V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

BenchPress

Proč by člověk začal zničehonic střílet na nevinné? Výborný začátek filmu, úvodní scéna šokující. Jenže samotný film nepřináší nic nového. Cruise je klasicky všeuměl, ale na to už jsme zvyklí. Jenže od toho tu máme MI. Závěrečná scéna mě trochu rozesmála, co je moc, to je moc. Čistej průměr dnešního krimi žánru. 3/5. ()

elanista1

Od úvodnej brilantnej scény padne vo filme snáď jediný výstrel a odohrá sa jediná autonaháčka. Výborne postavený príbeh s dobrými dejovými zvratmi, dialógmi a hereckými výkonmi...to stačí k perfektnému filmu. Už si začínam myslieť, že Tom Cruise sa takmer vždy rovná kvalita. ()

gefr

Cruise se prostě narodil pro hraní agentů. Jack Reacher je napínavý akčňák, který je sem tam prošpikovaný humorem. Zdánlivě jednoduchá zápletka se postupně rozplétá a Jack ve Sherlockovském stylu odhaluje pravdu. Co se týče dalších postav, nevím jestli Rosamund Pike měla dané grimasy ve scénáři, ale mě příliš přesvědčivá nepřišla. Jeden udivující výraz jí v pohodě stačil na 2 hodiny filmu. Jai Courtney u mě po shlédnudí Smrtonosné pasti 5 oficiálně skončil, ale tahle role mu vyloženě sedla. Nenápadný badguy v pozadí je pro něj fajn, celovečerák prostě sám neutáhne. Na krimi thrillery moc nejsem, ale tady jsem si vyloženě pochutnal. ()

Honzulik

Jack Reacher: Poslední výstřel - tak tady jsem zvýšil své hodnocení na 5*. Film teď několikrát opakovali na HBO a já se pokaždé s chutí znovu podíval. Dobrý děj filmu a perfektní herecké výkony Toma Cruise, Wernera Herzoga, Rosamund Pike, Roberta Duvalla a dalších dokážou opakovaně zaujmout... Opravdu kvalitní práce všech tvůrců filmu! ()

harycek

Docela napínavé a dá se na to dívat i několikrát.!!!!!!!!!!/!!!!!! Po několikátém shlédnutí je to jeeeeeeeeden z nejlepších filmů T.C.!!!! vše tam sedí a žádné blbosti!!!!! ()

Spilif

Poprvý jsem to viděl v kině, po druhý a xkrátý už ani nevím kolikrát jsem to vlastně viděl ale stejně mě to furt dokáže zabavit. Film který svými 125 minutami dokáže bavit každou sekundu a to tak že po skončení jsem si vážně řekl to už je konec to bylo nějak krátký...:) V tomhle filmu mi všechno sedělo tak jak mělo a zapadalo ještě víc jediný co ubralo byl pro mě poslední fight, ale za tu celkovou podívanou to stálo. Libovej humor kterej zahřál a kolikrát dost rozšklebil:). Já dávám palec nahoru a všem film doporučuju má to zápletku dobré obsazení, a to ztvárnění no krása... ()

stafino

Konečne nejaký akčný film, ktorý ma po dlhšej dobe chytil :) Tom Cruise v mega ulohe, s veľa akčnými scénami a nepochopiteľnými zvratmi. 80% ()

yazik

Maximální spokojenost. Nemám co víc dodat. Skvěle zahrané i herecky obsazené, napínavé až do konce. Plný počet. ()

Luckyboy

Béčkový devadesátkový akční filmy mě bavily, když mi bylo 14. Dneska už to tak horký není. Pokud by se film nevyvaroval nějakých klišé (pěstní souboj na staveništi), prďácký veselý snajper v důchodu atd., tak by to nebyla úplně špatná žánrovka, protože některé nápady jsou zajímavé (hraní si s nejistotou, kdo je teda zloduch ve vlastních řadách, postava Reachera). Takhle to je jenom rýžování peněz přes jméno. ()

Tartalus

Skvělý fim. Tom Cruise je v roli agenta excelentní, na Rosamund Pike se dobře dívá a akční scény jsou oproti dnešnímu šílenému standartu jednoduché, ale nesmírně zábavné. ()

wanry02

Mé velké očekavání zastínilo zklamaní. Abych to uvedl na správnou míru tak to nebyl vůbec špatný film. Co ale nejvíce vázlo byl obsah, filmů na podobné téma bylo natočeno desítky a i z toho důvodu dávam jen 60% ()

Aywes

Drsný a nekompromisní hlavní hrdina, dáma v nesnázích, bezpráví, bitka na blízko v dešti. Povědomé? Tím výpis scén nekončí. Mohl bych pokračovat. Problém bude ale asi u mě. Nelíbí se mi ani knihy od Lee Childa. Celý film totiž postrádá originalitu a něco víc. Tohle jsme viděli už dávno a o dost lépe zpracované. Pokud to vezmu z pohledu, že film má být pocta klasickým akčním kriminálkám, tak taky selhává. Často se bere až příliš vážně a kupříkladu se Smrtonosnou zbraní se to prostě nedá srovnat. Když už skládat poctu, tak pořádně. Neoslovilo mě to. Pokud má ale někdo rád knižní předlohu, tak podle mě bude příjemně zabaven. Za mě je to jen nenápadité a podprůměrné akční béčko se zbytečnou délkou. ()

blondboss

Jack Reacher v podaní Toma Cruisea je ďalším vcelku slušným kriminálnym thrillerom, ktorý nám ponúka zaujímavý námet, vkusné akčné scény a hlavne charizmu hlavnej postavy. Podľa predlohy by som si síce vedel predstaviť aj iného makača v hlavnej úlohe, ale takto to malo aspoň gule. Rosamunde Pike fajn sekundantkou a ako akčná jednohubka je to veľmi pozerateľné. 75 % ()

holka218

Skvělý film. Filmy s Tomem Cruisem mám ráda a opět zahrál všechno skvěle. Akční scény byly naprosto skvělé a věrohodné. Opravdu nechápu, jak to dělá. Rosamund Pike se mi v tomto filmu také docela líbí. Příběh je poutavý a zajímavý. I když film trvá přibližně dvě hodiny, tak se něm pořád něco děje a nejsou v něm zbytečné scény. Jeden z nejlepších filmů, který jsem za poslední dobu viděla. ()

Aniki

Toma Cruise mam rad a abych pravdu řekl, marne si vzpomínám, jestli jsem ho kdy viděl učinkovat ve špatném filmu. Tento neni vyjímkou. Zábavný akčňák áčkové kategorie, který nezpomalí, jakoby neměl důvod, nechat vás nadechnout. Přesto má snímek příjemnější timing než další Cruiseův majstrštik "Missing...." nebo jaksi nabubřelý "007". ()

vodkasesemte

Film s Tomem Cruisem, kterej jsme neviděl? Nemožný! Ted se ještě dozvím, že udělal pokračování TopGunu!  I m not trying to clear him, I am just trying to keep him off death row. By proving hes insane (co mi to jen připomíná)? Well, thats one option. A kdo si myslíš, ty malá kurvičko, že tvoji pomoc potřebuje. Obhajoba je stejně jen součástí obžaloby. V pohodě bych šel na smrt, kdbych věděl, že jsem nevinnej, nebo, že ty kachny naopak byly. Akorát jich mohl dostat s dvacetiranným zásobníkem víc. There are four types of ppl who join the military. Family trade, patriots - eager to serve, those who just need a job and kind who want a legal means of killing other ppl (muj případ, akorát mě nechtěj nikde naverbovat - prej bych nedával moc pozor na ostatní kolem sebe). You have been hungry. You have been horny. You have had an itch you cant scratch (to znám, žiju mezi prasatama, co si o to říkaj každej den a chrání je zákon - zatím). Imagine that feeling. Days. Weeks. Yrs. To napětí se ale neprojevilo v ten osudovej den. Musel by tam rozputat válku. You need a release. Zahraje si GTáčko. Need a target. Nebo jim zabije pár psu. He covered his track well just like sane ppl do. Civilian contractors. Rape-rally (předtím Emička). See, the deeper I dug, the uglier it got. Tady nejde o to, jesli je vinnej, nebo nevinnej, nebo jesli si to zaslouží, nebo ne, ale že tam pobíhá další vrah na svobodě! Hovada… oba dva. I hate mondays. Holčina jich s malorážkou udělala před školou podstatně víc. The scene was a gold mine. We both know golds only as good as the man digging. Habit. Muscle memory. Přesně tak jsem si to musel vysvětlit sám - sarkastickou odpověd. I dont think he knew he was doing it (jasně). Forest for the trees (pro les nevidí strom, nvm). My name is Sandy. So was I last week on a beach. Jimmie Reese. You dont look like a Jimmie. The cheapest woman tends to be the one you pay for. A hooker would get the joke. Well, nobody said whore. She inferred hooker, but I meant slut (přesně takhle mluvím, než dostanu přes hubu - nebo rok natvrdo). Hey, shes our sister. Is she a good kisser (z toho by se stejně nevykecal)? Pay your cheque first. I will pay later. You wont be able to. Stay here, Sandy. I dont mind the sight of blood. When it means you are not pregnant, anyway. The last two guys, they always run (to mužu potvrdit, několikrát). Hes a classic loner. He didnt even talk to his neighbours. Tak to já zas nejsem. Občas jim tam hodím dělobuch. Quiet man. Never bother anyone. I need some sleep. You too. You dont really think I m gonna… až po práci. We dont leave questions unanswered ever. We covered up the one mess. You made another. I was in prison in Siberia. I spent my first winter wearing a dead mans coat. A hole in one pocket. I chewed these fingers off before the frostbite could turn to gangrene (to se muže hodit). That is how I survived when so many others did not. Show me how rare you are. Si z něho dělá prdel - jako v tý ruský ruletě. 200-300 yards (odhadl vzdálenost - podle mostu a tak, předtím jsem viděl video na střelnici). I need to see something. What about the inside of an ambulance? I m just a guy who wants to be left alone. Look at the ppl and tell me which ones are free from debt, anxiety, stress, feat, failure, indignity, betryal. I never saw one real shooter who would do that for his own mother. Unless he was framing his mother for multiple murder and using your range to do it. I m not a hero. I m a drifter with nothing to lose. Whats wrong with your eye? I m saving my night vision. A quater. Nobody would have thought to dump that meter. Not even me (přesně). Proč ho nesejmul přes tu boudu, když věděl, že stojí hned vedle dveří? Zec. Prisoner. I was born on October. When I get to my birthday, I m gonna pull the trigger. Prisoner Human Being. What about clearing you? I have faith you will sort it out. Theres this guy. Hes a kind of cop. He doesnt careabout the law. He doesnt care about proof. He only cares about whats right (ranger - good/chaotic). Sophie Guest (film předtím hrála v Good Nanny) Julia Yorks (ta mrdavá mamina s kočárkem) () (méně) (více)

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)