The Maker

Krátkometrážní / Animovaný / Rodinný / Fantasy
Austrálie, 2011, 6 min

Potemnělá komůrka, staré lexikony, herbáře, atlasy a slovníky, v košíku role starých látek, v přihrádce knoflíky a na stole jedny velké přesýpací hodiny. Tajemná bytost začíná tvořit, začíná vyrábět dalšího ze svého druhu. Kdo je však oním stvořeným? (Segrestor)

korbitch22

Pointa mě totálně rozbila!Kezelos je v oboru machr, zase ta jeho úžasně morbidní animace, nádherná hudba a hlavně ta myšlenka, nevzpomínám si, kdy mě pointa takhle kopla a kór u krátkometrážního animáku....úžasné...smekám.100%. ()

heyda

Krásná animace, úžasná hudba a parádní vyústění. Jen ten zdeformovanej králíček se mi moc nelíbil. :-( 80% ()

Stanislaus

Stvoření, které jako by vypadlo ze stop motion filmů od Švankmajera a Burtona, tvoří za doprovodu výrazné a úderné hudby další stvoření k obrazu svému, a člověk tak trochu tuší, kam to směřuje. Nicméně pak přijde závěrečná pointa a člověk jen zírá s ústy dokořán. ()

mm13

Zabité! V tejto chvíli najlepší animovaný kraťas, aký som kedy videl. Všetky staršie spomienky na najbližších pár hodín vymazané. Geniálna skratka, dokonalé výtvarné aj technické spracovanie, vybrúsené, nič nechýba, nič nevytŕča. Obarený tlieskam v hlbokej poklone! ()

maseer2

z nevýrazného průběhu se vyklube ubíjející pointa o pomíjivosti života, která vytahuje mé hodnocení na 4*... ()

Marek1991

Aj my sa v našich krátkych životoch snažíme niečo hodnotné vytvoriť a potom zároveň aj odovzdať skúsenosti, aby naše poznatky mohol niekto ďalej rozviť, avšak ak sme na to sami, častokrát nedokážeme odovzdať viac, než odovzdali nám a častokrát to hodnotné vytvoríme až na poslednú chvíľu. Tento film sa dá pochopiť rôzne, má peknú animáciu a pripadal mi hlboký. ()

PauloZ

Pěkná vyzuální stránka, výborná realizace i rozpohybování. Vzezření "zajíčků" mi hned v první vteřině připomělo toho zajdu v Darkovi. Má to grády a skvěký konec. Někdy žasnu nad velmi pestrými nápady kratkometrážních filmů. ()

Z0oMb3E

Čo je zmyslom života? Vypúšťať svoje potomstvo do sveta, nech je akokoľvek škaredé či degenerované. Konečne chápem motiváciu rímanov vrhať uslintaných špinavcov ako hlodavce. ()

esopesokeso

Ach jaj..po jeden a pol roku som to videl teda znova. Už asi nezostáva nič iné, len sa nadýchnuť, ešte raz sa ožrať, prečítať si ešte jednu knihu a preinštalovať si už svoj operačný program. ()

kaylin

Ta animace je prostě krásná a vizuální stránka celého díla nádherná. To je to hlavní, co vás upoutá. Aby to bylo ještě zajímavější, chtělo by to nějakou komplexnější pointu, ale dobře, spokojím se i s tímhle. Na těch pár minutek to docela stačí. ()

italka63

Absolutně nádherná hudba tohohle australského kraťasu, jehož pointou je slušný mazec. Jen ten králík byl jako Frankenstein, teda čtyřizuby.....jak ten čas v přesýpacích hodinách letí,co se jeden nadře pro prchavou chvilku..... ()

Estrellita

Králík á la Donnie Darko a závod s časem o přežití druhu - vlastně to je velmi povedený snímek. A protože nemůžu přijít na důvod, proč to neudělat, zvyšuju z původních tří hvězdiček na čtyři. Ty zuby jsou perfektní! 73% ()