Bernie Tiede byl asistentem ředitele pohřebního ústavu v malém vesnickém městečku Carthage v Texasu a jedním z nejoblíbenějších obyvatel. Vyučoval ve víkendové škole, zpíval v kostelním sboru a vždy byl ochoten nabídnout pomocnou ruku. Bernieho všichni milovali a byli mu vděčni. Takže nebylo pro nikoho překvapením, když se sblížil s Marjorie Nugentovou, bohatou vdovou, která byla známá svou protivnou povahou a patřičným bohatstvím. Bernie s Marjorie často cestoval a vedl také její bankovní účty. Marjorie se časem stala na Berniem a jeho šlechetnosti naprosto závislá a Bernie se snažil plnit její stále narůstající požadavky. Bernie stále řídil její záležitosti a obyvatelé přitom Marjorie po několik měsíců vůbec neviděli. Obyvatelé Carthage byli šokováni, když se dozvěděli, že je Marjorie Nugentová již několik měsíců mrtvá a Bernie Tiede byl obviněn z její vraždy. (oficiální text distributora)

Juto

Neuveriteľný skutočný príbeh. Jack Black hrá hereckú úlohu podivné a aj tak ma to bavilo. Celý film je podivný, ale nemohol som prestať pozerať. Úžasná práca režiséra ,ktorý sa nebál experimentovať a vyšlo mu to. 6/10 ()

Courtemanche

Naprosto vynikající -i nedoceněný- Jack Black. Originální film, ale ke konci už docházejí nápady. Taky zajímavý McConaughey /v menší roli/. Je to film zvláštních rolí, radost pro některé herce. 3/5 ()

YumiOkami

tenhle film mě neskutečně NASRAL. nechci mluvit špatně o mrtvých lidech, ale tu starou zlou ropuchu bych zabila taky. a ještě se strašně divila, že jí všichni nenávidí. NO SHIT! vážně doufám, že se bernie někdy dočká svobody. — ano, užíval si jejích peněz, nicméně kdo by si neužíval? to, jak jí šoupnul do mrazáku na 9 měsíců, byl podle mě coping mechanism - prostě se tomu tělu co nejdýl vyhýbal a její peníze využíval k dobrým věcem (charity, dárky pro ostatní,..) kvůli výčitkám svědomí. pak mě ještě dostala ta její vnučka. hovno pro ní dělala a potom byla StRaŠnĚ SmuTnÁ, že její hodná babička chcípla. ale jak jsem již napsala na začátku - kdo by si nechtěl užívat peněz… || ❝𝐖𝐞’𝐫𝐞 𝐚𝐥𝐥 𝐠𝐨𝐢𝐧𝐠 𝐢𝐧𝐬𝐚𝐧𝐞 𝐬𝐨𝐨𝐧𝐞𝐫 𝐨𝐫 𝐥𝐚𝐭𝐞𝐫.❞ ⚖️⚰️ ()

s.e.p.p odpad!

Celou dobu člověk přemýšlí, proč by to měl někdo chtít za a) napsat a točit, za b) financovat a pustit do produkce a za c) dobrovolně vidět. Ten film je už svojí hlavní postavou, zápletkou a celkovým provedením (ty dokumentární vsuvky se sem vůbec nehodí) tak strašně nesympatický, že to až bolí. Linklatera mám rád, ale tímhle mě úplně minul. ()

vyfuk

Příběh dle pravdy datuje docela kupodivu zajímavý příběh lidského anděla, který je schopen vraždy v afektu. Já osobně si myslím, že to není nic extra, ale v porovnání třeba s dřívějším Bling Ring bylo toto blaho. Dokonce jsem vysloveně čekal na konečný verdikt soudu až jsem z toho byl nervózní. Jako film průměrnost sama. Na dnešní dobu, úžasné... ()

cpt.Lynch

Zvláštní film, o zvláštním případu, zvláštním chlapíkovi ve zvláštním městě v Texasu. Černí komedie ve stylu hraného dokumentu. Dobře se na to koukalo. Je to podle skutečných událostí takže plus hvězda. ()

Bernhardiner

Komedie tam nebylo zrovna mnoho, vlastně žádná, pokud pominu pohyby úst Shirley MacLaine při obědu. Navíc režisér, se kterým jsem setkal úplně poprvé, mi nepřijde zrovna moc schopný - neuspořádané střídání výpovědí lidí z města, povídání Matthewa McConaugheyho alias Danny Bucka o Berniem a hraných scén. Herecky tomu nelze nic vytknout, Jack Black zahrál Bernieho s velkým citem, Shirley MacLaine byla zase dokonale hnusná a Matthew McConaughey dokonale arogantní. Ač tento film nějakými vysokými filmovými kvalitami nevyniká, je to výborná sonda do americké společnosti, kde existuje karierismus zosobněný Dannym Buckem, který z našeho hrdiny udělal doslova bezohlednou bestii, a touha po pěnězích zosobněná Nugentovic rodinkou, která Marjorii začala bezmezně milovat až po její smrti. Smutný to osud dobrého člověka, který udělal zásadní chybu. Nebo vlastně dvě... 70% ()

sedm.1

Docela podivnost, je to tenhle Bernie. Linklater prostě netočí úplně tuctovým způsobem, a už vůbec ne tuctové scénáře, natož, když se pak jako právě v tomto případě, jedná o jeho vlastní scénář. Respektive, on ten samotný scénář tedy tentokrát zas až tak netuctový není, to spíš jeho zpracování je vážně osobité a veskrze autorské. Každopádně, je sice pěkné, že se jedná o příběh dle skutečné události, problém ovšem je, že mi onen konkrétní životní příběh Bernieho Tieda nepřijde zrovna nějak dvakrát výrazný, či ojedinělý, zkrátka vůbec zfilmování hodný. Zvláštní a zajímavý tedy možná, ale takových reálných příběhů a osudů ještě daleko svéráznějších a podivnějších osobností je, že tento lehce zapadá do velice šedivého průměru. Z něj ho pak právě ale nedokázalo, tedy alespoň v mých očích, vytáhnout ani zmiňované Linklaterovo zpracování, tak ani třeba obsazení výrazných hereckých představitelů, Jack Blacka, či Matthew McConaugheyo, kteří si to natáčení tedy možná užívali, což je zde zvlášť na Blackovi skutečně očividně znát, ale nějak mimořádné, filmu prospěšné. výkony rozhodně nepodali. Pozitivně zvláštní je ovšem atmosféra snímku, která společně s podmanivou stylizací jsou tím nejpovedenějším a nejpůsobivějším na celé té podívané. Bernie na mě tak zkrátka působí především jako docela zbytečný snímek, který není ani zábavný, ani dramatický, naopak je emočně naprosto chladný a až příliš poklidný. Mě neoslovil, nezaujal, nebavil. ()

Spike23

Jako půlhodinový dokument, proč ne... Ale dělat z toho film byla zbytečnost. Jack Black je jeden z mých největších oblíbenců, hlavně díky Tenacious D, kteří zaslouženě patří do top 10 mých nejoblíbenějších skupin, a tak jsem už jen z popisu filmu čekal jeho typickou komedii, kterých v posledních letech moc není. Jak jsem každou minutou zjišťoval, byl jsem hodně daleko od pravdy. Sice pár světlých okamžiků tam je, ale totálně nechápu, jak se na něco takového může normální člověk vydržet koukat až do konce. Nikoho nezajímají pindy starých babek o jejich pánbíčkářském, pohřebáckém oblíbenci a o tom, jak krásně umí zpívat a dělat jim záclony. ()

DavidS.

V texaských novinách to mohla být reportáž na úvodní stránku a v Carthage drb roku, ale jako film se Bernie pohybuje v zemi nikoho - není ani komedií, není hraným pseudodokumentem, portrétem jižanského zapadákova, ani krimi nebo soudní drama...Black hraje zase sám sebe se zpěvy a tanci, jen v umírněnější formě, a McConaughey je největší syslovitá škraň od Brandona v prvním Kmotrovi :) ()

Hanys_

Nebýt těch "jakože dokumentárních vsuvek", bylo by to možná o chlup lepší - ale kdo ví. Bernie dost nudí a celé to působí spíš jako příběh do hodinových bakalářů...4/10 ()

kedl

Bernieho zabil netradiční styl vyprávění, který byl nudný a nezajímavý. Přitom se mohlo jednat o skvělé dramedy, potenciál tu na to byl, takhle s bídou 40% ()

Corpsegrinder

Netradiční film pro Blacka jelikož zde hraje vážnější postavu a docela mu to sedne, co se týče komedie tak většina vtipů byly snad jen ty výpovědi skutečnejch obyvatel. Na to že je film podle skutečný vraždy se nese v dost odlehčeným duchu a je vidět že prdel se dá udělat z čehokoliv. ()

kolemjdouc

Filmu do dokonalosti ještě krapet schází..Ale byly tam situace kdy toho chlapíka fakt litujete.Paní McLaine je úchvatná .Její role si vyžádala spoustu energie.Hrála tu semetriku famózně.Záběr kdy žvýká sousto vypadá jak králík kdesi v něčí zahradě a je odstřelen lovcem. který už toho pytlačení na své zajradě má dost.McConaughey je jak chameleon.Ani jsem ho namaskovaného skoro nepoznala.Jeden z nemnoha herců kteří svoje role žijí....Jack Black se role ťunťy zhostli tak na trojku ()

Miller

Milej a vtipnej film na pomezí tří a čtyř hvězd, 60 % je málo, tak hodim tři. Jack Black výbornej, Matthew McConaughey dokonale směšnej. Buranov dobře udělanej, ale ten příběh je spíš tak na epizodu seriálu, chvílema jsem se fakt nudil, a na konci to zas bylo dost uspěchaný. ()

filipvrbik

Tím, že se asi šedesát minut prokecá povídáním o Berniem, tak na samotný film zbývá nějakých čtyřicet minut - a to je pochopitelně žalostně málo...Jack Blacka nemám v lásce a tady se to potvrdilo. Celkově film nefunguje jako drama a tím víc už vůbec ne jako komedie, a jako životopisný je to sice zajímavý pokus, ale zcela příšerně udělaný. Díky poměrně zajímavému příběhu tomu nedám odpad...20% ()