Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

freddy

S Larrym Clarkem jako režisérem jsem se seznámil díky filmu Ken Park, na který jsem tehdy zašel do kina a dodnes si pamatuji jak mě zaujalo, že tenhle režisér se nebojí ve filmech ukazovat věci, které v normálním kině běžně neuvidíte (především tedy sexuálního rázu). Proto jsem byl v případě filmu Kids připraven téměř na cokoliv, a tak mě dá se říci překvapilo, že zde není detailně zabrán nějaký penis, že se zde neobjevují zvrhlosti, atd. Zkrátka režisér Clark asi netočil vždy jen úchylárny (kterou Ken Park bezpochyby je), a o to více mě tedy překvapilo, jak kvalitním a zajímavým filmem snímek Kids je. Zde je totiž úžasný a dá se říci i reálný vhled do života dnešních teenagerů (a neymslím, že by těch 15 let filmu jakkoliv ubralo na aktuálnosti) a do toho, jak to mezi nimi chodí. Nechráněný sex, holky, které jsou pannami se nechají ukecat na laciné řečičky a pak jim mohou zbýt jen oči pro pláč, do toho občas nějaká ta pařba a zmlácení někoho, kdo se jim náhodou připlete do cesty, to je docela zajímavě a hlavně reálně viděný odraz reality života dnešních mladých lidí. A musím říci, že obzvláště při záběrech z té závěrečné pařby jsem si představoval, že takhle nějak v pubertě žila i moje ségra (aspoň z toho, co jsem se o ní dozvídal), a o to více na mě film dokázal zapůsobit. Tohle je hodně kvalitní film o mladých a nejen pro mladé, a proto ho hodnotím velmi vysoko, jsou to čtyři zasloužené hvězdy. ()

honajz2

Film ukazující vyprázdněnost některých mladých, kteří žijí jen pro sex, drogy a nějaký ten chlast. Jenže Kids je spolu se Spring Breakers tím nejlepším, co tenhle typ filmů s tímhle sdělením nabízí, navíc Kids pro mě o něco vede. Má nějaký příběh, jde víc do hloubky a ukazuje i rodiny hlavních antihrdinů, čím se také stává hlubší výpovědí a kritikou tohohle smyslu "života". Má i podmanivou atmosféru, jen škoda, že scénář není dotažen a že tomu všemu chybí pořádně silný závěr. To mi na Kids vadilo nejvíce, ačkoli to vůbec není špatný film. Jen se na něj nedívá zrovna nejlépe... Ale jako podobenství o vyprázdněné mládeži to postačí. Silné 3* ()

novoten

Už po úvodním sexu a následujícím nesmyslném dialogu mi bylo jasné, že já a Kids nebudeme kamarádi. Pseudodokumentární kamera nebo nesnesitelné hlavní postavy ve mně vzbuzovaly skoro až pocit zlosti. Něco zachraňuje i závěr dávající pocit relativní ucelenosti a myšlenky, ale ta moralistická větička na závěr táhne film zase zpátky dolů. Ta snaha o myšlenku a varování tam skutečně je. Ale nefunguje prakticky v ničem. 30% ()

zlabus

Po asi rok a půl dlouhé přestávce od Ken Parku jsem se rozhodl dát Larrymu Clarkovi druhou šanci. Byla to chyba. To, že se Kids na Csfd pohybuji kolem 70%, mi naprosto uniká. Po zkušenostech s Ken Parkem, už jsem ani nečekal nic kontroverzního.....dobře jsem udělal, jediné co se totiž dostavilo byla 90 minut trvající ubíjející nuda (posledních 30 minut mi přišlo nekonečných ). Tímhle snímkem jsem si jen potvrdil to co jsem tušil po KP a to sice, že Larry Clarke je odporný babral. ()

emma53

Ufff, byla to taková nálož, že jsem to vážně psychicky neunesla a nejhorší na tom je, že se tomu dá věřit. Nicméně na mě je to moc silná káva. Ještě, že tím věkem neprochází všichni takovým způsobem, brrr.......a já bych osobně volila cestu rodinné komunikace, než jim pustila tenhle příliš explicitně podaný, rádoby moralistický film. ()

• Celosvětová premiéra filmu proběhla v lednu 1995 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)
  • Justin Pierce, který hrál Caspera, si během natáčení zlomil zápěstí. (ČSFD)
  • Hlavní postavou je Telly, kterého si zahrál Leo Fitzpatrick. Tehdy mu bylo sedmnáct let. Jezdil na skateboardu na Manhattanu, kde ho také režisér Larry Clark objevil a nabídl mu hlavní roli. Nikdo z nás nezapomene na tohoto proslulého „odpaňovače“. Sex s nezletilými dívkami pro něj kromě jiných předností znamenal jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šířil AIDS. Jeho život byl podobný roli ve filmu, poflakoval se po ulicích s partou skejťáků a ani po úspěchu KIDS nechtěl být hercem. Odjel do Anglie, kde se chtěl dál věnovat skateboardingu. V roce 1998 vše ale přehodnotil, dostal roli ve filmu Feťáci a k filmu se vrátil. V roce 2001 si zahrál v Clarkově filmu Šikana nebo v televizním seriálu Špína Baltimoru. Následně se živili také jako DJ a pracoval jako kreativní konzultant v galerii. [Zdroj: trendylife.cz] (pornogrind)