Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

bloudilek

Pro mě opět hlavně zajímavé herecké obsazení a napůl vychrtlý Ed Harris díky tomu má film aspoň něco do sebe, postavit tam no name herce asi bych se na ten film ani nepodíval, chlap co uteče z vězení a chce se očistit, námět starej jak hollywood, nic co by vás překvapilo, žádné napětí.. snad jen, když skáče ze střechy a trefí se do nafouknuté zachrány od hasičů.. nebejt herců a sympatické Elizabeth Banks film co za nic nestojí ()

P@\/EL

Mám docela rád filmy, kdy hlavní hrdina je křivě obviněn a statečně bojuje za pravdu proti podlému soupeři, který je značně ve výhodě. Každopádně tento thriller dle mého hodně ztrácel na tempu, což přisuzuju mnohdy zbytečnému žvanění. Svým námětem film rozhodně potenciál měl a to v napínavých a akčních scénách. ()

pichta

Obyčajný Béčkový americký film. Splnil všetky pravidlá -dobrý, trochu zlý kladný hrdina proti svetu, dokáže čo plánuje, jasné, že vždy v poslednej sekunde. Som rád, že sa režisér vyhol tomu klišé s odpocitavajucim časom sa červených hodinách... ()

PhobiaCZ

Čekal jsem telefonní budku, ale mezi tímto a telefonní budkou byly nejméně dva rozdíly. Nick v tom byl dobrovolně a telefonní budka mi připadla promyšlenější a celkově líp udělaná. Ale Genesis Rodriguez byla k sežrání! ()

katkakri

Viděno po dlouhém pracovním týdnu, takže na páteční večer ideální oddychovka. Worthington charismatický, Jamie Bell sympaťák. Jen škoda těch občasných nesmyslů, ke konci musel člověk hodně přivírat oči... Ušito horkou jehlou, ale pokud člověk chce vypnout a nechat se trochu napnout, dá se film doporučit. ()

s.u.g.e.r.

Nenapínavý,naivní,béčkový - ztráta času. Thrillerem bych to ani nenazval, možná tak pro diváky do 12 let. "Hloupá" varianta na Dannyho parťáky, Loupeže po italsku a tomu podobné filmy. ()

Montmorency

Docela dobrá popcornová zábava, připomělo mi to starý dobrý detektivky z 90.let, Jamie Bell a jeho very hot přítelkyně jako amatérské zlodějské duo - why not:-) ()

Stephenz

Komentáre pána VERBALA čítam docela rád, až na to že majú jediný nedostatok, a to dosť zásadný. Chudák chlapec, pravdepodobne uzavretý vo svojom svete ani netuší na ktorý film práve pozerá a na ktorý práve píše komentár. Prosím odpustite mu, jeho komentár je naozaj vtipný, ale obsahovo úplne mimo. Film ma bavil, (konečne sa taký po dlhej dobe našiel), malo to spád, herci sympatickí, akurát ten happyend posrali, inak výborná oddychovka. Milovníkom thrillerov odporúčam. ()

tomik1976

Myslím si,že zamotanější film jsem už dlouho neviděl.Začátek byl velmi vlažný,s přibývajícími minutami jsem měl pocit,že se bude dít něco velkého,ale nakonec to bylo jen zběsilé pobíhání po římsách a skrz barák,k prokázání neviny.Prostě taková bezduchá oddychovka na nedělní odpoledne. ()

floppy4

Strasne detske spracovanie, dokazem vsak logicke chyby prepacit v pripade, ze som sa nenudil, co je obrovske plus, lebo sa v poslednej dobe stava, ze film ma neviem aku brutalnu kameru a hercov, ale nudi ma to a nic ma nenuti to dopozerat. Velke plus: Scena kde sa Angie sa navlieka do obleku :D ()

Yelush

Príjemná akčná jednohubka, ktorá ničím neoslní, ale je celkom dobre stráviteľná a udrží diváka pri živote až do konca. Ak by som sa snažil film brať až priveľmi thrillerovo a vážne, našiel by som tu veľa logických chýb a vecí, ktoré by film dosť degradovalo. Ja som však mal celý film pocit, že tvorcom o to ani tak veľmi nešlo a spôsob ako to bolo celé divákovi naservírované bol príjemný, nevtieravý a práve preto som sa nad scenárom až tak do hĺbky nezamýšľal a všetky chyby tak zostávajú prepáčené, čo mi naopak u takého "vymakanejšieho" oceans trilogy liezlo poriadne na nervy a cez tie komplikované vždy vychádzujúce gigantické plány, ktoré by potrebovali na prípravu 100členný vedecký zbor a 10 rokov času som sa narozdiel od Man on a Ledge, preniesť nedokázal. ()

krysan

Muž na římse není žádný filozofický film, který pojednává bůh ví jak vzdělaně o vině a nevině, ale to ještě není žádný důvod, proč film shazovat. Je škoda, že hodně lidí si plete zápletku a myšlenku filmu, právě tento film je toho dokonalou ukázkou. Čtyři hvězdičky, které tomuto filmu dávám jsou sice trochu slabší, ale zaslouží si je. Jestli nemáte nic na práci a nechcete se zaobírat nějakou intošinou - doporučuji. ()

Shelma

Bavila jsem se, vážně bavila a navíc Sama Worthingtona můžu i v této filmové podobě. Jak řekla jedna postava ve filmu:"má upřímné oči" a tudíž i film působil adrenalinově upřímně. Nečekejte žádné monumentální hnutí mysli z dialogů nebo filmových scén, ale pokud se necháte bez zarputilého očekávání vtahnout do děje, užijete si příjemnou thrillerovou podívanou a po skončení filmu nebudete dumat, co tím chtěli tvůrci filmu vlastně říct. Je to jednoznačné: chtěli diváka upřímně pobavit. Jelikož pět hvězd dávám jen za úplné filmové skvosty, tak pro tentokrát je to za čtyři. ()

wendy221

Skvěle vymyšlený příběh plný napětí. Ve více než jedné scéně jsem až tajila dech, co bude dál. Výkony - Sam Worthington, Genesis Rodriguez, Jamie Bell a Elizabeth Banks - Tleskám! ()

bedsore

Ten závěr tomu teda nasadil korunu. Scenáristům asi došlo hulení a za rejžu v ten moment pravděpodobně zaskakoval asistent. To jako vážně?? Asi by nedalo moc práce vymyslet nejméně tři alternativní konce, který by takhle nezařízly celej film. Asi si budeme muset počkat na Director's Cut, ale to už stejně ničemu nepomůže. ()

JerryPilsen

Napínavé a originální.Ať se ostatní snaží přirovnávat toto dílo k nějakému jinému sebevíc,ničemu se to nepodobá.Napětí slušně budované nahrazuje postupně přiměřená akce s pár potřebnými zvraty.Dalo mby se lecos vyčíst,ale já se skvěle bavil. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013