzo ztratí v propadlišti dějin.. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013