Dokud jsme mladí

• USA While We're Young (více)

Mezigenerační komedie Noaha Baumbacha o stárnutí, ambicích a úspěchu, která je zároveň dojemným portrétem manželství zkoušeného přívalem mládí. (HBO Max)

Aljak

Ben Stiller, Naomi Watts, Amanda Seyfried,... Toľko áčkových hercov v takej hipsterskej pseudointelektuálnej blbosti? No nechápem! Prvé tri štvrtiny filmu totálne stále o tom istom - a Baumbach sa mohol snažiť ako chcel, ale ten funny hipster efekt bol absolútne zbytočný. Posledná štvrťka filmu konečne aspoň o niečom - a dokonca sme sa dočkali aj nejakej zápletky, ale v konečnom dôsledku tiež nič extra. Komédia bez dôvtipu, dráma bez spádu - tak to proste nefunguje. ()

Arsenal83

Zoberte si troch špičkových hercov, pridajte k tomu Drivera, odstráňte humor, hercom prikážte afekt a po zamiešaní dostanete tento film. Komu a čo má tento film dať? Myslím, že našim stredoeurópskym päťdesiatnikom neprinesie novú vzpruhu do života, skôr sa budú pozerať na Stilera s Watts a zamýšľať sa, to takto uvažujú americkí manželia v stredných rokoch? Filmu by tiež prispelo, keby sa tam každých desať minút neblivalo do vedierka – to má byť dokonca akože vtipný moment. Jendu hviezdu za to, že tam pustili 2Paca - Hit 'Em Up. ()

emma53

Už jen za Bena, který mě mile překvapil, měla jsem z něj větší děs před projekcí a jsem ráda, že jsem se mýlila. Mnohé osloví While We're Young přinejmenším některými sekvencemi, jiné neosloví vůbec. Trochu zvláštně pojaté a přece jsem to vnímala všemi smysly. Jediné, co mohli vynechat, bylo zvracení, ale to je snad nějaký zvyk, který je jak neodstranitelné mateřské znaménko, které se objevuje v pravidelných intervalech v mnoha filmech a asi to má oživit divákovo vnímání, ale u mě tedy silně naráží. ()

ScarPoul

Také nejaké. Typický príklad zaujímavého konceptu, nemastného neslaného vyvrcholenia a otvoreného konca, ktorý pôsobí pozitívne. Začínam mať pocit, že Indie filmy začínajú byť na jedno kopyto. Hlavne tie americké. Je síce super vidieť 4 skvelých hercov pokope, ale okrem výrazov a mudrovania viac menej o ničom, nemajú čo ponúknuť. Baumbach je možno dobrý scenárista, ale mizerný režisér. Nemá cit pre načasovanie a príbeh je príliš všeobecný, než aby sa reálne mohol niekoho dotknúť. Ak to niekomu nevadí, tak super. Určite sa nájdu takí čo ho majú naozaj radi. Ja si stále radšej pustím Jarmuscha, alebo Andersona. ()

Anderton

Ide skôr o takú oddychovku nielen pre divákov, ale aj pre samotného Baumbacha a všetkých zúčastnených hercov. Že sa nerieši zmysel života, ale len vtipnou formou jeden generačný konflikt, mi vôbec neprekáža. Ak máte totiž radi good feel americké indies, tak tu ste na tej najpresnejšej adrese. Baumbach tu veľa ostáva dlžný Allenovi a keďže ten mi sedí viac ako Noah, tak While We´re Young považujem za jeden z jeho najlepšie stráviteľných filmov. No a samozrejme zaokrúhlené hore vďaka Naomi. Ale výborní sú všetci. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015