Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

lather

Ač nejsem největším fanouškem Joshe Brolina, musím říct, že se role zhostil na výbornou a film táhl kupředu. Hvězdičku dolů dávám za to, že originál je přeci jen jeden a o něco lepší. ()

Moiraine

Rychle a stručně: Jako film to špatné není (na Američany rozhodně ne), v porovnání s korejským Oldboyem to už taková sláva není. Je vidět, že americká představa remaků zahraničních filmů spočívá ve zjednodušení. ()

vikino1

Původně jsem si to pustil, jen abych měl srovnání s originální a americkou verzí kladivové scény. Kupodivu se mě více libila ta první víc (Brolin je moc terminátor, ti černoušci o něj vše jen lámou a Josh pořád stojí a bojuje dál)... Což je trošku paradox, protože film jako celek považuju za lepší US verzi. Jen ta nejzásadnější scéna - kvůli které se to celé děje - mě připadá až moc na náhodu - můžete být multibilonář jak chcete, ale tohle ovlivnit, aby se to stalo - to chce hodně velkou haluz.. No prostě je to jenom film... ()

Rawar

Že to bude drsné, si domyslíte už v prvních několika minutách. Že to bude zvrácené si začnete domýšlet zhruba za půlkou ovšem že to bude až tak příšerně zvrácené a drsné si uvědomíte až v posledním ražení. A právě tohle na filmu obdivuji. Takhle si pohrát s mozkem diváka se nepodaří rejžovi každý den a já jsem se v závěru skutečně otřásl a zároveň složil trpkou poklonu autorům. Pokud máte zájem o precizně promyšlenou, z části klaustrofobickou psychoterapii a z části akční řežbu s detektivní zápletkou, která všechny odložené případy strčí do kapsy, jste na správné adrese...brrrrr ()

ER

Originál jsem neviděl,ale americká verze mne až tak neuchvátila. Příběh i jeho pointa je výborná,jenže kdovíjaké "jiskření" z toho nevzešlo. Možný problém se asi nejvíce nachází v akčních scénách,které jsou brutální,ale nejdou až "na kost". Hlavní postava nejdříve vymlátí cca 50 chlápků,aby ho v zápětí na to složila 50ti kg asiatka a hned v další scéně 3 chlápci, z nichž ani jeden není žádný Rambo. Přitom hned první akce na stadiónu mně pořádně navnadila,jenže pak přichází trochu nemotorné zpracování vztahových vazeb hlavního hrdiny s ženou,která se mu připlete do jeho cesty za pomstou. Ale dívat se na to dá (kladívko v ruce Brolina je toho zárukou). ()

MilesTeg

Originál neznám a po tomhle ho ani hledat nehodlám. Hvězdu za kontrast mezi Brolinem a Olsenovou, druhou za srandovní cameo Rami Maleka a třetí za přehledný příběh a správný konec pro Olsenku. Jinak úchylný nápad úchylného záporáka z úchylných pohnutek, že několik desítek borců na jednoho chlapa s kladivem dokáže jen pár modřin a jednu dírku v zádech je úplná hovadina, a navíc jsem si prostě nedokázal najít sympatie ani k jedné postavě. Nakonec docela průměr. ()

newstedson

Po prvých 30 minútach sledovania snímku som mal chuť odísť z kinosály. No v tom sa objavili herecké esá S. L. Jackson a Sharlto Copley (ktorý podal neuveriteľný výkon) a film začal naberať úplne iný spád, samozrejme tým správnym smerom. Dych berúce mysteriózne scény kombinované s absurdnými "one man against thousand" scénami začali do seba zapadať ako veľká skladačka. Z fádneho začiatku, sa postupne dostáva na svet dokonalý snímok s brilantným zakončením. ()

will.i.am

Az na par nevydarenych bojovych scen, kedy vy sa Joeovi nepostavil asi ani herkules a banda si ho ide poddat po jednom, velmi vydarena zapletka, a naozaj necakane rozuzlenie. Celkovo to nebol jeden z mojich top filmov, ale urcite sa oplati pozriet. 75% ()

KVBahnhof

Pokud budeme srovnávat originál a remake, tak každý boduje v jiných rovinách. Zatímco původní Oldboy vás uchvátí vizuálem, tak remake drsnou atmosférou a skvělým Joshem Brolinem, který hlavně nevypadá jak kdyby vylezl z popelnice. ()

TommyDiamond

Tak tomu říkám opravdu vysoká hra patriotů. Mám rád, když film drží ty největší trumfy v rukávu a na konci doslova mocně vyvrcholí celou pravdu, která dopadne na diváka jak tunový balvan. Naposledy jsem byl takto překvapen (možná šokován) u filmu Saw 1,Klíč aj. Nevýhodou těchto epických závěrů je, že se na film můžete znova dívat až když úplně zapomenete o čem je. Protože jinak dost ztrácí na atraktivitě.... Děj, načasování i hlavní postava, to vše je v tomto snímku za velkou jedničku. Abych ale nepěl pouze pochvalné ódy, zklamal mě Oldboyův návrat do komplexu, kde byl vězněný dvacet let. I když poctivě mnoho let klikoval a podle televize kopíroval různé bojové styly, vraždící supermonstrum by z něho asi nevyrostlo. Proto jeho odchod z věznice alá kung-fu mela byl prakticky nekoukatelný. I přes tento malý kiks dám zasloužené čtyři hvězdy.... ()

DavidWebb

A ďalší z rady nepotrebných amerických remakeov, určených čisto pre americké publikum, príliš lenivé nato aby si pozreli cudzokrajný film s titulkami. Aj tak som bol ale zvedavý ako sa s týmto námetom pobijú tentokrát. A opäť to nedokázali. Keď si tak spomeniem na MKNZ tak David Fincher v ňom (keď nič iné) aspoň dokázal skopírovať atmosféru a krásne severské prostredie s dobrými hercami, v podstate v rovnakom filme akurát s inou posádkou. V tomto prípade sa Spike Lee snaží o pár svojich vlastných vsuviek, ktoré ale snímku nijako nepomohli a dovolím si tvrdiť, že sa moc originálu (celkovým vyznením alebo dojmom) nepriblížil. Isteže, pre ľudí, ktorí nevideli kórejskú prvotinu môže byť tento flik originálny, ale pochovávajú ho nevýrazní herci a slabučký soundtrack. Ani jeden z hercov nepodal nadpriemerný výkon, úplná šeď, a čo sa týka samotného Josha Brolina hoci sa na úlohu starého chlapca vizuálne hodí, herecky to vôbec nezvládol. Z mongolskej verzie bolo navyše v určitých momentoch cítiť určitú podprahovú grotesku, ktorá sa tu ani nemihla. Smutné, ale pre mňa absolútne zbytočný film. 2 ½ hviezdy za réžiu a vizuál. ()

john.h

Původní Oldboy má takovou typickou asijskou atmosféru, která se tady úplně vytratila. Na druhou stranu tenhle počin byl zase takový o dost temnější a všechno to bylo takové víc freaky. ()

crjules

Vsechno asijske prehravani, hysterie, uchylarny, pokrouceny pripitomely konec....vsechno,co bylo pro mne spatne v puvodnim Oldeuboiovi , je tady natocene s citem, lehce ucesane a snimku je vtisknuta inteligentni podoba a zaver. Navic se mi libila ta reminiscence a odkaz na Monte Christa. Brolin vyborny, Olsen mne prekvapila, Imperioli potesil a Samuel Jackson ma na konte dalsi nezapomenutelnou postavicku! :) Spike Lee je vyborny reziser. ****a pul. ()

.killer.

Bohužel (bohudík) se neřadím mezi většinu, která obdivuje původní film a kvůli němu americký remake posílá k čertu. Já naopak korejského Oldboye nemusím. Nikdy jsem ho nedocenil asi kvůli zbytečné zamotanosti a nepřehlednosti (což bylo samozřejmě uměleckým záměrem). Spike Lee ale Oldboyovi hodil vlastní vizuál, rozmotal příběh a postavil ho tak, aby postupně hezky gradoval. Ačkoliv nemám rád remaky, tak tento mi udělal obrovskou radost a vzhledem k tomu, že mě originál nikdy nedostal do kolen, nepřistupoval jsem k americké verzi se skepsí a užil jsem si jí. Za mě tedy určitě palec nahoru! Velké plus za skvěle natočené krvavé scénky, decentní střih a celkové vizuální pojetí. Pokud vás, stejně jako mě, původní Oldboy nezaujal, ba dokonce otrávil, dejte určitě šanci jeho americkému bráškovi. ()

RAFT

no i když je to vlastně remake ,tak dejme tomu se film víceméně povedl ,Brolin zahrál postavu 50-50 a Samuel Jackson nic moc ,občas trochu nuda, ale jak se říká jedenou a dost . ()

Doomer

Remake který se drží původního scénáře skoro uplně přesně, takže tak trochu zbytečný film - bitek je méně a jsou takové přehnanější, brutálnější. ()

Rimland

Korejský originál jsem neviděl, takže tím líp pro mě, protože tohle bylo hodně příjemný překvapení. Je to dynamické, nekompromisní, bez zbytečných scén. Akční sekvence jsou parádní, syrovost všudypřítomná, Brolin drsňák jak má být. Ten film má zkrátka pořádný cojones. Druhá polovina se sice zprvu zdála být zpomalením tempa, ale naprosto to vykompenzovala zabijácká pointa. V tom filmu nic není, jak se zdá. ()

vetsinezobri

Neviděl jsem originál a brzo to musím změnit. Nevěřím totiž, že to bude stejně slabý jako tohle. Šokující závěr mě nešokoval, jen mi připadal pěkně blbej a občas jsem popoháněl dialogy, protože to bylo utahaný. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers