Půvabná policistka ovládající bojová umění Michelle (Yeoh), tvrdý mlčenlivý ex-policajt Peter (Sanada) a lehkomyslný letecký detektiv Michael (Wong) se neznali, dokud náhodou společnými silami nepřekazili pokus o osvobození mafiána, letícího k soudu stejným letadlem jako oni. Zabitý mafián a jeho kumpán ale mají na zemi další dva nebezpečné komplice, kteří jsou rozhodnutí kamarády za každou cenu pomstít... První díl po ULTRA FORCE druhé vlajkové série Intersonicu. (choze)

JankaJBLK

Výborná retro akcia:) toto patrí do môjho detstva, tieto Red Force 1 - 6 som videla v detstve niekoľkokrát:) A aj po terajšom vzhliadnutí to nestráca na kvalite:) Bavilo ma to:)supeeer, rada si zaspomínam...:) ()

Ronyk7

Jeden z nejlepších HK akčních filmů vůbec. Pro mne i trochu nostalgie. Michelle a Hiroyuki jsou skvělí. Chtělo by to takovýhle kousky na DVD. Spousta, dovolím si napsat i drtivá většina dnešních akčních snímků se tomuhle nemůže rovnat. Distributoři šup šup....14.08.2006 ()

Mik_e

Od úvodní akce v letadle až po závěrečný duel, našlapaný akčňák z hong-kongské akční stáje. Plný choreograficky efektních soubojů, přestřelek...Michelle Yeoh to dává neskutečně, ale tentokrát má i výborné spoluhráče. Jedna z nejlepších akčních jízd produced by Hong Kong a zároveň i těch, kde hrála výše uvedená herečka. I přes určitou drsnost filmu jsem se bavil výborně. ()

Psycho.R

Vrátil jsem se v čase do začátku Intersonicu a bylo to milé. Tohle je film, ve kterém jsou všichni Jackie Chan a ještě je to slušně ujetý. Plus ten původní dabing, zkrátka fajn blbina. ()

Nix

Některé záběry si pamatuji z ukázek ještě z dob VHS, ale nikdy jsem film neviděl. Michelle tu překvapila a celkem se s tím nepáře. HK prostě umí dělat bitky, jsou tvrdý, dynamický a hezky nasnímaný. Příběh taky nebyla úplná konina, ale nic co by bylo světobornýho, klasický béčkový námět. Policajti dostanou gangstery, ale ti měli komplice a jdou se mstít. Ale aspoň je příběh jednoduchý a víte na čem jste. Možná bych si představoval o něco víc akce, některé dialogy mne úplně nebavily. Ale jinak je to opravdu solidní akční bojovka. ()

Cortesz

Tohle je akční klasika co se mě týče. Na tomhle jsem vyrůstal a musím říct, že mě to vždy bralo víc než klasické akční filmy 80. let z USA. Akce je rychlá a přesná, choreografie dokonalá, jde vidět kde se inspirovali režiséři filmů jako Matrix apod. Příběh na klasické téme POMSTA, ale skvěle pojato a vyšperkováno do detailu. Konec s motorovou pilou mě dostával a ten tank nebo co to bylo byl mazec. Víc psát nemusím, kdo viděl tak ví. Jediné mínus na tomhle je odpornej dabing a ten zvuk opožděnej. Jinak je to pro mě nostalgická záležitost. ()

soldiersn

Nenarocny akcni film, u ktereho se obcas i zasmejete. Celkove se mi to ovsem pomerne libilo, az na ty blaznive zrychlene sceny s autama (kde se jim zazracne opravovala nabourana auta ;)). ()

intro

Na základní škole pro mě naprostý kult. Nyní bych plné hodnocení nedal, ale za tu krásnou nostalgii jeden bod přidávám. Zlatý časy to tenkrát byli. ()

horor2

Jedna vůbec z mých prvních nakopávaček, kterou si jako malý pamatuju. Pro mě klasika z regálů videopůjčoven :-) ()

walkingdead

Jeden z nejlepších klasických akčních HK filmů, který se u nás stal v době jednohlasých dabingů prakticky legendou. Objektivně to na 5 hvězd určitě nemá, ale v rámci žánru je to špička. ()

djbarrel

Pomsta je pomsta o tom žádná. Takže tu máme gangstery co mstí smrt i klaďase co mstí smrt. A na obou stranách se všichni snaží, jsou vynalézavý, důvtipní a hodně brutální. Akce je prakticky nonstop a film uběhne jako voda. Narozdíl od mnohých jiných akčňáků tohohle typu, tady člověk může opravdu držet palce klaďasům, protože to za to stojí. 77 % ()

maldoror16

Film průměrný se všemi hongkongskými klady i neduhy. Každopádně akce i martial arts špičkové - Michelle Yeoh v nejlepší formě, Hiroyuki Sanada - k tomu není co dodat + v epizodní záporné roli potěšil Wai-Man Chan, výrazná postava HK MA filmů od 70.let. ()

yazik

Ve své době pecka film, dneska už by hodnocení bylo jistě nižší, vzhledem k tomu, že plno triků se už dělá na počítači. Ale i tak má své kouzlo a i po dlouhé době zabaví. ()

Grimaldi

Royal Warriors neboli česky jako Red Force je druhý díl velice volné série In the Line of Duty, ve kterém se jako jiná postava vrací herečka s Yes Madam, dnes už držitelka Oscara, tehdy začínající akční hvězda Michelle Yeoh. K ruce má navíc i mladého Michaela Wonga a hlavně Hirojuki Sanadu. Díky nim je film přes své docela temné tóny pořád víc než dobrou akční podívanou. Ale bohužel ničím víc. ()

michalkop

Prvních 60 minut to šlo. Byla to ta klasická hongkongská akční jízda s vtipnými hláškami, které nezazdil ani nepříliš podařený dabing. Ale po té doby to šlo s filmem s kopce. Nejspíš nějaký postup, jak film natáhnout a dostat do něj emoce. Nelogicky zemřou tři hlavní postavy a vytratí se téměř veškerá akce. Skoro jako kdyby vyměnili režiséra, nebo došly peníze. A ještě poznámka ke kvalitě dabingu: v tichých pasážích je slyšet "bzzzz....". ()