Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

Cocacolix

Předvídatelný dlouho dopředu, ale jako relax dobrý. Děj má celkem spád a docela to frčí, takže proč ne. Nic novýho v tom ale nehledejte. Spojenec je pořád lepší a to i v případě, že už jste ho viděli ;) ()

venison

Byla to taková příjemná pohádka pro dospělé se skvělými herci Samem Worthingtonem a Elizabeth Banks v hlavních rolích.. Nenudila jsem se, ale o žádný převratný thriller se nejednalo.. Hodně tomu napomohla hudba.. Proč si nepustit? ()

terunka003

Na vysokém baráku, doslova na hraně, diamant, msta, zlej a dobrej policajt, dobrej a špatnej kámoš, vyjednavač, psycholog × dost natahované. Nápad to mělo, a nějak se to zpracovalo. Unikla mi asi pointa, ale to je můj problémíček. Každpádně první půlka dobrá, krycí akce nad zemí, pěkně vybereme sejf. Pak to začalo zadrhávat. Nevím, chtělo to víc šťávy, nebo z toho udělat kratší příběh. Ale nevadí, bylo to zajímavý. ..jó, mít takový tělo jako ta paní co loupila ten démant, tak se taky svlíkám v televizi za lepší prachy než dělat kancelářskou otročinu.. ()

neoBlast odpad!

Cože? I am way tooooo old for this shit, protože nemám ponětí co se v tomhle filmu dělo Tak alespoň budu dělat náhodné humory ze jmen v titulcích: dva falešní bratři za kamerou a synťákama, smutný Sandler, chudý Kumar, zrození Rodrigueze (sakra ta holka je ale hot), syn Jamese a Willa a v čele Sam co za to nestojí... Přijde vám toto jako kvalitní humor? Ne? Tak zhruba na stejné kvalitativní a intelektuální úrovni je Muž na hraně. 10 % ()

JohnSmith

Kdyby se kvalita filmu odvíjela od obsazení, tak by to byl nadprůměrný film. Bohužel tomu tak není. špatnej scénář, spousta hloupostí a neuvěřitelností a k tomu špatné výkony naprosto všech, krom dekoltu jedné pěkné slečny. ()

Mishqo

celkovo ma film neurazil, takže taký priemer možno ľahší nadpriemer no bolo tam dosť takých scén kedy sa človek chytí za hlavu so slovami wtf?! logika tomu neraz chýbala a scenár bol nie moc vydarený a klišé-u sa samozrejme moc nedarilo vyhýbať...americká fantázia (či skôr fantazmagória) tu pracuje na plno =D ()

drake31

"Hmmm ako ešte nikto neukradol diamant vo svete filmu ? Mám to, postavme chlapa s istou minulosťou na rímsu hotela aby odviedol pozornosť od jeho partnera ktorý ten diamant kradne" (ak to niekto považuje za spoiler, tak potom hahhahha). Man on a Ledge je film u ktorého si poviete že vás nemá čím prekvapiť, a ani sa mu to za 100 minút nepodarí - síce sa snaží vás niekedy zmiasť konaním postáv ale oblafnúť sa mu nikoho nepodarí, tak len poslušne čakáte na koniec a sem tam upustíte slinu nad Genesis (v poslednej dobe sa až príliš sústreďujem na ženské charaktery vo filmoch), skoro celý čas sa nič nedeje a už len čakáte čo sa z toho vyvinie ... a čo to asi bude ? Pravda vyhrá na lžou, dobro nad zlom a všetci môžu ísť pokojne domov akoby sa nič nestalo. Keď tak nad tým uvažujem ... tomuto som dal 3* .... hanba mi. ()

Aven

Nejsem si vůbec jistý jestli tvůrci Muže na hraně zamýšleli vytvořit inteligentní thriller, kde by scénář byl neustále o krok napřed před divákem nebo thrillerovou jednohubku s povedenou řemeslnou stránkou, které diváci nějakou tu logickou díru odpustí. Dějová linka je totiž dost naivní, nicméně film šlape, nemá vyloženě hluchá místa a proto jsem ochoten mu prominout i vyloženě "nestandartní" chování postav na konci - tudíž, pokud tvůrcům šlo o výše uvedenou fajn thrillerovou jednohubku, tak říkám - well played. ()

Danny F.

Docela to ušlo. Film se netočí jen kolem maníka na římse, ale kolem dokonale promyšlené loupeži. Ta se povedla díky skvělému ději a nějaké té dobré akce. 70% ()

VanTom

Sice je celý dokonalý plán hodně přitažený za vlasy a překombinovaný, ale zároveň mi tempo snímku nedovolilo o jeho logických lapsech příliš přemýšlet. Zručně natočeno, napínavé, odsýpající; hluchá a nefungující místa tam samozřejmě byla (celá linie s novinářkou, "nastavování zrcadla" moderní společnosti, prahnoucí po senzacích (Skoč! Skoč! Skoč!)), ale těm se málokterá akční jednohubka vyhne. ()

sowaHD

Tento film velice předčil moje očekávání. Nevím sice, proč někteří uživatelé tento film odsuzují, ale je to skvělé a svižné krimi! Celou dobu vám film pomaličku odkrývá, jak to doopravdy všechno je. U mě 90%. ()

fefee

Malo to možno štýl, malo to akciu, malo to napätie ale ten naivný a trápny koniec to celé hodil do koša. Okrem toho Elizabeth Banks som neveril ani minútu , nepresvedčivé, naivné a plné klišé scénok som nakoniec rozhodol pre 2*. ()

harryy

Triler na hrane nevkusu.Mnohé naznačuje už len učast Elizabeth Bank a čoraz nunejšieho Edda Harrisa v ďalšej z zlodejskych úloh.Skok sice môže vyzerať vzrušujuco ale dopad je priam vražedne nezáživny a aj ako cély film pomerne nudný. 15% ()

Sany33

Začiatok sa ťahal ako sopeľ alergika v peľovom období a v polke filmu sa tento hlien pretrhol a nastala strhujúca dychberúca akcia. Z môjho pohľadu trocha navybalansované. Zrazu sa dráma mení na akčný thriller a to ma moc neberie. Možno som zaujatý aj kvôli hlavnému protagonistovi, ktorého vážne nemusím. No vážne Sam Worthington má asi toľko výrazov ako Chuck Noris ale je o dosť horší herec. Odkedy mi dosral Avatara sa na jeho filmy dívam dosť ťažko. Priznávam sa že dejový zvrat kedy sa samovražedný skok mení na niečo úplne iné bol are mňa príjemným prekvapením ale aj tak tento film zapadá medzi šedú väčšinu thrillerov s podobnou tématikou. Dá sa pozrieť znova ale na čo by som to robil. 42% ()

blackJag

Opravdu by mě zajímala jedna věc. Ohledně toho kdo si natočí tento film, co vedlo ke konečnému rozhodnutí a kdo je tím odpovědným člověkem (protože režie byla svěřena faktickému novicovi)?? A jakou potom nad tím, co se takovému zobákovi dělo pod rukama, měl dotyčný zobák vliv? Vážně mě to zajímá. Může za naivní a zdlouhavou naraci režisérský panic nebo pubertálně zastydlá produkce? Vím, ještě by rozzuřený dav mohl chtít lynčovat scénáristu, který do této chvíle na římse dělal jen pro TV a soudě podle ratingu, nedělal to zrovna omamně... Koho tedy ve výsledku vinit za to, že film, který mohl být zábavný a alespoň v nuancích originální (i když ono je to těžké, trochu protřelý divák si hned vzpomene tudle na Farrellovu TELEFONNÍ BUDKU, támhle zase na libovolnou "geniální" loupeživost, kdy ani nemusíte sahat daleko do minulosti - třeba jen ke Stillerově MISTROVSKÉMU PLÁNU), takový není? Každá scéna, kdy se ve filmu objeví Bell a Rodriguezová, vzývá sama o sobě božstva trapnosti. Pokaždé, když už čekáte, že režisér začne budovat napětí, film si jakoby ublinkne a všechen ten maglajz leze zase zpět. A ve chvíli, kdy čekáte, že závěr nabere grády, z prořídlého davu zařve árijský Che Guevara a Worthington dostane svou šanci. Uff. K pláči promarněný mainstreamový materiál… 40% ()

ghatos

V pohodě svižné poloakční krimi s dobrými i špatnými věcmi. Velmi mě potěšil William Sadler nebo Ed Harris. Hudba vyšla na jedničku. Sam Worthington se snažil, ale byl tradičně nevýrazný. Hodně nepodařené byly všechny ženské herecké výkony (vyjednavačka, zlodějka i zpravodajka). Logika občas utekla neznámo kam. V celkovém vyznění, to však nebolelo. 68%. ()

Gerret

Bohužel jsem od filmu čekal něco úplně jiného. Z takového zajímavého námětu by se bývalo dalo vytěžit mnohem více. Čekal jsem spíše něco více ve stylu Telefonní budky. Hlavně tím pojetím a stylem vyprávění, protože se ta možnost přímo nabízí (že se to bude odehrávat hlavně na římse toho hotelu), ale ve filmu jde spíše o okolní příběh, který není zase tak zajímavý a má své chyby ve vyprávění. Každopádně jinak jde o solidně zvládnutý film, který si zaslouží alespoň průměrné hodnocení a možná mu dám v budoucnu i další šanci. Hodnocení 55%. ()

Killda

Námět není vůbec špatný, scénář a provedení už mnohem horší! Už krátká stopáž film shazuje, charaktery se daly víc rozpracovat a příběh trochu lépe zdramatizovat. Takhle je to jen akční jízda bez ducha. Až v půlce se dozvíme o co postavám vlastně jde a pak to jede jak na běžícím pásu. Ale je pravda že jsem se bavil... takže tak 2,5 a za sexy herečky tu půlhvězdu přidám.... ()

zigíš

ak človek vypne mozog (napríklad alkoholom), worthington čosi predvedie (napr. herecký výkon) a genesis rodriguez niečo ukáže (napr. kozy) tak snáď aj áno, ale ..ja som bol triezvy, worthington -po pravde- nie je moc dobrý herec a dženezis kozy neukázala :( ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013