Po páde komunizmu sa vo východnej Európe rozrástol organizovaný zločin a pre mnohých  zločincov sa sídlom stala Praha... Nájomný vrah Ray Carver (Cuba Gooding Jr.) dostane objednávku odstrániť vedenie mafiánskej rodiny Tavanianovcov. Nepodarí sa mu však zabiť šéfovho zástupcu Demjana Ivanova (Louis Mandylor), ktorý sa zbabelo ukryl za dievča. Tú Ray zabiť nechcel, čím vlastne nesplnil úlohu, na ktorú ho najali. Objednala ho mafiánska rodina Suverovcov, pretože Tavanianovci porušili prímerie a zamiešali sa im do obchodov. Do ich sporu sa zaplietol aj český drogový boss Nikolaj Dvořák (Bogdan Uritnescu). Michail Suverov (Andrew Bicknell) sa rozhodne vyriešiť situáciu rázne a do Prahy povolá Alexeja Andrejeva prezývaného Vlk (Dolph Lundgren). Väčšina ľudí si myslí, že Vlk je len mýtus a v skutočnosti neexistuje... Ray medzitým prijme zákazku protistrany na zabitie Suverovcov. Vojna medzi mafiánskymi klanmi sa začína. Ray má v Prahe ešte jednu osobnú úlohu. Kedysi dávno v Spojených štátoch prijal objednávku na zabitie muža. Pri čine ho videla mužova malá dcéra Janice. Ray ju zabiť nedokázal a celý život ju z diaľky sledoval a ochraňoval. Nakoniec sa s ňou osobne zoznámi a ona náhodou zistí, kto Ray v skutočnosti je. Ten však nemá čas dievčaťu čokoľvek vysvetľovať, jeho úlohou je zabiť Suverova. Tajne prenikne do jeho sídla a zastrelí mladšieho brata Bobbyho Suverova (Leo Gregory) pred očami jeho priateľky. Práve ona prezradí, kto je vrah a Rayovi ide o život. Michaila Suverova zasiahli na jeho najcitlivejšom mieste, čo má jednoznačný dôsledok - vyšle Vlka na Raya. Ako dopadne súboj dvoch nájomných zabijakov? Pri bitke sa Rayovi podarí nad Vlkom zvíťaziť, ale nechá ho nažive. Ale až budúcnosť ukáže, či to bol dobrý ťah... (TV JOJ)

ywo666

Ha prvý. No tak som si otvoril pivo a pozrel tento skvost. Kaufman sa moc nepredviedol. Dej sa odohráva v Prahe, ale postavy hovoria afektovanou ruso-angličtinou. A majú Ruské mená. Tvorcovia by zaslúžili lekciu geografie. Cuba má oskara a kedysi sa píšil vypracovaným svalstvom. Oskar je dávno zabudnutý a svaly pomaly tiež ubúdajú. Napriek tomu sa Cuba tvári tak vážne ako to len ide. Naopak Lundgren si robí z celého filmu srandu. Vie že hrá v sračke a patrične si to užíva. Pár rokov dozadu bol Dolpík nejaký vyschnutý. Teraz čosi pribral, ale hmotu rýsoval len povrchne. Ani z pohybom to už nie je také rúžové. Pozoroval som tam trochu nemotornosti. Paradoxne najlepší kop filmu predvedie Cuba (ako bolo vidieť v trailery). Musí sa ale priznať, že ho pri tom dokonale nevidno, čo vo mne vyvoláva podozrenie, že si v ten moment odskočil veľkú a nechal to za seba spraviť dabléra. Film má pár hlášok a pár dobrých akčných scén ale dokopy to vidím tak 50%. A keďže mám srdce zaokrúhlym na 3*. Ale slabé 3*. Ak nemáte radi filmy Seagala, Lundgrena, Austina, Danielsa, Van Damma a pod. (pozor!) ktoré natočili za posledných desať rokov, ani to s týmto dielom neskúšajte. ()

otík

Jako akční béčko to ve srovnání s tím, co za hrůzy dnes točí Lundgren, Seagal, JCVD, Adkins či Austin ušlo. Lundgren a Gooding Jr. se představili jako nájemní zabijáci, které jejich práce svede postupně proti sobě. Lundgren si parádně užil svou roli, je zde představen jako neskutečný bouchač, frajer a docela i ve fair play duchu (na to, že je to nájemný zabiják). Zato Goodingův hrdina by jako zabiják dlouho nepřežil - dělá jednu chybu za druhou a jeho akce mu vychází tak nějak spíše náhodou či chtěnou rukou scénáristy. Když dojde na vzájemný souboj, jen těžko uvěřit, že by mohl Lundgrena porazit. No ale budiž. Když pominu klasické béčkové chyby a nesmysly, které hrdinové dělají, vyjde mi z toho opravdu slušná akční béčková podívaná, navíc pro nás Čechy okořeněna naší matičkou Prahou, i když jen v pár záběrech. Dolphe, výběr tohoto filmu ti schvaluji. Hudba: John Roome ()

Wacoslav1

Jedna zprava pro vas vy 49% ignoranti Dolph is back! a to v plny parade od tohoto filmu jsem nemel zadna velka ocekavani a byla to chyba podle toho co jsem tu cetl jsem se bal ze Gooding to pohrbi ale nebyl zase tak spatnej bez problemu jsem mu toho zabijaka uveril a navic samozrejmne ze tenhle film nestoji na nem ale na bozim Dolphinovy kterej se mi uz hodne dlouho takhle nelibil jako tady s tim kloboukem havajskou kosili a osklivym psem je Dolfik proste a jednoduse k sezrani a tu roli si ocividne uziva niceho se nezalekne a klidne nabehne se dvema bouchackama v ruce do skladiste kde je 10 gangsteru vsechny nekompromisne postrili a jeste k tomu haze jak na bezicim pasu takovy prupovidky ze jsem obcas smichy padal ze zidle film je odou na precizni nenarocnou zabavu a kecy nekterych intelektualu tady jako ze akcni becko potrebuje neco jako kvalitni pribeh opravdu neobstoji akcni becko potrebuje predevsim kvalitni a prehledne natocenou akci a ty je tu vic nez dost takze za mne poctivy 4* a prekvapeni roku ()

MartinezZ

Cuba Gooding Jr. a jeho další Qčko (Vysvětlivka: Qčko není tak špatné jako Zetko, ale do Béčka to má daleko). Cuba musí být asi skutečně neuvěřitelné prkno, protože tady taky nehraje a jinde, než v béčkách se ani neobjevuje. A od Dolpha jsem po Icarovi taky čekal něco víc, ale ve výsledku byl jediná koukatelná a ve filmu použitelná postava. Nicméně těžko říct, jestli hrál takového tvrďáka, nebo má už potíže s chůzí. ()

Yardak

Klasická akční béčková jednohubka, která ale nabízí skvělého Dolpha Lundgrena. Ten totiž hraje naprosto perfektního ruského zabijáka, jenž pro vtipnou hlášku nechodí daleko a ještě ty jeho potetovaná záda "Rasputin, Lenin, Stalin". Švéd je ale bohužel jen vedlejší postava a film by měl stát na Goodingovi, což se úplně neděje (jeho herecký projev je dosti průměrný). Cuba se asi snaží stát akčním béčkovým králem v posledních letech podle jeho filmografie, ale dle mého úsudku to nejsou filmy přímo pro něho. Kaufman na režisérské stoličce se docela snažil v přehlednosti akčních scén a film i celkově svižně ubíhá. Přiměřená stopáž je též plusovým bodíkem a celkem bych toto dílo ohodnotil na 60 %. PS: Příběh se odehrává v Praze, i když po pravdě, moc se toho tam nenatočilo:o)), 90 % scén je z Bukureště. ()

• Navzdory filmovému ději, který se odehrává v Praze, probíhalo natáčení výhradně v Bukurešti, rumunské metropoli. (Conspi)
  • Na konci filmu jsou na přední registrační značce taxíku vidět samolepky STK. Tyto samolepky se však v Čechách nelepí na přední značku, ale na zadní. (Matt007)
  • Prvý dialóg hlavnej postavy zaznie až v 30. minúte. (Johnny.ARN)

Časové pásmo bylo změněno