Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

odbornicka

pre mna zaujimavy dobry film, ale 5 hviezd si to nezasluzi.. tie drsne nechutne scény mi ani nevadili, ale to ako sa Joe vytrénoval z alkoholika, čo sto rokov len behá po byte na super zabijaka, čo zmláti za pol hodinku 50 chlapov na základe aerobiku v telke a drepov s bibliami mi prišlo prehnané a zbytočné.. vobec to tam nebolo potrebne a udrzalo by si to aspon nejaku mieru realnosti.. ()

Shitonit

Po prvních deseti minutách jsem neměl ponětí o čem to vlastně má bejt, jestli o ožralým nadženým nemakačenkovi , nebo o potácení se čínskou čtvrtí. Po uvěznění jsem si připadal lapen do pasti, zakonzervovanej u tele a v očekávání čehokoli jsem pomalu zavíral oka. Jak se Joe nasral a začal cvičit cokoli na čemkoli, pomalu jsem se probouzel a pak..po dvaceti letech věznění... Dostal jsem takovou mrdu která mě rozehřála, zrychlila tep na max a s očima přišpendlenýma k obrazovce jsem nevěřícně sledoval turboterminátora kterej při cestě za svojí neskutečně vytouženou pomstou neváhá ani vteřinu ukazovat vyndávat na světlo boží mozky svých protivníků, kteří v libovolném počtu nemají sebemenší šanci na spásu. Fakt dobrý, spokojenej a doufaje že v tomhle duchu to pofrčí až do konce mě Spike Lee chytil u srdce nečekaným zvratem, z drsňáka je cíťa, kterej se postupně psychorozpadá pod tíhou důvodů svýho věznění dokonale naservýrovanejch megabohatým zmetkem, a na závěr vrací dobrovolně tam odkud zdrhnul. Pykat pykat pykat za hříchy mládí !!! Tak je to správný, tak to má být, celkově a stručně se jedná o solidní napínák kterej s chutí zařazuju mezi své favority... za mě jasný 4* a to jen proto, že mě ten začátek sral skoro k vypnutí. ()

misar3

Drsný thriller, který si nebere servítky s parádně vykreslenou atmosférou. Akční scény se skvěle sledují a napjatý děj vás jen tak nepustí. ()

papadoce

Jediný problém som mal s tým rozhodnúť sa, či pri hodnotení budem brať do úvahy fakt, že som videl skvelý originál. A vlastne doteraz som sa nerozhodol, hehe,.....avšak pre Oldboya v akejkoľvek podobe mám proste slabosť pre jeho surovosť psychologickú aj fyzickú, tak dávam 4. ()

DaveSmith

Americká verze Oldboye sice postrádá originalitu a rozhodně si tak důkladně nehraje s vizuální stránkou, ale o to víc se zaměřuje na příběh a jednotlivý postavy. Možná hraje roli i to, že americká kultura je nám o hodně bližší než korejská. Tahle verze, ač nepůvodní, pro mě proto byla tak nějak stravitelnější. Oba dva filmy, z roku 2003 i tenhle, tak mají něco do sebe, oba stojí za podívání a oba jsou pro mě víceméně rovnocenný. ()

himor

Okrem naozaj chorého nápadu (ktorý mal ten Kórejský blázon, ktorý vymyslel pôvodnú predlohu), je to naozaj super akčný film...nenormálne bitky, skvele dorezaný SLJ, Copley sa zjavne v roli magora vyžíval a Brolin tiež válal ako divý, síce sa mimikou podobal na Seagala, ale to nevadí. Podľa mňa dosť dobrá kópia východného námetu. Ja som sa bavil. 85% ()

Ondr0n

Přesně jak jsem čekal, je americká verze Oldboye zjednodušená. Některé scény díky tomu značně předčily (trochu zbytečně komplikovaný) originál, jiné byly zase zjednodušeny až příliš. ()

Duke90

Solidně drsný thriller naplnil moje očekávání minimálně v jedné věci - je pro mě daleko více stravitelnější než asijský originál, protože s mentalitou asijských filmů jsem měl vždy problém a nedokázal jsem si tak film náležitě vychutnat. Stále je to ale ten syrový Oldboy, který ve mne spolehlivě vyvolává pocity nechutenství a odporu. Nejvíc mě zaskočil úchylák Sharlto Copley - to že je ten roztěkaný dobrák z District 9? No doslova si tu roli vychutnával! Josh Brolin se popral se svou postavou na jedničku, ale ani přesto se na čistou čtveřici hvězd tentokrát nevyšplhám. Nejvíc mě od toho odradil asi samotný "velmi milý" závěr v Sharltově dokonalém vystoupení a následného rozuzlení celé pomsty. Korejský originál mi totálně vyšuměl z hlavy, takže jsem opět čučel s otevřenou pusou..... 3,5* ()

wege

Zajímavé, s moc pěknou zápletkou a drsným koncem. Určitě si s odstupem času musím dát korejský originál, i když budu asi ochuzen o závěrečné překvapení, ale chci prostě vidět ten rozdíl ve zpracování. Zatím jsem u podobných případů nenarazil na to, že by to amíci zvládli lépe nebo třeba jen na podobné úrovni. Skvělý John Brolin, skvělá Elizabeth. Ta se i díky roli ve Wind River vtěluje do jedné z mých nejoblíbenějších hereček. Myslím si ale, že v tom nemusel hrát Samuel, je to velké jméno, jeho role je malá a myslím, že nějaký noname by jí zahrál výrazně přesvědčivěji. ()

Chuppa

Nebylo to špatný, ale originál mi přišel přeci jen lepší, Brolin byl ok i když mě přišlo, že ho to chvílema moc nebaví, Sharlto Copley byl ale jako záporák celkem nudnej, v Korejský verzi to přece jen bylo zahráno líp. Líbila se mi naopak odvykačka Brolina po dobu jeho uvěznění, dokázal to chlapec! Cameo chobotnice bylo příjemný zavzpomínání. ()

Bezda22

Tak zase něco, co stojí za povšimnutí. Původní dílo jsem ještě neviděl, ale tohle je přesně ten typ filmu, kterej si dám vždycky rád. 75% ()

faraoon odpad!

Ležíce v lenošce, zděšený a zhnusením fialový, jak si mohl dovolit ten diletantský a tedy mnou navždy zatracený plagiátor Spike Lee dovolit zmršit jeden z nejpůsobivějších a emocionálně nedostižně zdrcujících eposů o pomstě od Park Chan Wooka (Čchan Uk Paka) z jeho trilogie "Nebohá paní pomsta", "Old Boy" a "Má je pomsta" a tento svůj diletantský podvod nadutě dorazit stejnojmenným titulem. Toto se neodpouští. Či spíše ze msty ano - splachem tohoto ohavného plagiátu i se jménem režiséra do odpadní armatury. ()

dol2004

viděl jsem i originá, a asi jsem pohodlnější , jelikož tento remake se mi líbil víc. A Brolin je drsňák !!! ()

chesterko

Oplatí sa vydržať do konca pre tú samotnú myšlienku resp. rozuzlenie. Josh Brolin zrejme v najakčnejších bitkách od zlatých čias Jackieho Chana. K totálnej deštrukcii mysle diváka chýba snáď len trochu jednoduchosti v prvej polovici. ()

MartinTerran

Na začátek musím říct, že původní film jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. Tak tenhle film je teda masakr! První část je taková pomalejší, nic neříkající, pro někoho možná až nudná, ale důležitá pro příběh, který je zde brilantní. Zásadní je až druhá část filmu ("ta zábavná"), kde se vše rozplétá a vyvrcholí v grandiózní finále. Nechci zde spoilerovat, takže se moc rozepisovat nebudu, ale tenhle film určitě stojí za to vidět. Možná jsem hodnocení trochu nadhodnotil, ale už dlouho jsem nezažil aby mě nějaké dílo takhle dostalo a překvapilo. Jen jedna výtka je za tu nereálnou hromadnou bitku, ale aspoň film trochu oživila. Herecké výkony jsou taky super, hlavně Joshovi jsem to věřil a ten jeho nasraný výraz je fakt síla. Za mě určitě minimálně film roku. EDIT: Takže jsem se pustil do originálu s tím, že uvidím další super film a ono nic moc. Je to dost zmatené a celé bez atmosféry, místy docela až nudné (viz můj příspěvek u originálu). Takže hodnocení nechávám a tomuto filmu to ubralo jen originální námět jinak tenhle film rozhodně doporučuji více. Je to snad poprvé co Amíci něco nezmrvili, ale dokonce zlepšili a udělali srozumitelnější. Hodnocení: 92/100. ()

vieriX

Přesně tohle je ten typ remaku, který je naprosto zbytečný neměl žadnou šanci finančně uspět a jeho finanční propadák to jen potvrdil. Ať už se snaží nabídnout šokující konec tak prostě kromě dobrého Joshe Brolina tu toho moc není. Neříkam, že je to vyloženě špatný film, ale v tomhle případě nemělo k reamaku vubec dojít. A to říkam, že jsem původni film neviděl tudíž nemám možnost moc co srovnat, ale z doslechu a prostě originál byl jen jeden. ()

srncek

Nádherná NAHÁ Elizabeth Olsen :3 ............teraz k filmu : ťažkopádna prvá tretina,priemerný stred a super finále - tá pointa ma teda dostala. Nevidel a ani nikdy neuvidím pôvodnú verziu..57% ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers