Příběh bývalého vojáka Edwarda Younga, který bude muset několik let po konci občanské války čelit nebezpečí daleko horšímu, než byli nepřátelští vojáci ve válce. Poté, co vinou záhadné epidemie ztratí svou manželku i syna, se vydá na dlouhou cestu, na níž bude pátrat jak po příčinách záhadných problémů, tak po novém smyslu života. (ČSFD)

JASON_X

Alternativně-historická komorní zombiárna z temného období po skončení americké občanské války, kdy se svět počal "zalidňovat" mrtvými. A tentokrát v tom nemá prsty armáda ani meteorit, ale černá magie, jak vyjde časem najevo... Už chvíli po začátku je jasné, že nepůjde o jen tak obyčejnou tradiční a klasickou žánrovku, ale že budeme svědky pokusu posunout tenhle žánr trochu jinam, lehce do artova, do poetična. Z toho důvodu mi taky brzo přestaly vadit občasné animované sekvence, které na mě zprvu působily trochu rušivě a jaksi nepatřičně a naopak se mi začaly hodně líbit (nejvíc přechody mezi jednotlivými kapitolami). Ovšem té rádoby artovosti a poetiky bylo přeci jen na můj vkus až příliš - líbivá hudba, patetické dialogy i patetický hlas vypravěče... Ale hlavně překvapivě stupidní a prachsprostou amatérštinou čpící konec (celá scéna osvobozování zajatců z bunkru a následné souboje v lese), který mě přivedl k pochybnostem, jestli všechna ta artová a nekomerční patina není náhodou jen režisérská bezradnost. K tomu nepříliš nápaditá "televizní" výprava i vizuál, takže za originální styl bych sice čtvrtou dal, ale za obsah určitě ne. Kanaďani by se měli učit béčkovou filmařinu v Austrálii. ()

Morholt

Režisér je zjevně Hillcoatův fanda, protože Exit Humanity do značné míry připomíná Cestu. Rozdíl je jen v tom, že ačkoliv v té je ta štreka hodně dlouhá, rozhodně se tolik netáhne. Co na tom, že atmosféra patří k těm velmi dobrým, když se děj dokolečka opakuje a hlavní postavou je protivná vousatá fňukna, která se o hraní ani nesnaží. Víc akce, míň filosofování. 30% ()

Khalesi

Ak u hororu premýšľate, či by ste si nemali nechať urobiť manikúru, alebo, čo zajtra uvaríte na obed, niečo asi ni je v poriadku. Nie, že by bol zlý námet, alebo prostredie, či herci, ale chvíľkami to bola treskutá nuda! Mohlo to byť aj s tým nízkym rozpočtom o dosť lepšie, keby tomu páni scenáristi dodali trochu grády a viac napätia. Veľká škoda... ()

6thSun

Rozvláčnější než filmy Franty Vláčila, leč fanda zombie hororů by neměl být zklamán. A taky to obsahuje několik pěkných filozofických poselství. 65% ()

Ouwen

Zpočátku jsem se obával, pač se to neodehrává v moderní době. To však nevadí. I když tu akce moc není, ta mne bavila a její part není až tak podstatný, sem tam padne pár výstřelů a konec se trošku rozjede. Herecké obsazení a samotné postavy jsou úplně fantastické, navíc zpracování příběhu působí docela originálně, člověk se aj dozví, jak vznikla ta nákaza. Jenom konec bych trošku dotáhl, jinak jsem se nenudil, působí to zajímavě a je to napínavé a perfektně zpracované. Pecka, 10/10 ()

evilmind

Zombie road movie z doby po americké občanské válce? To rozhodně můžu! Jen škoda, že přes historické reálie velice pomalu plynoucí děj rychle sklouzně do tradičních klišé žánru, jako je užírání se nad osudem blízkých, konfrontace s ozbrojenými zloduchy, a patetické hledání léku. Vizualizace je ovšem originální, animované části bojů se zombie nebo flashbacků jsou graficky úchvatné, a nepochybně by vydaly na úspěšný comics. Jo, a taky miluju filmy, co mají vypravěče s hypnotizujícím hlasem. Celé dvě hodiny se lze nechat unášet na příjemné vlně pečlivě budované atmosféry, a co na tom, že to vlastně vůbec není horror. Kupodivu nakonec tím, co mi tam nejvíc vadilo, byl příšerně hrajíccí Stephen McHattie v roli doktora, od toho jsem tedy po úžasném Pontypoolu čekal opravdu víc... ()

JohnCZ

Docela dobrý voice-over Briana Coxe, který filmem provází, hezké animované předěly a parádní dojímavá hudba jsou věci, které sice zaujmou, ale v kombinaci s filmem absolutně nefungují. Je to prostě příliš amatérsky natočené, s divnou kamerou, nulovou postprodukcí obrazu a slabými hereckými výkony. Snaží se to být poetické, ale spíš je to na sílu sentimentální až otravně melodramaticky ukňourané. Za mě to dohromady dobře nefunguje. ()

Astaroth12

Je to parádne vyrozprávané a ze sa to odohráva v minulosti o to ešte lepšie.Lebo je to zaujímavejšie a aj originálnejšie.A o to práve ide nieje to klasická zombie zápletka zo súčastnosti ale po občianskej vojne a aj pre túto súvislosť ma táto snímka zaujala.Aj masky sa podarili aj keď boli viditeľné znaky make upu ale nevadilo to.Tento film je dosť depresívny a nieje núdza o dramatické chvíľky.Ta nádherná scenéria z minulých čias dotvárala tomuto filmu originálny punc,lebo takýchto podobných filmov veľa nieje.Pekné to bolo natočené a tie flashbacky z minulosti hlavného hrdiny krásne zapadali do seba a nestrácal som sa v tom a tak to bolo pekné prehľadné.Určite má tato snímka získala a to som si myslel že v zombie hororoch má už nemá čo prekvapiť.Je tu všetko atmosféra,napätie,strach a hlavne príbeh ktorý nenudí. ()

ledzepfan

Mám rád ty chvíle, kdy se z něčeho-od čeho člověk nečeká lautr vůbec nic-vyloupne velké překvapení. Od Exit Humanity jsem čekal možná jen béčkovou, trošku nezáživnou zombárnu která stojí a padá na nápadu zasadit děj do Americké občanské války.. A vyklubala se z toho svěží chytře napsaná a atmosférická lahůdka(s hezkým soundtrackem). Jasně-možná to bylo o pár minutek delší a to existenciální filosofování chvilkama zavánělo vycucaným pstem a haluzí, ale jinak je to jako celek poutavé, magické a svým způsobem zábavné... Doporučuju, ale jen těm kteří nejsou alergičtí na pindy o smyslu života a nečekají nějákou akční jízdu. ()

maddy

Exit Humanity ma dosť nešťastnú štartovaciu pozíciu, ako prírastok do zombie žánru sa k nemu logicky dostanú priaznivci zombie hororov, u ktorých však hrozí sklamanie, pretože prekvapivo je výskyt zombies vo filme zriedkavejší, resp. skôr ako na akciu sa sústredí na pomalé putovanie jedinca po spustošenej krajine (tu zastúpené prevažne lesom) ala The Road, navyše so zameraním na podobné filozofické otázky života. Štýlom mi to pripomínalo nedávne kúsky ako Stake Land, z ktorého tu chýba dravosť ojedinelých akčných scén alebo The Dead, z ktorého tu chýbali hororovejšie scény a napätie. Za to však Exit Humanity oplýva oproti spomínaným dvom veľmi dobrou atmosférou. Zasadenie zombies na koniec 19. storočia už v dnešnej dobe nie je originálne, ale Exit Humanity stavia na celkom slušnom príbehu, ktorý síce rieši 100x omieľané problémy zombie žánru ako imunita, nájdenie lieku, úkrytu a pod., ale jeho realistické podanie a uveriteľné postavy, ktoré nie sú divákovi ukradnuté, ho robia pútavým. Spočiatku samostatný boj jedného utrápeného muža, neskôr do príbehu prichádza čoraz viac postáv, postupne každá odhaľuje svoje tajomstvo a pravú tvár, vzťahy sa začínajú preplietať a vyhrocujú. Masky sú na úrovni, a aj keď tu nie sú novodobí šprintujúci zombies, tak dokážu vyvolať pocit nebezpečenstva, hlavne v spojení s tým, že postavy nejazdia v jeepoch, ale na koňoch, sú viac menej neustále na očiach, keďže príbytky sú postavené len sem tam aj to len z dreva, takže vyzerajú takmer na spadnutie pri sebemenšom zatrasení. Poteší aj pekná hudba, s ktorou sa pracuje viac ako v bežných zombie filmoch a väčšina scén sa bez nej nezaobíde, dokonca nechýbajú scény, kde reč a všetky iné ruchy utíchnu a dianie je doprevádzané len hudbou. Animované vsuvky síce pôsobia ako spestrenie, ale skôr len zakrývajú nedostatočný rozpočet (aj podľa slov režiséra, keďže nebolo inej cesty), čo poriadne zamrzí, lebo po pravde radšej by som túto animovanú akciu videl na živo s reálnymi postavami, obzvlášť keď akcie je pomenej a ak už nastane, tak je prevažne odbitá niekoľko sekundovým animákom. Jednanie postáv občas zahapruje (bezdôvodné kričanie na plné ústa, pri každej aj nepodstatnej príležitosti keď viete, že okolo Vás sa v lesoch pohybuje množstvo nemŕtvych ma dosť často iritovalo). Taktiež aj stopáž 110 min. je poriadne prestrelená, pretože v niektorých častiach až priveľmi zdĺhavo film stojí na mieste a dookola rieši filozofické tápanie postáv, občas by neuškodilao pritlačiť na pílu. CELKOVO: 3* ()

movieband

"Jen bolest nám připomíná, že ještě žijeme." Vcelku podařený nízkorozpočťák, s vcelku sympatickými herci v čele s nádhernou představitelkou Issacovy sestry (její jméno tu není napsáno, bohužel), vcelku solidními zombivci, podařenou hudbou a vcelku originální dějem a podařeným zpracováním (ty animované kresby byly dost dobré). Jen ta atmosféra nebyla taková, jaká sem si myslel, že by mohla být. Možná se na to zase někdy podívám - 70%. ()

stration

Hrozně zajímavě pojatý zombie horor. Žádné vřeštící scény nasnímané roztřepanou kamerou, žádné masové útoky nemrtvých. Výborné zasazení příběhu na konec občanské války zvyšuje už tak solidní originalitu filmu. V podstatě komorní vyprávění, jakási odysea, rámovaná jednotlivými kapitolami v deníku bývalého vojáka. Pár scén a myšlenek opravdu stojí za zhlédnutí. Velice příjemné překvapení. ()

Dexter1

Zombie westerny sú podľa mňa celkom slušným nápadom. Momentálne je ich viac ako obvykle, no nie je to nič nové. Exit Humanity sa rozbieha ako slušný akčný zombie masaker. Bývalý vojak z občianskej vojny je zdecimovaný zo straty svojej rodiny. Ako putuje lesom a prírodou musí odrážať neustále útoky zombiekov. O akciu a ani nejaké tie lakačky nie je núdza. Po zhruba 20 minútach sa koncept celého film zmení. Dej sa spomalí, rozprávač začne príbeh podávať lyrickejšie a časté zobrazovanie akčných sekvencií animovanou formou nie je vôbec na škodu. Príbeh sa začne čoraz viac sústrediť na psychológiu hlavnej postavy, ktorá sa snaží zachovať si posledné črepiny ľudskosti. Na béčkový počin je to natočené viac ako dobre a herci podávajú na výšku svojho platu viac ako obstojné výkony. Gore v tomto kúsku absentuje a masky zombiekov sú urobené zrejme len aby sa nepovedalo. Našťastie tieto "nedokonalosti" plne nahrádza príbeh a taký celkový dojem z filmu. Kto má na zombie flikoch rád, keď sa tvorcovia snažia poukazovať na beštie v nás, tak si príde na svoje. ()

stuntmanMIKE

Nie je to zle... mam rad taketo filmy kde hlavny hrdina putuje krajinou za dakym cielom. Tak potom co tomu chyba... chyba tomu trosku tej brutalitky... Na horror (ak sa to tak da nazvat) je to velmi mierne az filozoficke kedy hlavny hrdina stale rozjima a predstavuje si veci ako keby ani nebol tupy yankee co bojoval vo vojne proti svojim susedom. Chcelo to trosku vacsieho primitiva do hlavnej postavy a trosku viac krvi a gore a mohlo to byt daleko lepsie... ()

fmash

Nemohu než potvrdit, že se jedná o velepomalou televizní inscenaci, dokonce jsem chvíli podléhal dojmu, že je to amatérský snímek. Ale nápad to není špatný, nálada obstojná a hlavní průser (kromě v tomto případě nepochopitelné stopáže) je macešský přístup k hlavní postavě, jejíž představitel dostal nevděčný úkol většinu svého času probrečet, prokřičet, prosténat, prořvat a prohekat. Docela zklamání. 2¾. ()

Caminzind

Sentimentální výpravný zombie western, který se někdy tváří až příliš epicky, ale s pomocí FFWD je daleko záživnější. 42% ()

bourec

Opravdu děsná sráčovina.Hlavní postavě ubyde ve filmu minimálně půl hodina klasickýho hraní,protože asi takovou dobu řve jak pojebanec.A seru mu na to,že mu rozkousali celou famílii.Dalších půl hodiny buď blbě kecá,nebo poslouchá nějaký přechytralý kydy..Ten film je zcela jednoznačně hlavně pro nudumilující jedince,protože jiný označení si nezaslouží.10%. ()

Flaxik

Uaaaaa, originální film se zombíkama. A přitom jsou jsou ty potvory ze staré školy, pomalé, blbé, tak jak to má být. Hlavní hrdina přemýšlí, exteriéry parádní, dokonce i uspokojivé vysvětlení celé situace, legenda na pozadí, ve které nic neskřípe, no prostě každý zombiefan musí u filmu poposedávat nadšením... bohužel nejen nadšením. Kdyby se film podařilo tak o půl hodiny prostříhat, vůbec by mu to neuškodilo a dostalo by to celých pět nakažených generálských hvězd. Takhle za tu místy opravdu zbytečnou rozvleklost jde jedna dolů. V každém případě, tenhle výtvor žadoní o další pokračování. ()