Reklama

Reklama

Místo abychom se starali o náš svět, starali jsme se jen o sebe. V roce 2020 však nastal čas začít splácet dluh. Globální oteplování změnilo podobu světa, miliony lidí z nejhůře postižených oblastí se vydaly hledat nové místo k životu a bohaté státy musely uzavřít hranice. Svět, který je stále závislý na ropě, zasáhla energetická krize. Zoufalé lidstvo se obrátilo k polárním oblastem, kde se možná pod věčným ledem nacházejí obrovské zdroje nerostného bohatství. Vědec Thom Archer, který společně s přítelem Benem Johnsonem získal s nasazením vlastního života znepokojující důkazy o tom, že průzkum a těžba v ledové krajině mohou mít katastrofální následky. Pokusili se přesvědčit Arktický svaz, aby neprodlužoval licenci k vrtům nadnárodní energetické korporaci Halo, kterou řídí miliardář Anthony Kavanagh. Varuje zasedání, že vrty v oblasti grónských ledovců urychlují už tak nebezpečně rychlé tání, jehož vinou se do oceánu dostává obrovské množství sladké vody. Sarah Feech, zastupující Halo, však jeho argumentaci vyvrátí a dosáhne tak prodloužení licence. Naštvaný vědec chce dát výpověď, jenže právě v tu chvíli mu volá Ben, že objevil rozhodující důkazy. Thom se za ním vydá na vrtnou plošinu a současně tam odjíždí také Sarah, která má zajistit hladký průběh prací po nehodě, při níž bylo zraněno několik vrtařů. Znepokojená žena však zjistí, že situace je mnohem vážnější než se zdálo a když zjistí, že zranění dělníci byli opařeni poté, co vrt v hloubce tři sta metrů narušil termální zřídlo, pokusí se varovat Kavanagha. Ten však nedbá a trvá na pokračování vrtu. Vzápětí Sarah objeví v ledové pustině Benovu mrtvolu a společně s Thomem zjistí, že byl zavražděn poté, co objevil rozhodující důkaz podporující Thomovy varovné teorie. Než stačí dvojice cokoli podniknout, někdo se je pokusí zabít. A zatímco Thomova rodina je v Anglii při bezohledném policejním zásahu zatčena, Thom se Sarah se ocitají ve smrtící pasti, kde musejí čelit mrazu, ledu, vařící vodě a zákeřnému útoku záhadného vraha. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (66)

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Nick Copus sehnal jedno obstarožní sněhové dělo, manželce šlohnul fén na vlasy, koupil velký sud stříbřenky a jal se páchat apokalypsu. Katastrofálně slabý katastrofický film à la Tučňáci z Westminster Abbey šmrncnutý Grónskem v plamenech. Další pracovní názvy: Big Ben Freezer, London Iced Eye, v Čechách distribuováno pod názvem Mrazík II: Na čaji o páté. Slabé triky, zmrzlé, čili bezvýrazné držky herců, děj neměl koule (pro Nettrass: sněhuláka bez koulí zkrátka nepostavíš ;-). Prý v Londýně uhodila zima jako v Rusku? Zlatý voči! Herci i komparz sice cvakali zubama jak při Parkinsonovi a byli zmrzlí jak sobolí hovno, ale to jim nebránilo běhat Londýnem, mezi baráky natřenými stříbřenkou a zasypanými peřím, jako ti debilové – BEZ ČEPIC ! Producenti filmu byli asi ze Skotska, protože nekoupili žádnou ušanku dokonce ani premiérovi! Ten měl pak jinovatku na pleši, což ho nasralo natolik, že řekl: "Londýn? Na odpis..." A odletěl do teplých krajin. Fakt charakter :-) Zhodnocení: Třeskutý námět, silný mráz, slabý film. Zkrátka filmařská obleva.                                                  Moje poznámka k Angličanům: V roce 2009 jsem bydlel v Anglii a jejich pojetí apokalypsy znám. Tenkrát, po mnoha letech pauzy, omylem napadlo 10 cm sněhu. Hysterik by začal lomit rukama, pragmatik by si vyhrnul rukávy a chopil se hrabla. Angličani pokrčili rameny a postavili na čaj. Na pět dní (to nekecám!) se ve stotisícovém městě zastavil veškerý život. Dabldekry nevyjely :-), utichly stroje ve fabrikách, osiřely úřady i banky. A myslíte, že se Angličani, ti studení čumáci, aspoň zaradovali a začali stavět sněhuláky? Ani náhodou! To my, české rodiny z projektu, jsme s dětmi stavěli a hecovali se, kdo bude mít hezčího či originálnějšího . Sýrově bledí domorodci seděli u oken, jen na nás blbě čuměli skrz jednoduché sklo (viděli jsme je, protože na záclony u nich nehrajou), chroupali sušenky, srkali čaj a se stoickým klidem čekali, až ten bílej sajrajt roztaje. Po pěti arkticky mrazivých dnech (ve dne dva pod nulou, v noci i tři!) sníh konečně roztál a život ve městě se obnovil. A bylo po apokalypse. ()

Ceberus 

všechny recenze uživatele

Ano, svým tuctovým a hloupoučkým scénářem patří to do té kategorie béčkových katastrofických filmů (Vesmírná exploze, 10,5 stupně, Potopa, Obří sopka...), nicméně nutno podotknout, že z celé této sady filmů jsem byl s vizuálními efekty nejspokojenější zde. Je docela zajímavé srovnávat Londýn pod vodou v Potopě a pod sněhem v Ledové apokalypse. Některé věci byly poněkud přitažené za vlasy (zvláště pobíhání v tričku nebo bez čepice a rukavic v údajném -30stupňovém mrazu). Pokud chcete sledovat podobnou zápletku, ale v top kvalitě, nelze nevzpomenout starší Emmerichův Den poté. ()

Reklama

mil@n.fanatik 

všechny recenze uživatele

Žádná velká sláva to nebyla, ale vzhledem k tomu, že jsem fanoušek katastrofických filmů, zvlášť v oblastí ledovců a sněhů, tak se to dalo. Nicméně to bylo hodně zdlouhavé. Koukal jsem na oba díly najednou a místy se nudil a převaloval... Ale dodíval jsem se..:-). Jak už jsem psal dalo se to, ale souhra náhod byla až až, a tak z toho jsem měl i sci-fi :-) Slabší 2 hvězdy. ..35% ()

Fawkes 

všechny recenze uživatele

Přišel jsem na to, že Britové neumí točit katastrofické filmy. Největší problém je ve stopáži. Ono sice 180 minut je pro velkofilmy typickou délkou, ale v tom případě nesmí nudit. První 90minutová část podle mně šla zkrátit tak na 30 minut, zbylá hodina je pouze snůškou nesmyslných nicneříkajících keců, a ta druhá zase kopírovala Emmerichův snímek Den poté. Efekty teda nestály vůbec za nic. Chápu že Velká Británie nemá takové rozpočty na film jako Amerika, ale u některých pasáží, které vyžadují speciální efekty, jsem se až smál, jako se tohle může objevit ve filmu 21. století. Umělý sníh, a polystyrénové kroupy by rozpoznalo i děcko. Je pravdou, že tento film vznikl podle ověřených událostí, pod Arktickými ledovci se údajně nalézá ropa, tuto informaci by však chtělo obalit zajímavějším scénářem a dražšími efekty. A nebo ještě líp, vůbec se do toho nepouštět, a práci přenechat raději američanům. Ze všech katastrofických filmů, které sem doposud viděl se tento zařadil na poslední příčku. (30%) ()

Deganawidah 

všechny recenze uživatele

Škvár nejvyššího kalibru... Nejdřív plavou pod vodou s právničkou v Anarktidě a ve zdraví dorazí na základnu, pak zase s právničkou lezou po skalách, vystřelej výtah plynem asi až do vesmíru, bobujou na nějakém igelitu a nakonec happy end - samozřejmě, že nikdo nikde a jen jeho rodina v Londýně.... Prostě totální shit....Nezlobte se na mě prosím.... ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Ben Cross v tomto filme hrá postavu, ktorá sa obetuje a zomrie. Tento herec naozaj zomrel v roku 2020, teda v roku, v ktorom sa odohráva tento film. (ČSFD)

Reklama

Reklama